نحوه آکوستیک کردن یک کلاس درس

نحوه آکوستیک کردن یک کلاس درس
نحوه آکوستیک کردن یک کلاس درس
نحوه آکوستیک کردن یک کلاس درس

آکوستیک کلاس درس برای توانایی کودکان و دانش آموزان جهت یادگیری به شیوه ای کارآمد بسیار مهم است. با آکوستیک نامناسب، دانش آموزان ممکن است در شنیدن دستورالعمل ها مشکل داشته باشند، یا فقط دلیل دیگری برای از دست دادن تمرکز در طول درس داشته باشند. یک محیط آکوستیک خوب طراحی شده تمرکز کلاس را برای دانش آموزان بسیار بهبود می‌بخشد و ممکن است به مشارکت بیشتر در کلاس کمک کند.

در این مقاله زیر، بهترین راه‌ها برای عایق‌بندی صوتی محیط کلاس را پیدا کنید.

1. مطمئن شوید که سرو صدا در اتاق خیلی بلند نیست

اکثر کلاس ها دارای شبکه ACT (سقف های آکوستیک مشبک) هستند که به جذب صوتی کمک زیادی می کند. بیشتر کلاس های درس به هیچ درمانی غیر از ACT نیاز ندارند، مگر اینکه اتاق گروه یا اتاقی باشد که در آن از گفتار تقویت شده استفاده می شود.
تهویه مطبوع پر سر و صدا، تجهیزات مکانیکی یا سایر سر و صدای پس زمینه می تواند در ایجاد صدای تق تق که شنیدن آن را برای دانش آموزان دشوار می کند، نقش داشته باشد. این امر به ویژه برای بخاری های فضایی یا واحدهای دارای تهویه پنجره ای که بسیار پر سر و صداتر از همتایان تهویه مرکزی خود هستند، صادق است. به همین دلیل، دانش‌آموزانی که مستقیماً در کنار واحدها می‌نشینند، متوجه می‌شوند که سخنان مربی توسط منبع مجاور مخدوش شده است.

Image for post
Image for post

در صورت امکان، این تجهیزات را تا حد امکان از دانش آموزان دور کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که گفتار تقویت شده است به طوری که حتی دانش آموزانی که در عقب در کنار تجهیزات پر سر و صدا هستند قادر به شنیدن باشند.

از یک مشاور عایق صدا یا آکوستیک بخواهید که بیاید و معیارهای نویز فضا را اندازه گیری کند تا مطمئن شوید که زیر آستانه های قابل قبول است. سطوح NC در کلاس های درس اغلب باید کمتر از NC-30 تا NC-35 باشد. سطح معادل دیسیبل کلاس درس 38-42 دیسیبل است.

2. از راهکارهای آکوستیک برای به حداقل رساندن طنین استفاده کنید

پانل های صوتی یا تایل‌های سقف آکوستیک با جذب بالا برای اطمینان از اینکه زمان طنین از 0.6 ثانیه تجاوز نمی کند، در هر کلاس  مورد نیاز است. اگر زمان طنین از این حد فراتر رود، احتمالاً تا حدی درک گفتار را از دست خواهید داد و شنیدن آن را برای دانش‌آموزان دشوار می‌کند. برعکس، شما همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که حداقل 70٪ از سطح سقف توسط کاشی های صوتی با NRC بالا پوشانده شده است تا اکثر دستورالعمل های صوتی کلاس درس رعایت شود.

پانل های آکوستیک به ویژه در کلاس های درس سبک سالنی ضروری هستند، زیرا گفتار تقویت شده اغلب در آنها استفاده می شود. گفتار تقویت‌شده بیشتر از گفتار تقویت نشده طنین‌انداز می‌کند، و از آنجایی که سالن‌های سخنرانی سبک تالار بسیار بزرگ هستند، پژواک ایجاد شده حتی بدتر از آن است که در کلاس‌های معمولی باشد. بدون درمان آکوستیک مناسب، دانش‌آموزان حاضر در سالن سخنرانی احتمالاً نمی‌توانند درس را بفهمند، و همچنین هیچ دانش‌آموزی که سخنرانی را آنلاین تماشا می‌کند، نخواهد بود.

Image for post
Image for post


سالن های سخنرانی اغلب به درمان صوتی نیاز دارند تا کلاس درس آرام و راحت تضمین شود. اساتید اغلب از گفتار تقویت‌شده در کلاس‌های درس استفاده می‌کنند، که می‌تواند پژواک ناخواسته ایجاد کند و اگر به درستی درمان نشود، بر درک گفتار تأثیر منفی می‌گذارد.

3. کلاس های درس را از مناطق پر سر و صدا جدا کنید

کلاس های درس باید با دیوارهای دارای رتبه بندی STC از فضاهای پر سر و صدا جدا شوند. این ممکن است با استفاده از وینیل انبوه یا سایر مواد عایق صدا در دیوار بین کلاس ها و مناطق پر سر و صدا، مانند راهروها، حمام ها، و کمدهای مکانیکی به دست آید. در حالی که STC بین کلاس های مجاور باید 40-45 باشد، STC دیوارهای بین کلاس های درس و اتاق های مکانیکی باید حداقل STC 60 باشد.

بسیاری از مدارس از مشاوران آکوستیکمی خواهند تا اطمینان حاصل کنند که دیوارهای STC به درستی طراحی شده اند تا رتبه STC مورد نیاز را برآورده کنند. دانش‌آموزان نباید در حین امتحان دادن، بشنوند که دیگران در راهرو درباره چه چیزی صحبت می‌کنند. همچنین، آنها نباید بتوانند آنچه را که ممکن است در یک سرویس بهداشتی مجاور در حال وقوع است، بشنوند، اگر یکی دقیقاً در کنار آنها باشد. مهم است که دانش‌آموزان یک کلاس درس راحت و عایق صوتی داشته باشند، نه فقط به این دلیل که لازم است، بلکه محیطی مناسب برای یادگیری داشته باشند.

با عایق صوتی مناسب کلاس، ارائه درمان صوتی کافی، و اطمینان از اینکه سر و صدای پس زمینه در سطوح قابل قبولی است، می توانید از محیط کلاسی با صوت کامل شده برای تمرکز و یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنید.