راهنمای خرید اینترنتی فرز مینیاتوری ارزان

ابزارهای مختلفی در صنایع مختلف مانند جواهرات، چوب، مجسمه سازی، دندانپزشکی و غیره استفاده می شود. یکی از این ابزارها دستگاه فرز مینیاتوری است. دستگاه فرز مینیاتوری یکی از ابزارهای محبوب در صنعت چوب و سایر صنایع می باشد. وزن سبک، حمل آسان، گجت های جانبی زیاد از جمله مواردی است که این دستگاه را برای استفاده آزمایشگاهی یا حتی خانگی می سازد.

کاتر انگشتی ریز یا کاتر دستی ابزارهای کاملا متفاوتی هستند و بسته به نوع کارایی و استفاده از ابزار مناسب قابل انتخاب و خرید هستند. سنگ زنی انگشتی مانند فرز و مینی فرز ابزاری صنعتی تر و قوی تر برای سنگ زنی و از بین بردن جوش ها، سنگ زنی انتهای لوله ها، آسیاب های فلزی و برای برش و آسیاب کلیه فلزات، چوب و مواد مختلف است. کاتر حکاکی مینیاتوری می تواند تمام این کارها را دقیقا انجام دهد اما با قدرت کمتر و بسیار نازکتر و اساسا کار این محصول همانطور که از نامش پیداست برای کارهای بسیار ظریف و دقیق بسیار مناسب است.

به عنوان مثال برای سمباده و صیقل دادن سطح انواع مواد و مصالح، آسیاب و خرد کردن انواع فلزات، چوب و پلاستیک، سوراخکاری و سوراخکاری انواع مواد و مصالح، برش کلیه فلزات و سایر مواد و البته حکاکی. و آب بندی . این طرح برای انواع شیشه و ظروف مناسب است و در مصارف خانگی، آزمایشگاهی و صنعتی قابل استفاده است، اما باید در نظر داشت که قدرت و ظرفیت کاری آن بسیار محدود و حساس است.


برخی از فرزهای ریز برای حکاکی استفاده می شوند و اساساً متفاوت عمل می کنند و نوک تیز فلزی این ابزار عملکرد رفت و برگشتی دارد و برخلاف فرز انگشتی و فرز ریز که با چرخش مته و سری برش کار می کند، این دستگاه فرز ضربی است. به سادگی با کلیک کردن به جلو و عقب حک می شود. با توجه به موارد ذکر شده و استفاده از فرز مینیاتوری، انگشتی و حکاکی، در هنگام خرید به نوع و حجم کار مربوطه توجه کنید تا با توجه به کار خود بهترین فرز انگشتی را برای حکاکی خریداری کنید.

ابزار و لوازم فرز ظریفی مانند شلنگ فرز، شیلنگ فرز یا لوله فرز ریز، تیغه فرز انگشتی، دستگاه فرز مینیاتوری، محدوده فرز انگشتی و انواع ابزار و پایه های فرز وجود دارد که در نقاط یا پایه های دیگر موثر هستند. کارخانه. این یک انتقال است. سرعت آزاد یا سرعت فرز، وجود سوئیچ کنترل سرعت یا دیمر نیز مهم است.

فرز مینیاتوری چیست؟

فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی در واقع کوچکترین عضو گروه فرز است که به دلیل اندازه کوچک آن نامگذاری شده است. این آسیاب علیرغم اندازه کوچکی که دارد، کاربردهای وسیعی دارد. دستگاه فرز مینیاتوری می تواند به شما در هر کاری از برش های ساده گرفته تا ساییدگی سطح و پرداخت کمک کند.

اندازه و ابعاد دستگاه فرز مینیاتوری به قدری کوچک است که می توان آن را مانند خودکار در دست گرفت. همانطور که می دانید دستگاه فرز دارای موتوری است که محور آن با سرعت زیاد و به صورت دایره ای حرکت می کند. انواع ابزارهای برش، سنگ زنی، برس زدن و پولیش و... را می توان به سر فرز متصل کرد.

کاربرد فرز مینیاتوری چیست؟

همانطور که گفته شد، این ابزار محبوب کاربردهای گسترده ای دارد. با استفاده از دستگاه فرز مینیاتوری می توان سوراخ های بسیار ریز، برش های کوچک و کم حجم، برش، ایجاد طرح های بسیار نازک و خاص و ... را از چوب یا هر ماده دیگری ساخت. در واقع دستگاه فرز مینیاتوری ابزاری همه کاره و جذاب است که طیف وسیعی از وظایف را انجام می دهد.

البته کاربرد فرزهای ریز به این موارد محدود نمی شود، بلکه عملکرد دقیق و ظریف این دستگاه فرز کوچک منجر به ریخته گری، روکش کاری، تراشکاری، تذهیب، ماکت سازی، پرداخت فلز، معرق، مجسمه سازی، مبلمان سازی، ... برای رنگ آمیزی، زدودن زنگ، حتی در صنعت زیبایی، حتی در کاشت ناخن و دندان استفاده می شود. در واقع به کمک سری های مختلف این دستگاه می توان انتظار کاربردهای متنوعی داشت.

دستگاه فرز مینیاتوری بسیار کوچک است و حتی می توان آن را به صورت خودکار نگه داشت (البته بزرگتر از خودکارهای معمولی است). این به شما امکان می دهد تا با استفاده از تیغه ها و ابزارهای کوچک، آثار کوچک و ریز مانند کپی ایجاد کنید.

شلنگ خرطومی فرز مینیاتوری

یک لوله آسیاب کوچک یک لوله فلزی مارپیچ است. داخل این شیلنگ شیلنگی به شکل کابل بکسل وجود دارد که به شفت دستگاه متصل می شود. پس از روشن کردن دستگاه، کابل داخل شیلنگ چرخانده می شود. در این صورت با قرار دادن تیغه های مختلف بر روی فویل دستگاه قابل استفاده می باشد.

یکی از دلایل مهم استفاده از فرز مینیاتوری به جای فرز انگشتی وجود این تیوب پرکاربرد است. شیلنگ به دلیل وزن کم و قابلیت اتصال ردیف های مختلف، کنترل و مانور بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

شیلنگ باید بسیار انعطاف پذیر و حساس باشد. همچنین باید داخل شلنگ را در فواصل زمانی معین روغن کاری کنید تا عمر مفید آن افزایش یابد..

تفاوت فرز انگشتی با فرز مینیاتوری

اگر می خواهید یک ماشین فرز بزرگتر از یک ماشین فرز مینیاتوری پیدا کنید، ماشین فرز انگشتی قطعا اولین انتخاب در ذهن شما خواهد بود. فرز انگشتی نمونه بزرگتر و صنعتی تر آسیاب میکروسکوپی است. آسیاب های انگشتی دارای قدرت موتور بیشتر، قدرت بیشتر، وزن بیشتر و قطر کولیس بزرگتر هستند. استفاده از فرز انگشتی بیشتر صنعتی است، برخلاف فرز مینیاتوری که عمدتاً برای فرز انگشتی هنری و بیشتر برای کارهای ساینده استفاده می شود. قطر آسیاب طیور معمولاً 6 یا 8 میلی متر است.

انواع فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری بادی

دستگاه فرز پنوماتیک مینیاتوری مجهز به چرخ دنده های متصل به محور مرکزی دستگاه فرز می باشد. در اثر فشار باد، این چرخ دنده ها شروع به چرخش می کنند و شفت را با سرعت زیاد می چرخانند. با توجه به اینکه مدل پنوماتیک این آسیاب فاقد موتور الکتریکی می باشد، بسیار شیک طراحی شده و کاربردهای فراوانی دارد. دستگاه فرز پنوماتیکی در صورتی می تواند عمر مفید بالایی داشته باشد که از کیفیت ساخت مناسب و روانکاری مطلوب در فواصل زمانی معین برخوردار باشد.

فرز مینیاتوری برقی

همانطور که می دانید این نوع آسیاب با برق کار می کند. دستگاه فرز برقی مینیاتوری از یک موتور مسلح تشکیل شده است که آن را تا 40000 دور در دقیقه در سرعت های مختلف شتاب می دهد.

فرز مینیاتوری شارژی

مدل شارژی فرزهای ریز ساختاری مشابه نوع برقی دارد و عدم نیاز به منبع برقی وجه تمایز این دو مدل است. در واقع این دستگاه فرز مینیاتوری برای مکان هایی که دسترسی به برق مشکل است و تا زمانی که باتری آن همیشه شارژ باشد، انتخاب خوبی خواهد بود.

نکات مهم در خرید فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی

در راهنمای خرید دستگاه فرز مینیاتوری نکاتی وجود دارد که در انتخاب و خرید این دستگاه باید به آن توجه کرد. این نکات عبارتند از:

قدرت موتور (قدرت)

قدرت یک ماشین فرز مینیاتوری متفاوت است. محصولات با قدرت بالاتر برای کارهای سنگین تر استفاده می شوند.

سرعت گردش آزاد

حداکثر سرعت چرخش این محصول 40000 دور در دقیقه می باشد. به طور معمول سرعت این دستگاه باید بین 25000 تا 40000 دور در دقیقه باشد.

سایز کلت

به طور معمول اندازه طیور در این دستگاه برابر با 6 میلی متر است. البته در برخی از این محصولات می توان کره 8 میلی متری قرار داد.

کنترل سرعت یا دیمر

برخی از فرزهای کوچک کلیدی به نام دیمر یا کنترل سرعت دارند که به کاربر اجازه می دهد کنترل بیشتری بر دستگاه داشته باشد و سرعت آن را کم یا زیاد کند.

شلنگ آسیاب حکاکی

برخی از کاترهای مینیاتوری قابلیت قرار دادن لوله هایی را دارند که به آنها لوله های میکروسکوپی می گویند. این قطعه از یک لوله فنری چرخان ساخته شده است. داخل این شیلنگ یک کابل وجود دارد. استفاده از این شیلنگ کار را راحت تر می کند. شیلنگ اتصالی است که برای جلوگیری از بروز مشکل در حین کار، نباید تغییر شکل داده شود.

قیمت فرز مینیاتوری

قیمت کاتر مینیاتوری حکاکی شده بسته به استحکام کاتر، لوازم جانبی، شلنگ یا عدم آن، ساخت دستگاه، تعداد لوازم جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش متفاوت است. برندهای مختلف آمریکایی، اروپایی، ژاپنی و چینی این دستگاه را تولید می کنند که هر کدام با قیمت های متفاوتی در بازار عرضه می شوند.

بهترین مارک فرز حکاکی

امروزه شرکت های زیادی این محصول را تولید می کنند. از بهترین شرکت های تولید کننده این محصول می توان به فرز مینیاتوری رونیکس و توسان، محک، سیلور، بوش، کرون، هیوندای، اکتیو، باس، آدون، انکر، استرانگ، اینتیمکس، بوش، ماکیتا و درمل اشاره کرد.

نکات ایمنی هنگام استفاده از دستگاه

Image for post
Image for post

فرز مینیاتوری به دلیل سرعت بالا می تواند بسیار خطرناک باشد. در صورت استفاده نادرست از این دستگاه و نداشتن اطلاعات کافی در معرض خطر قرار خواهید گرفت. با صرف وقت و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای محصول و یا مطالعه این مقاله و موارد مشابه می توانید با این محصول آشنا شوید.

همچنین استفاده از عینک و ماسک مخصوص برای کار با این دستگاه توصیه می شود. توجه داشته باشید که هنگام تعویض تیغه، حتما دوشاخه را از پریز جدا کنید. برای بازکردن مهره روی گردن کاتر دکمه قفلی روی بدنه قرار می گیرد که با فشار دادن و چرخاندن میل دستگاه میل را محکم می کند و با کلید مهره دستگاه را باز می کند.

نتیجه

در این مقاله میکرو آسیاب و کاربرد آن در کارهای مختلف را ارائه کرده ایم. همچنین یاد خواهید گرفت که هنگام خرید این آسیاب به چه نکاتی توجه کنید. اکنون با دانش و اطلاعات کافی می توانید این ابزار مفید را با توجه به نیاز خود تهیه کرده و با استفاده از آن طیف وسیعی از کارها را به خوبی انجام دهید.

سورس بازار