راهنمای خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر ارزان

قطعا برای هر صاحب یا راننده ای پیش آمده یا ممکن است پنچر شده باشد و این پنچری در بهترین حالت با تعویض لاستیک با زاپاس برطرف می شود.از کار سخت در آوردن جک از صندوق عقب، زاپاس را بکش زیر ماشین، ضربه زدن به جک و بلند کردن ماشین، باز کردن لاستیک پنچر و تعویض لاستیک قوی و بادگیر.

همین کارها خیلی طول می کشد و البته دست و لباستان را هم کثیف و سیاه می کنید. حال تصور کنید که اگر پمپ باد سبک تری در خودرو دارید، به راحتی می توانید در عرض چند دقیقه لاستیک های خودروی خود را باد کنید و تا رسیدن به دستگاه یا تعویض روغن به راحتی سفر کنید.

Image for post
Image for post

حالا به همه این کارها و مشکلات تعویض لاستیک و لاستیک فکر کنید اگر می خواهید در فصل سرد در باران یا برف شب، در جاده خارج از شهر به همراه خانواده یک لاستیک پنچر را تعویض کنید! در این شرایط راه بهتر و مطمئن تری هم وجود دارد که از پمپ باد فندکی استفاده کنید تا با وصل کردن سوکت فندک یا دوشاخه باتری در عرض چند دقیقه لاستیک ماشین خود را به راحتی باد کنید و به اولین سرویس و مته بروید تا بتوانید دریل کنید. چرخ و ماشین خود را عوض کنید.

پمپ باد فندکی چیست؟

یکی از انواع کمپرسور هوا یا پمپ باد، پمپ باد خودرو یا کمپرسور هوای خودرو است که دقیقا کار پمپ باد را انجام می دهد، با این تفاوت که با 12 ولت برق خودرو و البته حجم و اندازه بسیار کمتر راه اندازی می شود. از آنها هوای معمولی به کمپرسور دارند و برای باد کردن لاستیک‌های ماشین، باد کردن توپ‌ها و وسایل بازی بادی کودکان و استخرهای بادی و سایر وسایل بادی استفاده می‌شوند،

در حالی که کمپرسور هوا یا پمپ هوا معمولی برای مصارف صنعتی بیشتر استفاده می‌شود. و برای تنظیم ابزارهایی مانند فرز پنوماتیک مینیاتوری، جعبه پنوماتیک، میخ پنوماتیک، سوراخ کن پنوماتیک یا تفنگ پنوماتیک و مخزن رنگ پنوماتیک استفاده می شود.

پمپ باد فندکی یکی از لوازم جانبی خودرو است که وجود آن در هر خودرویی مفید و کاربردی است. کمپرسورهای قابل حمل سبک تر فشرده و آسان برای استفاده هستند. پمپ باد فندکی را می توان برای تنظیم جریان هوای لاستیک خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه استفاده کرد.


انواع مختلفی از کمپرسور و پمپ باد فندکی در بازار وجود دارد. برخی از مدل ها قدرت کافی برای منفجر کردن یک توپ پلاستیکی را ندارند، چه برسد به باد کردن لاستیک ماشین! به همین دلیل در این مقاله لیستی از قوی ترین و بهترین پمپ های فندکی خودرو را ارائه کرده ایم.

کاربرد کمپرسور باد فندکی

این محصولات معمولاً برای تنظیم باد با سطوح توان متفاوت ساخته می شوند. بسته به کاربرد، این محصولات در حالت های مختلف قابل استفاده هستند. برخی از این دستگاه ها را می توان به باتری خودرو نیز متصل کرد. با توجه به سرعت بالای این محصولات در هنگام تامین هوا، می توانید از آنها برای موارد مختلف استفاده کنید. این کاربردها عبارتند از:

 • باد کردن لاستیک خودرو
 • باد کردن چرخ موتور سیکلت و دوچرخه
 • باد کردن وسایل کوچک مثل قایق بادی، توپ و وسایل بادی کودکان
 • مصارف پزشکی
 • صنایع غذایی

مزایای استفاده از پمپ باد فندکی

در این قسمت از مقاله راهنمای خرید پمپ باد فندکی به مزایای استفاده از این دستگاه می پردازیم. به طور کلی، کمپرسور هوای سبک تر به شما کمک می کند از آن در هر مکانی استفاده کنید. در اینجا برخی از مزایای پمپ باد فندکی وجود دارد:

 • برخی از این محصولات دو منظوره بوده و دارای فندک خودرو هستند. همچنین به دلیل وجود انبر برای اتصال باتری می توان از آنها استفاده کرد.
 • این محصولات برای کار به هوا نیاز دارند و بنابراین در هر شرایطی قابل استفاده هستند.
 • با کمک یک کمپرسور هوا سبک تر می توانید لاستیک های ماشین، دوچرخه یا سایر وسایل را پنچر کنید.
 • این دستگاه بسیار سبک و کارآمد است و در هر شرایطی قابل استفاده است.
 • در مقایسه با سایر تجهیزات، خرید کمپرسور هوای سبک تر به دلیل قیمت مناسب آن ارزان تر است.
 • از این ابزار می توان برای تمیز کردن و زدودن گرد و غبار از روی بدنه خودرو استفاده کرد.

اهمیت تنظیم باد لاستیک

تنظیم به موقع و منظم باد لاستیک تاثیر مستقیمی بر ایمنی رانندگی دارد و عمر لاستیک را افزایش می دهد. همچنین باعث صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. اگر باد لاستیک کم باشد، سایش سریع لاستیک و افزایش مصرف سوخت را تجربه خواهید کرد. این دو عامل برای شما گران تمام می شود.

در بیشتر مواقع، فشار باد لاستیک چندان مشخص نیست، مگر اینکه بیش از 25 درصد از باد لاستیک کاهش یابد. چیزی که بسیاری از رانندگان ممکن است متوجه نباشند این است که فشار لاستیک‌های خودرو حتی بدون پنچری کاهش می‌یابد. اگر فشار باد تایرها تنها 3 PSI کاهش یابد، مصرف سوخت حدود 1 درصد و تایرها تا 10 درصد بیشتر می شود. باد بیش از حد باعث کاهش اصطکاک و رانندگی ناهموار نیز می شود.

با چنین آماری باید به طور مرتب فشار لاستیک های خود را کنترل کنید. نه تنها برای صرفه جویی در هزینه، بلکه برای اطمینان از رانندگی ایمن و ایمن. تنظیم فشار لاستیک را به عنوان بخشی از برنامه مراقبت از خودرو بگنجانید. اگر وقت ندارید به سراغ لوازم خانگی بروید، بهترین راه خرید پمپ فندکی ماشین است.

بهترین کمپرسور هوای سبک تر را برای ماشین خود انتخاب کنید

بسیاری از رانندگان به دنبال بهترین پمپ باد فندکی برای خودروی خود هستند، اما مشخصات یک پمپ باد خوب را نمی دانند. برخی از ویژگی های مهم کمپرسورهای هوای سبک تر:

دوام و  تحمل

دوام و دوام بزرگترین تفاوت بین پمپ باد فندکی ارزان قیمت و پمپ باد با کیفیت است. پمپ باد معمولی از پلاستیک ساخته شده و دارای یک موتور کوچک است. مدل های معمولی به راحتی شکسته می شوند یا از کار می افتند. پمپ هوای معمولی بار الکتریکی را تحمل نمی کند.

اما پمپ باد فندکی با کیفیت دارای بدنه و قطعات فلزی می باشد. علاوه بر این، به جای یک سوکت ساده فندکی، براکت های محکم و باکیفیت وجود دارد. این مدل ها موتور بزرگتر و قدرتمندتری نیز دارند. کمپرسور هوای فندکی مجهز به خنک کننده است و در برابر اضافه بار گرم نمی شود.

راحتی

اگرچه خرید پمپ باد فندکی ارزان‌تر هزینه کمتری دارد، اما ارزش این کار را ندارد. آنها بسیار کند کار می کنند و باید مرتباً خنک شوند. با یک مدل ارزان، سه برابر بیشتر از باد کردن لاستیک خودرو وقت می گذارید. اگر به طور منظم لاستیک ها را تنظیم می کنید، مدل های باکیفیت با عملکرد بالا را توصیه می کنیم.

نحوه استفاده از پمپ باد برای فندک خودرو

استفاده از کمپرسور هوا برای فندک خودرو آسان است. هنگامی که به جای فندک اتومبیل، پریز یا پریز را وصل کنید، دستگاه آماده استفاده خواهد بود. اگر هنوز کمپرسور هوا را راه اندازی نکرده اید، می توانید فشار باد را روی صفحه نمایش قبل از قرار دادن نازل در تایر سوپاپ انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، می توانید شروع به تنظیم باد کنید. به دمای هوا توجه کنید، بنابراین اگر سیستم خاموش کننده خودکار کار نمی کند، فشار زیادی به لاستیک وارد نکنید.

https://biknik.ir/compressor-wind-lighter-car/