دستگاه بوجاری برنج چیست؟

دستگاه بوجاری برنج توسط تولید کنندگان در ظرفیت ها و ابعاد مختلفی تولید می شود. شما برای خرید این نوع تجهیزات در ابتدا باید میزان تولید کارخانه خود را بررسی کنید. این دستگاه های بوجاری قادر هستند که ناخالصی های کوچک و بزرگ را جداسازی کنند. علاوه بر این امر منجر به تصفیه بخش های اضافی برنج مانند پوسته و ساقه آن می شوند. به طور کلی میزان دقت این دستگاه ها با توجه به نوع و کیفیت شان متغیر است. ما را همراهی کنید، اطلاعات بیشتری درباره این تجهیزات در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

دستگاه بوجاری برنج
دستگاه بوجاری برنج
دستگاه بوجاری برنج

وظایف دستگاه بوجاری برنج

برنج در ذخیره غذایی ما ایرانیان به صورت گسترده جای دارد. در اکثر غذاها از این محصول کشاورزی به وفور استفاده می کنند. بر همین اساس عمل بوجاری برنج بسیار مهم و ضروری است. دستگاه های بوجاری برنج چندین وظیفه مهم دارند که آن ها را ذکر می کنیم.

·        جداسازی بخش های اضافی برنج از جمله پوسته و ساقه

·        از بین بردن گرد و خاک

·        پاک کردن برنج از بذرهای گیاهان دیگر

·        جداسازی سنگ و کلوخ

چگونه دستگاه بوجاری را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب دستگاه بوجاری برنج باید به چندین مورد توجه داشته باشید که آن ها را ذکر می کنیم.

ظرفیت

ظرفیت به عنوان مهم‌ ترین عاملی شناخته می ‌شود که شما باید به آن توجه کنید. معمولاً این تجهیزات در ظرفیت های 100 کیلو، 500 کیلو، 1 تن و غیره تولید می شوند. به طور کلی ظرفیت دستگاه قدرت دستگاه برای بوجاری کردن طی یک ساعت را نشان می دهد.

نحوه عملکرد

این دستگاه ها معمولاً در دو نوع مکانیکی و لیزری تولید می شوند که هر یک به صورتی خاص عمل بوجاری را انجام می دهند. به طور کلی دستگاه های لیزری قیمت و دقت بیشتری نسبت به انواع مکانیکی دارند.

نوع دستگاه

این تجهیزات در سه نوع خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی تولید می شوند. قبل از تهیه این دستگاه ها باید بررسی کنید کدام نوع آن ها برای شما مناسب تر است. معمولاً دستگاه های صنعتی با ابعاد بزرگ تری ساخته می شوند.

کارایی دستگاه

بعضی از دستگاه های بوجاری برنج به گونه ای ساخته می شوند که توانایی بوجاری کردن محصولات کشاورزی دیگری را داشته باشند. این امر به این دلیل است که این نوع دستگاه ها سرند مشترکی با دستگاه های بوجاری حبوبات دارند.

قیمت دستگاه بوجاری

قیمت دستگاه بوجاری برنج با توجه به فاکتورهای متعددی تعیین خواهد شد. برند تولید کننده به عنوان مهم ترین این عوامل معرفی می شود. بی شک شرکت های صاحب نام که محصولات درجه یکی تولید می کنند با قیمت بالاتری دستگاه بوجاری را به فروش می رسانند. ابعاد و ظرفیت دستگاه نیز در تعیین قیمت آن بسیار تاثیر گذار هستند. این تجهیزات انواع مختلفی دارند که هر یک با مبلغ بخصوصی به فروش می رسند. مجموعه عرضه کننده نیز فاکتور مهم دیگری است که در تعیین قیمت دستگاه بوجاری نقش دارد.

در آخر

دستگاه بوجاری برنج در بازه زمانی کوتاهی قادر است ناخالصی ها را جداسازی کند. این تجهیزات برای تصفیه بخش های اضافی برنج طراحی و تولید شده اند. ظرفیت این دستگاه ها مختلف است و در ابعاد متنوعی تولید می شوند. آروین صنعت یکی از تولید کنندگان اصلی این نوع دستگاه ها است. شما می توانید دستگاه های مختلف را از طریق این مجموعه خریداری کنید. همچنین فروش آنلاین این شرکت به متقاضیان کمک می کند بدون مراجعه حضوری دستگاه مدنظر خود را سفارش دهند.