5 افزونه مفید کروم که هر فریلنسر باید از آن استفاده کند

افزونه‌های کروم می‌توانند در کار و بهره‌وری به شما کمک زیادی کنند، به خصوص اگر یک فریلنسر باشید. در اینجا برخی از مفیدترین آنها برای استفاده آورده شده است.

صفحه اصلی مرورگر Google Chrome
صفحه اصلی مرورگر Google Chrome
صفحه اصلی مرورگر Google Chrome

اگر شما یک فریلنسر هستید – چه یک طراح گرافیک، یک توسعه دهنده وب، یک حسابدار یا یک وکیل – کار شما ممکن است شامل بسیاری از وظایف خارج از حوزه شما باشد. فریلنسینگ معمولاً شما را مجبور می کند که امور مالی خود را مدیریت کنید، خدمات خود را بازاریابی کنید، جلسات مشتری را برنامه ریزی کنید و موارد دیگر.

در واقع، فریلنسر بودن با اداره یک کسب و کار کوچک تفاوت چندانی ندارد. و گاهی اوقات، تمام کارهای بدون دستمزدی که باید انجام دهید ممکن است طاقت فرسا شود. خوشبختانه، با کمک چندین افزونه کروم، می توانید زمان خود را به طور موثرتری مدیریت کنید. یک تعدادی از بهترین افزونه ها را در این مقاله به شما معرفی میکنم.

1. بومرنگ برای جیمیل

بومرنگ برای جیمیل
بومرنگ برای جیمیل
بومرنگ برای جیمیل

اکثر کارمندان تمام وقت از این مزیت برخوردارند که می توانند در پایان روز از ایمیل ها جدا شوند. با این حال، برای فریلنسرها، می تواند بسیار سخت تر باشد. هنگامی که به موقع به ایمیل پاسخ ندهید، ممکن است یک مشتری بالقوه را از دست بدهید که به معنای از دست دادن پول شما است.

اگر از Gmail به عنوان ایمیل اصلی کاری خود استفاده می کنید، افزونه Boomerang می تواند به شما کمک کند پاسخ های خود را با سهولت بیشتری مدیریت کنید. ابتدا می توانید ایمیلی را در صندوق ورودی خود علامت بزنید و از بومرنگ بخواهید که پس از مدت زمان مشخصی آن را برگرداند. بنابراین اگر نمی‌خواهید در حال حاضر با چیزی سروکار داشته باشید، می‌توانید آن را حذف کنید تا صندوق ورودی‌تان کمتر به هم ریخته شود، بدون ترس از اینکه آن را فراموش کنید.

وقتی ایمیلی می‌نویسید، می‌توانید بخواهید که در صورت عدم پاسخ، به صندوق ورودی شما بازگردد. این، دوباره، ترس از فراموشی پیگیری را از بین می برد. علاوه بر این، اگر می‌خواهید مطمئن شوید که پیام‌هایتان در حال انجام است، می‌توانید باز شدن ایمیل‌ها را ردیابی کنید.

در نهایت، حتی می توانید از برنامه افزودنی برای برنامه ریزی جلسات استفاده کنید. با دکمه Meet، می‌توانید چند بار پیشنهادی را به مشتریان خود پیشنهاد دهید، یا در دسترس بودن خود را به اشتراک بگذارید تا انتخاب را برای آنها آسان‌تر کنید.

2. Grammarly 

Grammarly
Grammarly
Grammarly 

در مورد ایمیل ها متن صحبت کردن، بسیار مهم است که هنگام نوشتن آنها تا حد امکان حرفه ای باشید. از آنجایی که هر تعاملی می تواند منجر به درآمد اضافی شود، باید از اشتباهات تایپی و دستوری اجتناب کنید. اینها ممکن است این تصور را ایجاد کنند که برای پاسخ دادن عجله کرده اید و آنقدر در کلمات خود فکر نکرده اید.

Grammarly یک افزونه رایگان برای بررسی املا، برای هر چیزی که به صورت آنلاین می نویسید - از ایمیل های خود گرفته تا پست های Reddit شما. همچنین می توانید افزونه Grammarly را در Google Docs خود نصب کنید. علاوه بر بررسی املای اولیه، اصلاحات گرامری، مانند نقطه گذاری، و حذف افزونگی را نیز ارائه می دهد.

برای نویسندگان محتوای آزاد، همچنین دارای مزایای اضافی پیشنهادات مترادف و انتخاب بین انگلیسی آمریکایی، بریتانیایی یا استرالیایی است.

3. Loom

Loom
Loom
Loom

همانطور که گفته شد، بسیاری از فریلنسرها کار خود را بیشتر از طریق ایمیل انجام می دهند. این معمولاً برای جلوگیری از جلسات غیر ضروری که وقت همه را تلف می کند انجام می شود. با این حال، ایمیل ها گاهی اوقات می توانند سوء تفاهم ایجاد کنند.

به عنوان مثال، اگر با یک توسعه دهنده وب سایت همکاری می کنید و می خواهید به عنصری اشاره کنید که کار نمی کند، اما مطمئن نیستید که چگونه آن را توصیف کنید. در این مورد، Loom می تواند مفید باشد. با این افزونه می توانید صفحه نمایش و همچنین میکروفون خود را ضبط کنید.

این به شما کمک می کند دقیقاً منظور خود را در یک صفحه مشخص کنید و دستورالعمل های شفاهی را در کنار آن ارائه دهید. افزونه همچنین زمانی مفید است که فهرستی از تغییرات یا سؤالات دارید. با استفاده از آن، می‌توانید از ایمیل‌های طولانی‌ای که اکثر مردم از باز کردن آن‌ها وحشت دارند، اجتناب کنید و ترجیح می‌دهند نادیده بگیرند. می‌توانید درباره چیستی Loom و نحوه استفاده مؤثر از آن بیشتر بخوانید.

4. Clockify Time Tracker

Clockify Time Tracker
Clockify Time Tracker
 Clockify Time Tracker

اگر کار فریلنسری شما به صورت ساعتی است، معمولاً به روشی مؤثر برای ثبت میزان زمان و کارهایی که در این مدت انجام داده اید نیاز دارید. در حالی که برخی از مشتریان از شما می خواهند که از سیستم آنها برای انجام این کار استفاده کنید، برخی دیگر اعتماد دارند که می توانید کار خود را پیگیری کنید.

البته یک راه این است که زمان شروع و پایان خود را در برگه اکسل بنویسید و آن را همراه با فاکتور ارسال کنید. با این حال، با Clockify Time Tracker، می توانید این روند را ساده کنید. ابتدا باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید. سپس، می توانید برنامه افزودنی خود را دانلود کنید.

این افزونه به شما امکان می دهد تایمر را شروع کنید و دقیقاً مشخص کنید که روی چه چیزی کار می کنید. همچنین می توانید مشخص کنید که این اثر قابل پرداخت است یا خیر. وقتی تایمر را متوقف می کنید، برنامه افزودنی فعالیت را در وب سایت Clockify ثبت می کند. در آنجا می توانید بر اساس پروژه ها، مشتریان سازماندهی کنید و حتی گزارش ها را ببینید.

این نه تنها به شما کمک می‌کند تا گزارش‌های دقیقی را برای مشتریان خود ارائه دهید، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که برای هر کار چقدر زمان صرف می‌کنید، حتی اگر ساعتی شارژ نکنید.

5. Google Docs Offline

Google Docs Offline
Google Docs Offline
Google Docs Offline

در نهایت، مایلم به Google Docs Offline اشاره کنیم. وقتی از راه دور کار می کنید (همانطور که فریلنسرها اغلب انجام می دهند)، وقتی همه اسناد خود را در فضای ابری نگه دارید، همکاری آسان تر است. نیازی به ایمیل زدن اسناد و مدارک نیست و چندین نفر می توانند آن را انجام دهند e در همان زمان تغییر می کند.

با این حال، هنگامی که از یک ابر مانند Google Docs استفاده می کنید، برای انجام کار خود به یک اتصال اینترنتی خوب وابسته هستید. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر یک روز تصمیم بگیرید که از ساحل، از قطار در مسیرتان به تعطیلات یا از یک کافی‌شاپ جدید کار کنید؟ هیچ چیز خسته کننده تر از عدم دسترسی به اسناد کاری شما نیست.

با این حال، با استفاده از این افزونه، برای یافتن ارتباط بهتر، مجبور نخواهید بود از یک مکان به مکان دیگر حرکت کنید. آخرین نسخه اسناد را به صورت محلی ذخیره می کند، بنابراین می توانید تا زمانی که اینترنت از سر گرفته شود، به کار خود ادامه دهید، که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

برخلاف دیگر برنامه‌های افزودنی موجود در این لیست، شما در واقع هیچ کاری با آن انجام نمی‌دهید. شما فقط باید آن را نصب کنید و سپس از مزایای آن بهره مند شوید.