نکاتی که هنگام خرید آپارتمان باید در نظر بگیرید

خرید و اجاره آپارتمان برای اکثر افراد می تواند بسیار استرس زا باشد. شما فهرستی از موارد ضروری و فسق معامله دارید، به علاوه بودجه‌ای که باید به آن پایبند باشید همچنین هرگز نمی دانید که چه زمانی یک مستاجر قرار است وارد خانه شود و آن آپارتمان را بعد از شما اجاره کند.

خرید آپارتمان
خرید آپارتمان
 خرید آپارتمان 

با این حال، مواردی وجود دارد که باید قبل از اجاره یا خرید در نظر بگیرید تا در نهایت با اجاره نامه ای یا قراردادی که می‌خواهید  امضا کنید، گیر نکنید. برخی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که چه عواملی ممکن است باعث شود که شما با یک آپارتمان پر سر و صدا مواجه شوید. اگر شما کسی هستید که به سکوت آنها علاقه دارید، این یکی از مهمترین مواردی است که باید قبل از اجاره یا خرید در نظر بگیرید، و با این حال، در روشنایی روز، زمانی که صاحبخانه مکان را به شما نشان می دهد، تشخیص اینکه آیا شما آن را دوست دارید یا خیر، دشوار است. یک آپارتمان پر سر و صدا در دستان شماست یا نه. در اینجا برخی از نشانه های احتمالی وجود دارد که نشان می دهد سر و صدا ممکن است هنگام خرید آپارتمان مشکل ساز باشد:

1. در چه طبقه ای هستید؟

هرچه بالاتر باشید، شانس بیشتری برای دور شدن از بزرگترین منابع سر و صدا دارید. بوق زدن ماشین ها، ساخت و ساز و مواردی از این دست همگی در سطح زمین انجام می شود. و اگر همسایه‌هایتان مهمانی می‌گیرند، احتمالاً اگر همسایه‌های طبقه‌ی پایین شما باشند (بهتر است، دو یا سه طبقه پایین‌تر)، به جای اینکه موسیقی آن‌ها و 20 جفت پای بازدیدکننده روی سقف شما بزند، خیلی خوشحال‌تر خواهید شد. .

Image for post
Image for post

2. آیا ساختمان اجازه نگهداری از حیوانات خانگی را می دهد؟

داشتن حیوانات خانگی عالی است. اگر افراد در ساختمان شما حیوانات خانگی دارند، برای آنها خوب است - اگر آن حیوانات خانگی ماهی، سمندر یا حتی گربه باشند. اما، اگر قصد دارید به ساختمانی پر از سگ و پرنده نقل مکان کنید، برای چند شب بی‌خوابی آماده باشید.

3. آیا خانواده های جوان در ساختمان هستند؟

لازم نیست پدر و مادر باشید تا بدانید کودکان خردسال گریه می کنند - زیاد. آنها می توانند بسیار بلند نیز باشند. ممکن است بخواهید از صاحبخانه بپرسید که آیا این ساختمان به خانواده های جوان پاسخ می دهد، مگر اینکه بخواهید چند سال برنامه خواب نوزاد و دندان درآوردن را از بین ببرید.

4. آیا درها عایق هستند؟ آیا لوله ها ضربه می زنند؟

این می تواند مشکل بزرگی باشد، زیرا ممکن است این صداها در حین بررسی آپارتمان وجود نداشته باشد. با خیال راحت چند تا از درها را به جلو و عقب بچرخانید تا صدای خش‌خوردگی را بررسی کنید و گوش‌های خود را برای آن لوله‌ها یا مجرای هوا که صدای زنگ می‌زند، باز نگه دارید.

5. آیا کف کاملاً عایق شده است؟

اگر کف شما فرش نشده است، احتمالاً کف همسایه طبقه بالا شما نیز موکت نشده است، که به معنای صدای بیشتر زمانی است که آنها در آنجا جمع می شوند.

راه حل های پر سر و صدا آپارتمان

بنابراین، فرض کنید فکر می‌کردید همه چیز را در نظر گرفته‌اید، اما صدای آپارتمان همچنان بلندتر از چیزی است که انتظار داشتید. خوشبختانه، عایق صوتی آپارتمان یک گزینه است. مواد عایق صوتی آپارتمان از عایق صدا، مانند پانل های صوتی، عایق های عایق صدا و فوم عایق صدا می توانند سر و صدا را کاهش دهند، سطح حریم خصوصی شما را افزایش دهند و آکوستیک دلپذیرتری را در آپارتمان خود به شما ارائه دهند.

اگر دقت لازم را انجام دادید و باز هم توسط یک آپارتمان پر سر و صدا سوختید، همه چیز از بین نمی رود. تسلیم نشوید، به خصوص اگر آپارتمان دارای بسیاری از ویژگی های عالی دیگر است که باعث شده در وهله اول آن را اجاره کنید. عایق صوتی با کیفیتی قرار دهید و از مزایای آپارتمان خود در محیط کم سر و صدایی که انتظارش را داشتید لذت ببرید.