پانل‌های آکوستیک را کجا نصب کنیم؟

اگر به دنبال بهبود آکوستیک صدا در خانه یا محل کار خود هستید، پانل های آکوستیک یک راه حل عالی هستند.

پانل‌های آکوستیک معمولاً از پشم معدنی فشرده یا فوم پیچیده شده در پارچه ساخته می شوند و امواج صوتی را برای محدود کردن پژواک، شفاف سازی گفتار و کاهش نویز عمومی جذب می کنند. این پانل‌ها به طور موثری صدا را در دفاتر، رستوران ها، خانه ها و دیگر فضاهای بسته خنثی می کنند. با این حال، برای عایق صوتی موثر، درک مکان قرار دادن پانل های آکوستیک در یک اتاق بسیار مهم است.

نصب  پنل آکوستیک

در اینجا چند دستورالعمل اساسی وجود دارد که باید هنگام نصب پانل های آکوستیک خود رعایت کنید:

دستیابی به تقارن

پانل‌های صوتی شما باید تا حد امکان متعادل و متقارن باشند. از الگوهای اتاق فعلی و طول دیوار برای تعیین بهترین فاصله استفاده کنید. در مناطقی که دارای موانعی مانند چراغ‌ها یا علائم هستند، اگر الگو باید شکسته شود، سعی کنید تغییر فاصله را به حداقل برسانید.
آنها را پخش کنید

پانل‌های آکوستیک زمانی که در یک بخش از یک اتاق به هم چسبیده باشند کارایی کمتری دارند، بنابراین برای مؤثرترین حالت، آنها را به طور مساوی در سراسر فضا پخش کنید.
از قرار دادن آنها در ارتفاع زیاد خودداری کنید

 اگر پانل های آکوستیک را بالاتر از سطح چشم نصب کنید، مدت زمان لازم برای رسیدن صدا به آنها را افزایش می دهید و کارایی آنها را کاهش می دهید.

موفقیت در قرار دادن پانل آکوستیک نیز به ویژگی های اتاق شما و آنچه از آن استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر برای یک سینمای خانگی عایق صدا هستید، هدف ایجاد یک محیط قیف مانند و صدای فراگیر است مانند آنچه در یک سینمای معمولی تجربه می کنید. در یک استودیوی ضبط، به طور ایده‌آل روی ناحیه میکروفون تأکید می‌کنید تا صدا در نزدیکی آن پخش شود و صدا در هر جای دیگر جذب شود.

همچنین باید از نحوه تعامل دیوارهای اتاقتان با صدا و پانل های آکوستیک آگاه باشید. به عنوان مثال، کف و سقف مسئول "ارتفاع" صدا در اتاق هستند، یعنی حرکت آن به سمت پایین یا بالا، در حالی که دیوارهای جلویی و پشتی "طول" صدا را دیکت