آکوستیک سالن اجتماعات 

آکوستیک سالن اجتماعات
آکوستیک سالن اجتماعات
آکوستیک سالن اجتماعات 

هنگامی که درهای استادیوم بانک ایالات متحده در سال 2016 افتتاح شد، یکی از اولین رویدادهای بزرگی که در آنجا برگزار شد، کنسرت متالیکا بود. قرار بود یک مهمانی خانه داری عالی باشد. اما، اگر با هر کسی که در آن کنسرت شرکت کرده بود صحبت می‌کردید، همه آنها می‌دانستند که آکوستیک محل برگزاری یک مسئله بزرگ خواهد بود که در آینده نزدیک استادیوم مجبور خواهد شد به آن بپردازد. نمایش آنطور که باید عالی به نظر نمی رسید. برنامه ریزان مبالغ هنگفتی را برای ایجاد یک مکان مدرن خرج کردند، اما زمانی که آکوستیک ضعیف هر شب ده ها هزار طرفدار را تهدید می کرد، چاره ای جز صرف میلیون ها دلار برای اصلاح این وضعیت نداشتند.

آکوستیک محل برگزاری یک جنبه بزرگ برای ایجاد یک تجربه عالی در محل شما است، بنابراین یک بخش مهم از برنامه ریزی است که نباید نادیده گرفته شود.

چرا آکوستیک محل برگزاری رویداد تا این حد مهم است؟

اگر تعجب می کنید که چرا آکوستیک ضعیف محل برگزاری به یک مشکل چند میلیون دلاری برای استادیوم بانک ایالات متحده تبدیل شده است، باید کمی در مورد فیزیک آکوستیک بدانید.

وقتی صداهایی تولید می‌کنیم، چه از سازها و چه از دهان ما، امواج صوتی را ایجاد می‌کنیم که به بیرون پخش می‌شوند و توسط سطوحی که در تماس هستند جذب می‌شوند یا منعکس می‌شوند. نحوه تعامل آن امواج با محیط، آکوستیک فضا را مشخص می کند.

اگر محل برگزاری شما شامل فضاهای باز با سطوح سخت باشد، ممکن است آن امواج قبل از بازتاب به سطوح، مدتی طول بکشد تا به سطوح برسند و پژواک ایجاد کنند. هنگامی که این صداها در اتاق جمع می شوند، طنین باعث تقویت یا بلندتر شدن صداها می شود و صدای افراد برای جبران افزایش صدای اتاق بالا و بالاتر می رود. این می تواند به یاد ماندنی ترین قسمت یک نمایش باشد، و نه به دلایل خوبی.

وقتی محل برگزاری شما برای کنترل امواج صوتی ایجاد شده توسط رویدادهایی که تولید می کنید تنظیم نشده باشد، همه انواع مشکلات صوتی ممکن است ایجاد شوند. اگر به آکوستیک توجه نکنید و برخی از اقدامات کاهش نویز  را انجام ندهید، ممکن است متوجه شوید که مهمانانتان برای شنیدن یا گوش دادن به اجرای پر از مشکلات صوتی بر سر یکدیگر فریاد می زنند.

چگونه می توانید آکوستیک را در محل خود بهبود بخشید؟

هر اتاق مختلف یک چالش آکوستیک منحصر به فرد را ارائه می دهد. عواملی مانند اندازه و شکل اتاق، ساختار متریال ساختار و اثاثیه، و نوع رویدادی که معمولاً در آنجا برگزار می شود، بر نحوه رسیدگی به مسائل صوتی تأثیر می گذارد.

در بیشتر موقعیت ها، تمرکز اصلی شما پراکنده کردن امواج صوتی در برخی نقاط و جذب آنها در برخی نقاط خواهد بود. حالت‌های اصلی پخش و جذب صداها پانل‌های آکوستیک، پخش‌کننده‌های صدا و سایر وسایل است.

جزئیات ساده مانند چیدن فرش یا معرفی وسایل نرم مانند کاناپه و صندلی می تواند به طور قابل توجهی آکوستیک محل برگزاری را بهبود بخشد، اما ترکیب محصولات آکوستیک حرفه ای یک بازی را تغییر می دهد.

مکان های کنسرت دیوارهای جانبی نیز واقعا مفید است. آنها نه تنها به مشکلات طنین کمک می کنند، بلکه می توانند به حذف پژواک فلاتر نیز کمک کنند. 

محل برگزاری مراسم عروسی یا جشن

زمانی که مکان ها به مراسم عروسی و رویدادهای شرکتی می پردازند، نیازهای متفاوتی دارند. تمرکز این رویدادها بیشتر بر روی خود گردهمایی است تا سرگرمی. بسیار مهمتر است که شرکت کنندگان فردی بتوانند در این نوع رویدادها به راحتی صحبت کنند. مکان‌هایی که دارای آکوستیک خوب هستند، به احتمال زیاد تجارت‌های تکراری را جذب می‌کنند، بنابراین ضروری است مطمئن شوید که مکان‌های شما آنها را از بین نمی‌برد.

Image for post
Image for post

مکان های اختصاص داده شده به گردهمایی ها نیز عموماً فضاهای باز و بزرگ هستند، بنابراین با مشکلاتی مشابه سالن های کنسرت مواجه خواهید شد. تفاوت اصلی در اینجا این است که منبع اصلی صداهای شما معمولاً انبوهی از مردم است که آن را با یکدیگر چت می کنند. شما ممکن است یک گروه یا دی جی داشته باشید، اما وضعیت بسیار متفاوت از یک کنسرت است. از آنجایی که همه در حال صحبت هستند و رو به جهات مختلف هستند، بهتر است مناطق بیشتری از اتاق را درمان کنید.

یک راه عالی برای کاهش طنین در مکان های عروسی و رویدادهای شرکتی، اضافه کردن پانل های صوتی نزدیک به سطح چشم یک مشتری معمولی است. این پنل ها بسیاری از امواج صوتی گفتار را جذب می کنند و طنین و تقویت مکالمات مختلف را کاهش می دهند. آنها همچنین عالی به نظر می رسند و بافت و رنگی به دیوارها اضافه می کنند.

راه حل عالی دیگر برای این نوع اتاق ها نصب ابرهای سقفی آکوستیک است. آنها قطعاً به ایجاد یک نقطه مورد علاقه کمک می کنند زیرا اشکال، الگوها، و پرداخت های زیاد تصاویری چشم نواز را ایجاد می کنند که جای تهویه مطبوع و سخت افزار کاربردی شما را می گیرند. آنها صداهای گروه را در اتاق جذب می کنند، اما نویز ناشی از تمام سخت افزارهای نصب شده در سقف را نیز به حداقل می رسانند. نتیجه یک فضای عالی است که در آن مهمانان رویداد می توانند گفتگوهای راحت را تا شب ادامه دهند تا اینکه برای درمان سردرد به خانه بروند.

مکان های رویداد در فضای باز

از آنجایی که به آکوستیک مربوط می شود، اماکن بیرونی مجموعه ای از ملاحظات کمی متفاوت از مکان های سرپوشیده ارائه می دهند. قوانین آکوستیک هنوز در حال اجرا هستند، اما اتاق از بین رفته است. ارائه دهندگان باید چشم انداز اطراف را به روشی متفاوت از آنچه در فضاهای بسته درک می کنند، درک کنند.

اگر بلندگوها با چیزهایی مانند ساختمان‌های بزرگ یا صخره‌ها روبرو شوند، احتمالاً اکو را تجربه خواهید کرد. این لزوماً چیز بدی نیست، اما چیزی است که باید در نظر گرفته شود. آمفی تئاترهای طبیعی در واقع برای تقویت و پژواک طبیعی که در منظره اطراف رخ می دهد انتخاب می شوند.

Image for post
Image for post

از آنجایی که نمی‌توانید ساختمان‌ها و صخره‌ها را جابه‌جا کنید، ساده‌ترین راه برای ایجاد آکوستیک عالی در یک مکان در فضای باز ممکن است دوباره بازی با زاویه بلندگوها باشد. تغییرات کوچک در الگوی پراکندگی امواج صوتی می تواند تفاوت بین صدای عالی و هرج و مرج را ایجاد کند. هنگامی که هیچ مشتری حضور ندارد، با صدا بازی کنید تا بتوانید قبل از رسیدن مهمانان، مکان شیرین را پیدا کنید.

برخی از سطوح بدون توجه به اینکه بلندگوهای شما در کجا قرار گرفته اند، مشکل ایجاد می کنند، بنابراین پانل های آکوستیک، تله های باس، یا پخش کننده ها در اینجا بسیار مفید خواهند بود. هر چه امواج بیشتری را بتوانید به دام بیندازید یا پراکنده کنید، مشکلات صوتی کمتری را با این نقاط مشکل تجربه خواهید کرد.

رسیدگی به مسائل آکوستیک محل برگزاری خود

همه مکان ها آنقدر بریده و خشک نیستند. شاید شما مکانی داشته باشید که بین فضای داخلی و خارجی فاصله دارد. شاید شما میزبان رویدادهای بسیار متنوعی هستید که تشخیص دقیق راه حل ها برای مشکلات صوتی متنوع شما دشوار باشد. گاهی اوقات، دریافت صدای عالی پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

از چه چیزی برای ایجاد صدای متعادل در فضای سالن خود استفاده می کنید؟ چه در حال حاضر ایده خوبی داشته باشید و چه نیاز به کمک داشته باشید، ما تجربه و تخصص لازم را داریم تا به شما در حل هر گونه مشکلی که در مورد آکوستیک محل برگزاری خود دارید کمک کنیم.

محل برگزاری رویداد شما به همان خوبی خواهد بود که آکوستیک آن به آن اجازه می دهد. صدای بد می تواند یک رویداد یک بار در زندگی را به هرج و مرج شنیدنی و تارهای صوتی صرف شده تبدیل کند. شما باید یک برنامه مدیریت نویز رویداد داشته باشید تا مطمئن شوید مکان شما جایگاه خود را در لیست بلیط های داغ حفظ می کند. ما دوست داریم در این مورد به شما کمک کنیم.