تاثیر رطوبت و دما در آکوستیک اتاق

آیا می دانستید رطوبت و دما بر روی آکوستیک استودیو، سالن یا اتاق شما تأثیر می گذارد؟ در واقع، رطوبت و آکوستیک اتاق رابطه بسیار مهمی با هم دارند و موضوع تأثیر رطوبت بر مسائل صوتی وابسته به دما شایسته نگاهی دقیق تر است.

برای مشاوره در مورد خرید یا اجرای عایق صوتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

رطوبت چیست؟

قبل از اینکه به تأثیر رطوبت بر سرعت صدا و کیفیت صدا نگاه کنیم، مهم است که بدانیم رطوبت چیست.

 رطوبت عبارت است از حفظ رطوبت در هوا یا به عبارت دیگر میزان آب موجود در هوا. وقتی رطوبت بالایی دارید، صدا باید هم در هوا و هم از آب عبور کند تا به مقصد برسد.

Image for post
Image for post

صدا چگونه تحت تاثیر رطوبت قرار می گیرد؟

صدا در هوای مرطوب کندتر از هوایی که دقیقاً به همان دلیلی که در بالا توضیح داده شد مرطوب نیست حرکت می کند. امواج صوتی دو رسانه برای مبارزه دارند، هوا و آب. این ممکن است به طور طبیعی این فرض را ایجاد کند که هوای گرم‌تر شرایط بدتری برای دستیابی به کیفیت صدای خوب است - زیرا هوای گرم‌تر می‌تواند رطوبت بیشتری را در خود نگه دارد و در نتیجه پتانسیل رطوبت بالاتر را دارد.

Image for post
Image for post

اما در واقع برعکس این موضوع صادق است. هوای گرم تر از هوای سرد چگالی کمتری دارد، بنابراین صدا در هوای گرم بهتر منتقل می شود، مگر اینکه رطوبت بسیار بالایی وجود داشته باشد.

نحوه بهبود آکوستیک اتاق از طریق عایق صدا

بنابراین، همه اینها برای آکوستیک اتاق شما چه معنایی دارد؟ اگر از نوع صدایی که در استودیوی ضبط یا آمفی تئاتر خود دریافت می کنید راضی نیستید، ممکن است بخواهید دما و رطوبت را کنترل کنید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر.

با این حال، قبل از انجام این کار، ممکن است به نفع شما باشد که عایق صوتی خود را در نظر بگیرید. اگر آکوستیک برای شما مهم است، عایق صدا ضروری است. 

uایق صوتی با کیفیت بالا یکی از مطمئن ترین راه ها برای به دست آوردن کیفیت صدای قابل اعتماد در هر اتاق است. برای عایق صوتی کامل، مهم است که از محصولاتی استفاده کنید که هم اکو و سایر صداهای خشن را کاهش می دهند و هم انتقال صدا را مسدود می کنند. این به شما امکان می دهد صدا را به وضوح در اتاق دریافت کنید و در عین حال از تداخل صداهای بیرونی جلوگیری کنید.

اگر به عایق صوتی با کیفیت برای بهبود آکوستیک اتاق نیاز دارید، می توانید تمام محصولات مورد نیاز خود را در ونوس عایق صدا پیدا کنید. موانع کامپوزیت و عایق فوم برای جلوگیری از صداهای ناخواسته موجود در هوا و صداهای ارتعاشی در حالی که پژواک‌ها را کاهش می‌دهند طراحی شده است و محصولات بسیار پایدار و ایمن هستند. ما راه حل های عایق صدا برای دیوارها، کف ها، سقف ها و حتی لوله های با صدای بلند و نشتی ارائه می دهیم.

برای اطلاع از فرصت های عایق صدا برای استودیو، دفتر، خانه یا سایر مناطق حساس به سر و صدا، همین امروز در ونوس عایق صدا با ما تماس بگیرید.