روش‌های رفع استرس قبل از عروسی

Image for post
Image for post

اگر چند روز یا چند هفته به عروسی شما مانده است، احتمالا استرس بسیاری دارید و برای هر چیزی نگران هستید. این مورد طبیعی است که شما برای مهم‌ترین روز زندگی خود استرس داشته باشید اما داشتن استرس زیاد باعث تداخل در کارهای روزانه شما می‌شود و ممکن است حتی در روز عروسی به شما خوش نگذرد. در این مقاله بهترین کارهایی که استرس شما را قبل از عروسی کاهش می‌دهد را آورده‌ایم تا بتوانید خودتان را برای بزرگترین روز زندگیتان آماده نمایید.

روش‌های کاهش استرس قبل عروسی

1.انجام حرکات یوگا

ورزش یوگا شامل حرکاتی است که باعث آرامش ذهنی فرد می‌شود. بنابراین انجام حرکات یوگا قبل از عروسی باعث کاهش استرس شما می‌شود. ممکن است چند روز قبل از عروسی از شدت استرس دچار بی‌خوابی شوید؛ انجام حرکات یوگا به مدت 30 دقیقه در روز، قابل توجهی بر سلامت جسمی و روانی شما خواهد گذاشت و خواب شما را نیز تنظیم می‌نماید.

2. برخی کارهای زیبایی را یک هفته قبل از عروسی انجام دهید.

برخی سالن‌های زیبایی که برای انجام آرایش عروس به آنها مراجعه می‌کنید برای مثال به شما می‌گویند که باید حتما روز عروسی خود از ساعت هفت صبح به آنجا بروید تا فرصت کافی برای آرایش مو، میکاپ و آماده کردن ناخن‌های شما را داشته باشند تا در زمان مدنظر خود به تالار برسید. شما می‌توانید برای کاشت ناخن یا انتخاب مدل ناخن عروسی خود یک هفته قبل از عروسی به سالن زیبایی یا آرایشگاه مراجعه نمایید و دستان زیبای خود را از یک هفته قبل آماده نمایید. شاید فکرکنید این مورد زمان زیادی طول نخواهد کشید و می‌توان آن را در روز عروسی انجام داد ولی انجام همین کار ساده باعث می‌شود تا در روز عروسی خیالتان آسوده باشد که حداقل یک کار را انجام داده‌اید.

3. به یک مشاور یا تراپیست مراجعه نمایید.

Image for post
Image for post

اگر از آن دسته از افرادی هستید که بسیار استرس دارید و استرس در انجام کارهای روزانه شما تداخل ایجاد کرده است می‌توانید با مراجعه به یک درمانگر یا مشاور درباره چیزهایی که باعث نگرانی شما می‌شوند، صحبت نمایید. مشاور فردی بی‌طرف است که بدون اینکه شما را قضاوت نماید بهترین روش‌ها را برای رفع استرس به شما پیشنهاد می‌دهد و گاهی حتی با حرف زدن با او می‌توانید به گونه‌ای ذهن خود را از هرگونه استرس خالی نمایید و آرامش دهنی خود را بدست بیاورید.

4. انرژی خود را حفظ نمایید.

ازدواج یک رویداد مهم زندگی است و برنامه ریزی برای عروسی می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد. به هر حال، این یک رویداد مهم زندگی است و شما و همسرتان رویاها و انتظاراتی از روز بزرگ خود خواهید داشت. بنابراین حرف‌های اطرافیان درباره چگونگی برگزاری مراسم خود را نادیده بگیرید زیرا اهمیت به حرف دیگران باعث تحلیل رفتن انرژی شما می‌شود. بنابراین سعی کنید فقط برای روز عروسی‌تان به سخنان خود و همستران بسنده کنید.

5. روشن کردن شمع‌های معطر

Image for post
Image for post

سعی کنید قبل از عروسی یک روز شمع‌های معطر در سرتاسر خانه روشن کنید و مدتی را به سکوت بگذرانید تا محیطی آرام را برای خود ایجاد نمایید. شمع‌های معطر دارای اسطوخودوس هستند که این ماده بدلیل ویژگی‌های تسکین دهنده‌ای که دارد می‌تواند خلق و خوی شما را به سرعت تغییر دهد و باعث ایجاد آرامش دهنی شما شود.

6. کارهای خود را یادداشت کنید.

چند هفته قبل از عروسی ایده‌ها و کارهای متفاوتی به ذهن شما خطور خواهند کرد. وجود چندین ایده در ذهن شما ممکن است یک بهم ریختگی ذهنی در شما ایجاد نماید. شما می‌توانید یک دفترچه بردارید و تمام احساسات و ایده‌هایی که به ذهن شما خطور می‌کنند را درون آن یادداشت نمایید. این کار باعث تخلیه ذهنی شما می‌شود و از بهم ریختگی ذهنی جلوگیری خواهد کرد؛ زیرا شما هر چیزی که ذهنتان بوده است را بر روی یک کاغذ آورده‌اید.

7. به استخر بروید.

رفتن به استخر به رفع استرس کمک شایانی می‌نماید. زیرا شما هنگامی که در آب هستید بدنتان ریلکس می‌شود و می‌توانید بهتر فکر کنید. اگر به استخر دسترسی ندارید یا رفتن به استخر برایتان دشوار است می‌توانید دوش آب گرم بگیرید. اگر برای این کار وان حمام یا تشتی در دسترس داشتید آن را پر از نمک‌های حمام کنید و پاهایتان را به مدت 20 دقیقه درون آن قرار دهید تا به رفع سموم بدن و استرس شما کمک نماید.

8. بیش از پیش با همسرتان در ارتباط باشید.

چند روز قبل از عروسی شما بیشتر از همیشه به همسر خود نیاز دارید و باید احساسات و نگرانی‌های خود را با او در میان بگذارید. فراموش نکنید که حتی در آغوش گرفتن همسرتان می‌تواند استرس شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. ارتباط بسیار زیاد در این زمان با همسرتان باعث می‌شود که شما یقین پیدا کنید که در این زمان تنها نیستید و همسرتان نیز حامی شما است.

9. بر اساس بودجه خود هزینه نمایید.

سعی کنید آرایشگاه یا تالاری که انتخاب می‌کنید مطابق با بودجه شما باشد زیرا این مسئله مهم‌ترین موردی است که می‌تواند باعث ایجاد استرس درون شما گردد. زیرا اگر آرایشگاهی را انتخاب نمایید که هزینه آن بسیار بیشتر از بودجه شما باشد، ممکن است تا مدت‌‌‌ها استرس داشته باشید که آیا می‌‌‌توانید هزینه آن را پرداخت کنید یا نه. علاوه‌براین، صرف کردن هزینه‌های بسیار باعث می‌شود که شما پس از عروسی نیز مقروض شوید و به صورت مداوم در حال پرداخت کردن اقساط باشید که این مورد نیز استرس شما را چندین برابر خواهد کرد.

سخن پایانی

در آخر این را بدانید که فقط شما نیستید که در برای روز عروسی خود استرس دارید و نگران هستید بلکه اکثر افراد (حدود 85 درصد مردم) قبل از عروسی خود دچار استرس می‌شوند که این امری کاملا طبیعی است زیرا شما باید خودتان را برای بزرگترین روز زندگیتان که خاطره آنها تا سالیان طولانی با شما است، آماده نمایید. بنابراین فقط سعی نماید با انجام کارهایی نظیر ورزش کردن، صحبت کردن با همسر، کمک گرفتن از خانواده و … خود را آرام نمایید و برای روز عروسی خود آماده شوید.

منبع: مقالات سایت زیبایی مگ