مزایای استفاده از درزبندی برای عایق صدا

راه های زیادی برای عایق صوتی اتاق وجود دارد، و روشی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به نوع اتاق یا امکاناتی که می‌خواهید عایق صدا کنید بستگی دارد. گروه ونوس در زمینه عایق صدا می تواند برای تهیه هر نوع عایق صوتی که انتخاب می کنید به شما کمک کند، این مقاله یک راه سریع و آسان برای شروع، درزبندی صوتی است.

اگر در حالی که می خواهید بخوابید یا تلویزیون تماشا کنید متوجه می شوید که صدای ناخواسته وارد اتاق خواب شما می شود، درزبندی ممکن است یک راه حل عالی باشد.

درزگیر آکوستیک چیست؟

درزگیر صوتی معمولاً برای مهر و موم کردن شکاف بین دیوارها، کف یا سقف برای کمک به جلوگیری از انتقال صدا استفاده می‌شود. 

Image for post
Image for post

 

چرا باید درزگیر عایق صدا بگیرم؟

صدا در هوا حرکت می کند، به این معنی که اگر سطح صدای بیشتری را تجربه می کنید که وارد اتاق می شود، به احتمال زیاد به این دلیل است که هوای بیش از حد لازم در اتاق جریان دارد. اگر تا به حال به عایق کاری خانه خود فکر کرده اید، می دانید که چگونه هوا می تواند از شکاف های موجود در دیوارها، زیر درها و اطراف پنجره ها عبور کند.

درزبندی می تواند این مشکل را حل کند و یک مهر و موم محکم در اطراف این شکاف ها ایجاد کند که هوا و در نتیجه صدا نمی تواند از آن عبور کند. می‌توانید با درزبندی در اطراف جعبه‌های خروجی، در ترک‌های دیوار و ترک‌های تخته کف تا 15 درصد صدای ورودی را کاهش دهید. همچنین می توانید نوار درزگیر را زیر درها و در امتداد لبه های پنجره ها نصب کنید. پنجره های طوفانی نیز می توانند در کاهش صدا عالی باشند. قبل از شروع، مهم است که توجه داشته باشید که همه درزگیری ها یکسان نیستند. اگر به دنبال بهترین درزگیر برای عایق صدا هستید، ضروری است که به جای درزبندی استاندارد از درزگیری آکوستیک استفاده کنید.

Image for post
Image for post

تفاوت بین درزگیری آکوستیک و درزگیری معمولی

در حالی که درزگیری معمولی مطمئناً می تواند جریان هوا را مسدود کند و صدا را کاهش دهد، باید توجه داشته باشید که درزگیری صوتی وجود دارد که می تواند نتایج بسیار بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

دلیل این امر این است که درزگیری عایق صدا بسیار انعطاف پذیرتر از درزگیر سیلیکونی است که با خشک شدن سخت می‌شود. این بدان معنی است که شما با درزگیری عایق صدا دچار انقباض نخواهید شد، که می تواند منجر به ترک شود و هدف از درزبندی برای اهداف عایق صدا را از بین ببرد. درزگیر عایق صدا یک درز لاستیکی است که غیر قابل اشتعال است و معمولاً به جای سیلیکون بر پایه لاتکس است و سفت نمی شود. این بدان معنی است که می تواند سال ها به عنوان یک مسدود کننده صدا موثر عمل کند.

درزبندی آکوستیک در هر جایی که آن را اعمال می‌کنید محکم می‌چسبد و با استفاده از آن حرکت نمی‌کند یا تغییر شکل نمی‌دهد. اگرچه ممکن است مانع از عبور همه صداها نشود، اما یک راه بسیار مقرون به صرفه برای کاهش صدا است.