اهمیت درزبندی برای درب های عایق صدا

هنگامی که یک اتاق را عایق صدا می کنید، باید تمام جنبه های یک اتاق که می تواند بر انتقال صدا تأثیر بگذارد را در نظر بگیرید. اگر از عایق صدا برای دیوارهای خود استفاده کرده اید، لایه های زیرین را در کف خود قرار داده اید و حتی برخی جاذب‌های باس را نصب کرده اید، و هنوز هم با مشکلات صوتی مواجه هستید، مشکل فقط ممکن است درها و پنجره های شما باشد. درزبندی درب ممکن است راه حل نهایی باشد.

برای عایق کردن درب می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

درزبندی چیست؟

برای درزبندی یک درزگیر را می‌توانید روی شکاف‌های مختلف در پنجره‌ها و درها اعمال کنید. همانطور که درزگیر خشک می‌شود، یک مهر و موم سخت ایجاد می کند که مانع از عبور هر چیزی می شود.

Image for post
Image for post

چرا هنگام عایق صوتی درب به درزبندی نیاز دارید؟

اگر احساس می‌کنید که صداهای ناخواسته از درب عبور می‌کند، می‌توانید یک پوشش عایق صدا روی آن درب نصب کنید، اما ممکن است متوجه شوید که برخی صداها همچنان از درب خارج می‌شوند. اگر این مورد است، درز گیر صوتی ممکن است پاسخگو باشد.

درزگیر صوتی یا درزبندی عایق صدا، نوع خاصی از درزگیر است که برای کمک به عایق صوتی درب طراحی شده است. یکی از بزرگترین چالش ها در مورد عایق صدا، جلوگیری از انتقال صداهای موجود در هوا مانند صحبت کردن افراد، صداهای پخش صدا، تلویزیون و صداهای حیوانات خانگی است.

Image for post
Image for post

همانطور که از نام آن مشخص است، این صداها در هوا پخش می شوند، بنابراین حتی اگر خانه شما کاملاً عایق صدا باشد، هر قسمتی که در معرض هوا باشد در معرض نفوذ صدا است. درزبندی می تواند به شما در جلوگیری از ورود هوا و در نتیجه صدا کمک کند.

مزایای استفاده از درزبندی برای عایق صدا در درب

درزبندی را می توان برای عایق صدا در قالب گیری درب های شما استفاده کرد. شکاف بین چارچوب در و دیوار معمولاً با قالب گیری پوشانده می شود، اما این برای جلوگیری از انتقال صدا کافی نیست. با افزودن لاستیک عایق صدا در زیر قالب و درزگیری در اطراف آن، می توانید آن ناحیه قابل توجهی را که در غیر این صورت هوا و صدا در آن نفوذ می کند مسدود کنید.

Image for post
Image for post

درزبندی صوتی فقط برای درها نیست. می‌توانید از آن برای بستن شکاف‌ها و شکاف‌ها در دیوارها یا هر جایی که هوا وارد می‌شود استفاده کنید. حذف آب و هوا در اطراف درها و پنجره‌های شما نیز یک راه عالی برای نه تنها بهبود بهره‌وری انرژی، بلکه برای جلوگیری از صداهای ناخواسته از بیرون نیز است. .