روانشناسی رنگ در طراحی سایت!

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت از جمله مسائل و چالش هایی هست که برای طراحان در طراحی سایت درقزوین است. اینکه چه تم رنگی برای سایت انتخاب کنند که بتواند ارتباطی خوب و موثر را با کاربران بسازد. انتخاب رنگ اصلی برای لوگو و برند صاحب کسب و کار و مدیر اصلی سایت مهمترین است؛ چرا که این رنگ همان رنگی است که نسبت به سایر رنگ ها بیشتر به چشم می آید و در برند قرار دارد.

 

Image for post
Image for post

رنگ اصلی احساسات متفاوتی را در بیننده ایجاد می کنند مانند: شوق، شادی، لذت، هیجان و قدرت. حواستان باشد این رنگ برند است که برای همیشه در ذهن مخاطب باقی می ماند.

 

 

 

 

 

Image for post
Image for post

پشت پرده انتخاب رنگ لوگو و برند شرکت های بزرگ یک داستان و استراتژی وجود دارد که با توجه به آن رنگ قالب را انتخاب کرده اند به عنوان مثال رنگ قرمز که رنگ اصلی برای برند Coca-Cola است. رنگ ها این توانایی را دارند که افراد با سلیقه های مختلف را جذب شما نمایید و باید با توجه به ماهیت فعالیت تان ترکیب رنگ در طراحی را بدانید و با دانستن نکات روانشناسی بهترین و تاثیرگذارترین رنگ را انتخاب نمایید.

 

 

گروه رنگ های با تم نارنجی، مشکی و آبی کاربران را از نظر هیجانی تحریک می کنند و برای سایت هایی که کار فروش دارند مانند فست فود و فروشگاه مناسب هستند. از طرفی دیگر دسته بندی رنگی با تم صورتی، آبی آسمانی  خریداران سنتی و عموم مردم را تحت تاثیر خود قرار می دهد و در بوتیک ها و فروشگاه لباس خوب جواب می دهد.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post