چگونه پنجره را عایق صدا کنیم

اگر به عایق صوتی پنجره علاقه دارید، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. البته، می‌توانید افراد حرفه‌ای را استخدام کنید که می‌دانند چگونه پنجره‌ها را عایق صدا کنند، اما اگر از علاقه‌مند هستید، احتمالاً فرصتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود در اینجا می‌بینید که خودتان این کار را انجام دهید.

شما می‌توانید با نصب پنجره‌های عایق صدا از مشکل عایق صوتی پنجره‌ها جلوگیری کنید، اما این نوع بازسازی گسترده ممکن است آن چیزی نباشد که به دنبال آن هستید و قطعاً باید افراد حرفه‌ای را برای آن بیاورید.

ما سال‌ها تحقیق در مورد روش‌های عایق صوتی پنجره انجام داده‌ایم و چیزی پیدا نکرده‌ایم که پنجره را کاملاً عایق صدا کند و در عین حال شفاف باشد. نکاتی که در زیر بررسی می‌شوند بهترین گزینه‌های شما برای کاهش انتقال صدا بین دنیای بیرون و خانه شما هستند، اما ما نمی‌توانیم عایق صوتی کامل را تضمین کنیم زیرا این فناوری وجود ندارد.

چگونه پنجره را عایق صدا کنیم
چگونه پنجره را عایق صدا کنیم
چگونه پنجره را عایق صدا کنیم

چرا کسی به عایق صوتی پنجره علاقه مند است؟

آلودگی صوتی می تواند مشکل بزرگی باشد، به خصوص اگر در یک منطقه پرجمعیت یا آپارتمانی با تراکم بالا زندگی می کنید. صداهایی مانند ساخت و ساز، موسیقی که همسایه ها ممکن است در تمام ساعات شبانه روز پخش کنند، گریه کودکان یا حتی صداهای عمومی زندگی روزمره ممکن است به خانه شما نفوذ کرده و آزاردهنده شوند. ممکن است متوجه شوید که خواب، تمرکز و مکالمه شما مختل شده است.

پنجره شما به گونه ای طراحی شده است که اشیا را به خانه شما راه می دهد - بیشتر نور و هوا - اما صدا را حتی زمانی که بسته است نیز وارد می کند. انجام اقداماتی برای عایق صوتی پنجره شما می تواند کمک زیادی به کاهش صدای مزاحم کند و شما را به شب های آرام تر، کاهش استرس و تعاملات اجتماعی دلپذیرتر سوق دهد.

آیا نوع شیشه ای که در پنجره استفاده می شود تاثیری در کاهش صدا دارد؟

پنجره کاری بیش از ارائه یک نگاه اجمالی به دنیای بیرون برای شما انجام می دهد. انتخاب شیشه مناسب برای پنجره ها ضروری است. از سطح درخشندگی که در طول روز دریافت خواهید کرد تا استحکام و دوام قطعه خود، همیشه ضروری است که مشخصات و جزئیات شیشه های پنجره خود را قبل از خرید آنها بدانید. یکی از ویژگی‌های مهمی که باید در مورد پنجره‌های خود در نظر داشته باشید، میزان کاهش صدای ضربه‌ای است که ایجاد می‌کنند.

لمینت در مقابل شیشه سکوریت

وقتی صحبت از پنجره می شود، هیچ دو شیشه ای شبیه هم نیستند. به عنوان مثال، شیشه های چند لایه را در نظر بگیرید. تولید کنندگان شیشه های لمینت را به خصوص با در نظر گرفتن ویژگی های عایق صدا مهندسی می کنند. اگر متوجه شدید که خانه یا محل کارتان از ارتعاشات و صداهای ناخواسته ای که از پنجره های شما وارد می شود رنج می برد، شیشه های لمینت خاصیت خاموش کنندگی صدا را برای شما فراهم می کند. این به این دلیل است که شیشه لمینت از یک لایه محافظ اضافی پلاستیکی تشکیل شده است که یک مانع اضافی بین دو ورقه شیشه ای خارجی ایجاد می کند.

از طرف دیگر، شیشه سکوریت شده کنترل عایق صدا را به اندازه کافی ارائه نمی دهد. این شکل از شیشه با در نظر گرفتن دوام ساخته شده است، زیرا لایه های خارجی قوی و مستحکم شیشه ای انعطاف پذیر را فراهم می کند که می تواند در برابر استفاده و نیرو با استحکام قوی مقاومت کند. با این حال، شیشه سکوریت عملکرد کاهش صدای عالی را ارائه نمی دهد.

تعداد پنل ها و تاثیر کاهش صدا

در حالی که ممکن است فرض کنید لایه‌های شیشه اضافه شده با سطوح بالاتر مدیریت نویز برابری می‌کند، همیشه اینطور نیست. بسیاری از کارشناسان عایق صدا بر این باورند که پنجره های سه جداره نسبت به پنجره های دوجداره کیفیت عایق صوتی بسیار بالاتری را ارائه می دهند.

اغلب، پنجره های یک یا دو جداره برای ارائه کیفیت کاهش نویز و اکو مورد نیاز شما کافی است. انتخاب مناسب برای شما بستگی به میزان سر و صدایی دارد که می خواهید مسدود کنید و نوع شیشه ای که برای انجام درست کار به آن نیاز دارید. از گروه ونوس آنالیز آکوستیک رایگان دریافت کنید

سرمایه گذاری در پنجره مناسب

نوع ایده آل شیشه برای کاهش صدا در پنجره

پنجره های لمینت مرتباً سطوح کاهش نویز مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهند. بهترین شیشه و پنجره برای کاهش صدا آنهایی هستند که دارای ترکیبی باشند که از انتقال صدا به داخل و خارج جلوگیری می کند. پنجره های چند لایه سطحی از عایق را ارائه می دهند که مانع از انتقال آسان صدا می شود.

هنگامی که پنجره مناسب برای خانه یا کسب و کار خود را پیدا کردید، بسیار مهم است که محصولات خود را به درستی نصب کنید. با آب بندی اطراف پنجره های خود اطمینان حاصل کنید که هیچ فضای خالی یا منافذی وجود ندارد که صدا بتواند در آن حرکت کند. سرمایه گذاری بر روی پنجره مناسب و نصب صحیح مصالح، خواص کاهش حرارت و صدا بهتری را برای شما به ارمغان می آورد تا بتوانید ضمن صرفه جویی در هزینه، آرامش داشته باشید.

چگونه عایق صوتی پنجره را شروع کنیم

برای شروع کار، شکاف های هوای پنجره خود را با فوم یا درزگیر آکوستیک ببندید. عایق بندی مناسب کلید عایق صوتی پنجره شما است. نوار عایق ضخیم را به پایین پنجره و ناحیه ای که پنجره با آستانه برخورد می کند اضافه کنید. هنگامی که مناطقی که صدا از آن عبور می کند کاملاً با فوم، نوار یا عایق عایق صدا پوشانده شده و مهر و موم شدند، باید از بیشتر آلودگی های صوتی محافظت کنید.

درمرحله بعدی عایق صوتی دیوارهای اطراف پنجره است. در مورد نحوه انجام این کار شما چندین انتخاب دارید، از اضافه کردن موانع عایق صدا گرفته تا پانل های صوتی عایق صدا و نوارهای عایق صدا. می توانید مجموعه کاملی از مواد عایق صدا را که ممکن است برای انجام این کار استفاده کنید در مقالات زیر پیدا کنید.

نکات عایق صدا پنجره 

مانند هر پروژه، نکات صحیح برای اطمینان از اینکه می توانید با کمترین مشکل ممکن به اهداف خود برسید ارزشمند است. در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای اطمینان از موفقیت پروژه عایق صوتی پنجره خود تا حد امکان استفاده کنید:

پنجره را از نظر آسیب بررسی کنید:

 قبل از شروع کار، مطمئن شوید که پنجره شما به خوبی تعمیر شده است. اگر شکافی در پنجره دارید، ممکن است صدای زیادی وارد شود. می توانید سعی کنید ترک را تعمیر کنید، اما در این شرایط، احتمالاً ایده خوبی است که قبل از شروع هر گونه عایق صدا، شیشه را تعویض کنید. 

افزودن لایه اضافی شیشه یه پنجره:

شیشه های اضافی پنجره، شیشه‌هایی هستند که در قاب پنجره شما چند اینچ جلوتر از پنجره موجود شما قرار می‌گیرند تا صداهای ناخواسته از ورود را کاهش دهند. آنها این کار را با افزودن یک لایه شیشه دیگر به پنجره شما انجام می دهند. اگر یک پنجره تک جداره دارید، افزودن یک لایه شیشه به پنجره اساساً آن را به یک پنجره دو جداره تبدیل می کند. هوای پرکننده شکاف بین پنجره و درج به عنوان یک لایه عایق عمل می کند تا صداها و ارتعاشات را قبل از رسیدن به قسمت داخلی و پخش شدن در اتاق شما جذب کند.

از درزگیری برای پر کردن شکاف های اطراف پنجره استفاده کنید: 

حتی کوچکترین شکاف اطراف پنجره شما می تواند صدای زیادی را از دنیای بیرون وارد کند. اطمینان حاصل کنید که این شکاف ها را با درزگیری صوتی مهر و موم کنید تا آنها را در مسیر خود متوقف کنید. درزگیری صوتی امواج صوتی را جذب می کند و از ورود صداها و ارتعاشات ناخواسته از شکاف های اطراف پنجره جلوگیری می کند. همچنین در رنگ های متنوعی عرضه می شود تا بتوانید از مزایای جذب صدا آن لذت ببرید بدون اینکه زیبایی اتاق خود را به خطر بیندازید. استفاده از درزگیر آکوستیک نیز بسیار آسان است و برای استفاده عالی است.

از موانع وینیل انبوه استفاده کنید: 

گاهی اوقات، عایق صوتی پنجره های شما تنها بخشی از یک برنامه جامع جذب صدا است. اگر می خواهید اتاق خود را حتی ساکت تر کنید، باید موانع MLV را به دیوارهای خود اضافه کنید. موانع MLV از ترکیبی از ماسه ها، نمک ها و ذرات کوچک فلزی تشکیل شده است که صدا را مانند ورقه های سربی قدیمی بدون خطرات یا کلاله های سرب جذب می کند. هنگام بازسازی، آنها را بین لایه‌های دیوار خشک یا مواد دیگر اضافه می‌کنید تا صداهای فضای باز از دیوارهای شما عبور نکند و آرامش داخل خانه شما را برهم نزند.

موانع وینیل
موانع وینیل
موانع وینیل

اتاق خود را با مبلمان پر کنید: 

یک اتاق خالی تقریباً همیشه بلندتر از اتاقی پر از انواع مبلمان است. این اثر به این دلیل است که امواج صوتی در یک اتاق خالی راحت‌تر از دیواری به دیوار دیگر می‌پرند و صداهای طنین‌دار، پژواک و حس تقویت صدا ایجاد می‌کنند. به این فکر کنید که چگونه بدنه توخالی یک گیتار آکوستیک صدای سیم ها را تقویت می کند و به این ایده خواهید رسید. سعی کنید مبلمان نرمی مانند کاناپه، تخت و صندلی های بالشتکی اضافه کنید تا صداهای بیرون از پنجره را جذب و کاهش دهید.

یک پرده خاموشی آویزان کنید: 

هنگامی که پنجره را برای صدا عایق بندی کردید، ممکن است بخواهید روی پرده خاموشی سرمایه گذاری کنید. پرده های خاموشی برای جلوگیری از ورود نور به آپارتمان یا خانه شما در هنگام خواب طراحی شده اند، اما می توانید برخی از آنها را نیز پیدا کنید که برای جلوگیری از سر و صدا طراحی شده اند. ترکیبی از پنجره عایق صدا و پرده های ضد صدا باید آرامش مورد نیاز را به شما بدهد.

گروه ونوس متخصص عایق صدا کارشناس مدیریت نویز شماست

پنجره دریچه ای به دنیای بیرون می دهد، اما مجبور نیستید با سرخوردگی صداهای بیرون دست و پنجه نرم کنید. چه همسایه های پر سر و صدا داشته باشید یا خود را در نزدیکی یک خیابان شلوغ و پر سر و صدا قرار دهید، خبر خوب این است که وقتی می خواهید به جای آن سکوت کنید، مجبور نیستید صداهای ناخواسته را تحمل کنید. برای عایق صوتی موفق ، داشتن مواد مناسب بسیار مهم است. با استفاده از مشاوره کارشناسان گروه ونوس می‌توانید مواد با کیفیت بالا، بسیار مؤثر و جاذب صدا و از بین برنده صدا را بیابید.

برای بررسی انتخاب مواد عایق صوتی عالی برای شروع عایق صوتی پنجره خود، اکنون به سایت ونوس بروید. و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانیم به شما در دستیابی به سطوح صدای بهتر در خانه خود کمک کنیم، به راحتی با ما تماس بگیرید!