راهنمای خرید انواع بهترین گاوصندوق خانگی 2022

قطعا به دنبال گاوصندوقی برای منزل هستید که علاوه بر نسوز بودن، ضد سرقت نیز باشد. گاوصندوق های خانه باید دو برابر امنیت داشته باشند زیرا احتمال سرقت آنها بسیار بیشتر از جاهای دیگر است. به عبارت ساده، شما به دنبال ایمن ترین گاوصندوق های خانگی هستید.

آیا می دانستید 33 درصد سرقت های ایمن از خانه انجام می شود؟ راه حل جلوگیری از سرقت گاوصندوق چیست؟

یکی از جدی ترین و مفیدترین راه ها برای جلوگیری از این سرقت ها، خرید بهترین گاوصندوق خانگی است

با توجه به اتفاقات اخیر و سرقت های زیادی که هر روز اتفاق می افتد، انتخاب یک گاوصندوق خانگی مطمئن و نسوز مهمترین کاری است که می توانید برای حفظ امنیت اسناد شخصی، جواهرات و جواهرات خود انجام دهید. گاوصندوق های خانگی یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری اسناد و تجهیزات مهم در نزدیکی شما هستند.

در این مقاله راهنمای جامعی برای انتخاب و خرید گاوصندوق ضد سرقت خانگی نسوز ارائه می دهیم تا دیگر در انتخاب گاوصندوق نسوز خود تردیدی نداشته باشید.

Image for post
Image for post

ویژگی های یک گاوصندوق خانگی خوب

وقتی مردم یک گاوصندوق می خرند می خواهند مدارک یا جواهرات خود را در آن نگه دارند پس اگر بخواهیم ویژگی های یک گاوصندوق خانگی خوب را بررسی و اعلام کنیم ابتدا باید بدانیم که چه نوع مدارکی است آن را نگه می داریم.

معمولا از گاوصندوق های خانگی کوچک و گاوصندوق های کف پایین برای نگهداری اقلامی مانند پول نقد، طلا و جواهرات استفاده می شود.

با این تفاسیر، مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید گاوصندوق خانگی باید در نظر داشته باشیم این است که مطمئن شویم گاوصندوق خانگی مورد نظر ما می تواند به دیوار یا زمین پیچ شود.

این ویژگی به ایمن‌تر شدن خانه ما که سبک‌تر از سایر انواع گاوصندوق است، کمک می‌کند. و اگر سارقان سرقت کنند، نمی توانند گاوصندوق را از روی زمین یا دیوار جدا کنند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر گاوصندوق منزل شما سبک باشد، احتمال دزدیده شدن آن بیشتر است. چون سارقان به راحتی می توانستند گاوصندوق خودشان را بدزدند!

اما نگران نباش وقتی در مورد امکانات پیچ زدن گاوصندوق منزل صحبت می کنیم به این معنی است که می توان آنها را از داخل به دیوار یا زمین پیچ کرد تا اصلا قابل حمل نباشد و تنها راه ورود به آن باز کردن در است. بنابراین نگران وزن در گاوصندوق خانه نباشید.

امن برای یک خانه چند طبقه

صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFK-48ER

اگر قصد دارید اسنادی مانند اسناد ملکی – اسناد ازدواج – گذرنامه و در را در گاوصندوق خود نگهداری کنید، بهتر است یک گاوصندوق خانگی با چند کلاس انتخاب کنید تا بتوانید اسناد مهم خود را به راحتی طبقه بندی کنید.

در برخی خانوارها تعداد اسناد مهم یا اشیای قیمتی زیاد است، بنابراین خرید گاوصندوق های چند طبقه می تواند گزینه خوبی باشد.

در نظر داشته باشید که گاوصندوق برای نگهداری اسناد مهم مانند جواهرات و گاوصندوق پول نیز باید دارای ویژگی هایی باشد که در بالا ذکر شد.

شرایط نگهداری و جابجایی خانه امن

یکی دیگر از ویژگی های یک گاوصندوق خانگی خوب این است که می توان آن را در فضایی قرار داد که دید نسبتاً کمی دارد یا اصلاً دید ندارد.

این ویژگی اجازه نمی دهد گاوصندوق شما دیده شود و اگر سارقان به خانه شما نفوذ کنند، نمی توانند به راحتی گاوصندوق را پیدا کنند.

پس قبل از خرید گاوصندوق خانگی به این فکر کنید که آیا این جعبه نسوز مثلا در کمد لباس من جا می شود یا نه؟!

مورد بعدی جابجایی گاوصندوق است. با توجه به اینکه ممکن است لازم باشد خانه خود را به منزل خود منتقل کنید، باید گاوصندوقی را انتخاب کنید که در آینده بتوانید به راحتی جابه جا شوید و هیچ مشکلی با آن نداشته باشید.

اکثر خانواده هایی که گاوصندوق درست می کنند، جابه جایی آن در حین اسباب کشی با مشکل مواجه می شوند. با خرید گاوصندوق های کوچک خانگی می توانید حمل و نقل خود را بسیار آسان کنید.

برای مشاهده انواع گاوصندوق خانگی می توانید به صفحه اصلی ما مراجعه کنید.

بهترین قفل امنیتی خانه

به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین ویژگی های یک گاوصندوق خانگی خوب «نوع قفل گاوصندوق خانگی» است، اگر گاوصندوق شما دارای قفل غیرقابل نفوذی باشد نیازی نیست در هنگام بازکردن آن نگران امنیت باشید.

گاوصندوق نسوز خانگی

گاو صندوق الکترونیکی گنجینه مدل H300AC

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که هنگام خرید گاوصندوق خانگی باید به آن توجه کنید، ضد حریق بودن گاوصندوق است. تقریبا در هر مکانی احتمال آتش سوزی وجود دارد پس بهتر است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی گاوصندوق های نسوز خریداری کنید.

اگر اسناد مهمی در گاوصندوق دارید و مشکوک به آتش سوزی در اطراف گاوصندوق هستید، حتما به فکر خرید گاوصندوق خانگی نسوز باشید. از فروشنده بپرسید گاوصندوق خانه چند درجه حرارت را تحمل می کند.

برخی از گاوصندوق ها پس از نیم ساعت حرارت بالا ذوب می شوند، اما برخی دیگر در حرارت بالا بیش از 2 ساعت دوام می آورند و درجه حرارت را در گاوصندوق در حد متعادل نگه می دارند.

ابعاد و وزن گاوصندوق

اولین قدم برای خرید گاوصندوق، تصمیم گیری در مورد اندازه و وزن است. قبل از پرداختن به مسائل تخصصی تر مانند مقاومت در برابر آتش یا امنیت، باید با توجه به سه عامل (حجم دارایی، محل گاوصندوق، وضعیت مالکیت خانه، محصولاتی را که از لیست محصولات بسیار بزرگتر یا کوچکتر از نیاز شما هستند بررسی کنیم. ) حذف.

حجم دارایی

در واقع، اولین چیزی که در تعیین اندازه یک محصول باید در نظر گرفت، حجم اقلامی است که قرار است ذخیره شود. برای انجام این کار، تمام اقلامی را که در گاوصندوق قرار می‌گیرند مرتب کنید تا اندازه محصول مورد نیاز شما به صورت تقریبی به دست آید. در اینجا به نوعی ظرفیت آن به دست می آید.

محل قرارگیری

اگر از قبل مکان خاصی برای قرار دادن محصول دارید، حتما ارتفاع، عرض و عمق را به درستی اندازه گیری کنید. اگر مکان هایی مانند کمد و فضاهای بسته را در نظر می گیرید، هنگام انتخاب محصول باید فضای اشغال شده توسط سیستم قفل را در نظر بگیرید. این فضا جزئی از اندازه گاوصندوق نیست، اما در فضاهای بسته می تواند مشکل ساز باشد.

هنگامی که اندازه ها را انتخاب کردید، به موضوع وزن در راهنمای خرید مطمئن می رویم. انتخاب وزنه احتمالاً یکی از دشوارترین مراحلی است که هنگام انتخاب گاوصندوق انجام خواهید داد، مخصوصاً زمانی که باید تمام فرضیات وزن خود را کنار بگذارید و به دنبال محصولی با اندازه و وزن کوچکتر باشید. وزن هنگام انتخاب گاوصندوق با توجه به اندازه، تعداد حرکات و ظرفیت باربری ساختمان در هر متر مربع تعیین می شود.

اجاره نشین ها

اگر در مکانی اجاره ای زندگی می کنید و تعداد جابجایی ها زیاد است، پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه به دنبال محصولات سنگین نباشید، هزینه جابجایی محصولات سنگین به صورت جداگانه و بر اساس کلاس محاسبه می شود. علاوه بر هزینه بالای جابجایی این محصولات، معمولاً در هنگام جابجایی به ساختمان آسیب وارد می شود که باید هزینه آن پرداخت شود.

در این شرایط به جای محصولات سنگین به دنبال محصولات سبک زیر 80 کیلوگرم باشید که به راحتی با آسانسور قابل جابجایی و در محل به زمین متصل می شوند و وزنی در حدود 500 کیلوگرم دارند. البته در نظر داشته باشید که نصب باید اصولی انجام شود، زیرسازی باید بتنی، یکدست و مسطح باشد و در صورت امکان در جایی نصب شود که اطراف آن گوشه یا به اصطلاح نبشی باشد.

«تأثیر وزن سنگین بر امنیت گاوصندوق غیرقابل انکار است، اما با توجه به شرایط زندگی امروزی، استفاده از گاوصندوق های سنگین برای همه قابل اجرا نیست. تقریبا تمامی شرکت های معتبر گاوصندوق های کوچکی دارند که در صورت نصب صحیح می توانند به اندازه یک گاوصندوق سنگین وزن ایجاد کنند. اگر از انتخاب گاوصندوق های کوچک مطمئن نیستید و سطح امنیت برایتان مشخص نیست، مقاله مربوط به “گاوصندوق های کوچک” را مطالعه کنید. »

صندوق الکترونیکی سدید مدل 350

نسوز بودن

مشتریان معمولاً محصول را بیشتر برای بحث در مورد امنیت در برابر سرقت انتخاب می کنند و ماهیت ضد حریق محصول را نادیده می گیرند. اما اگر به آمار آتش سوزی ها نگاهی بیندازید متوجه می شوید که احتمال از دست دادن مال شما بر اثر آتش سوزی کمتر از سرقت و سرقت نیست.

روزانه حدود 55 مورد آتش سوزی در تهران گزارش می شود که آمار قابل توجهی است. آتش سوزی و خسارات قابل توجه آن به کشورهای آسیایی محدود نمی شود.

بر اساس آمار رسمی USFA، تنها در سال 2017، تنها 10 میلیارد دلار خسارت ناشی از آتش سوزی شمال کالیفرنیا بوده است. واژه نسوز تقریباً پرکاربردترین واژه در صنعت است. در صورتی که فقط استفاده از کلمه Refractor اصطلاح درست و حرفه ای نیست.

دیرگداز باید نشان دهد که گاوصندوق چه مدت نسوز بوده یا دمایی که محصول در آن نسوز است. گاوصندوق های نسوز معمولا از فولاد با آلیاژهای مخصوص برای مقاومت در برابر حرارت استفاده می کنند. هنگامی که گاوصندوق نسوز دارای گواهی نسوز باشد، این تضمین می کند که سیستم قفل، بردهای الکترونیکی و کل محصول می توانند در برابر آتش و دمای بالا مقاومت کنند.

هنگام انتخاب درجه مقاومت محصول در برابر آتش، پارامترهای زیادی مانند محیطی که محصول در آن ذخیره می شود یا حتی مواد دارایی شما بسیار مهم است. هر گاوصندوق نسوز برای تمام وسایل شما مناسب نیست.

محصولات دیجیتال

به عنوان اولین نکته در راهنمای خرید گاوصندوق دیجیتال به این نکته توجه داشته باشید که برند سازنده برای این محصولات بسیار مهم است. ماهیت الکترونیکی این محصولات می تواند به همان اندازه برای محصول عالی باشد،

در صورتی که طراحی اولیه و تخصصی وجود نداشته باشد، این ممکن است بزرگترین نقطه ضعف محصول و بهترین دهانه برای نفوذ به داخل محصول باشد. برند سازنده در این گونه محصولات تضمین می کند که بردها به درستی طراحی شده و امکان نفوذ و هک وجود ندارد.

در این دسته بندی محصولات به خاطر داشته باشید که سیستم رمز عبور دقیقاً چند کاربره طراحی شده است، حداقل کاربران تعریف شده در این دسته بندی محصول 2 کاربر مجزا هستند و رمز عبور پیش فرض توسط شرکت برای هر کاربر تعریف می شود.

هنگامی که محصول به دست شما می رسد، باید تمام رمزهای عبور را از حالت پیش فرض به رمز عبور خود تغییر دهید، در غیر این صورت با استفاده از یکی از رمزهای پیش فرض می توان به راحتی درب را باز کرد.

راهنمای خرید اینترنتی خرید گاوصندوق

گاوصندوق سدید مدل 500 Mal

گاوصندوق خانگی، اداری یا فروشگاهی

در اولین قدم راهنمای خرید مطمئن، باید مشخص کنید که گاوصندوق را برای چه محیطی و کاری خریداری خواهید کرد. مطمئنا امکانات مورد نیاز یک فروشگاه موبایل یا صرافی با گاوصندوق خانگی متفاوت است. در واقع اولین قدم انتخاب یک گاوصندوق برای منزل یا محل کارتان است.

گاوصندوق و سیف باکس

نوع دیگری از محصول به نام گاوصندوق وجود دارد که اغلب با گاوصندوق اشتباه گرفته می شود. برای توضیح تفاوت این دو محصول یک مثال ساده می زنیم. گاوصندوق مانند یک گاوصندوق رمزگذاری شده است. امنیت در برابر سرقت گاوصندوق و گاوصندوق قابل مقایسه نیست. معمولا در هتل ها گاوصندوق می بینید،

هتل داران برای اطمینان از آسایش مسافران در هر اتاق از گاوصندوق استفاده می کنند تا افراد هنگام خروج از هتل مدارک خود مانند پاسپورت، کارت شناسایی و دفترچه بیمه را در آن قرار دهند و نگران مدارک نباشند.

از گاوصندوق در خانه ها نیز استفاده می شود، اما به خاطر داشته باشید که گاوصندوق اصلا برای نگهداری طلا و پول شما مناسب نیست. اکنون، در این بخش از راهنمای خرید ایمن، شرایطی را که در آن باید به دنبال گاوصندوق باشیم، می دانیم.

سایز گاوصندوق

انتخاب اندازه های گاوصندوق به دو پارامتر بستگی دارد، یکی اقلامی که در گاوصندوق نگهداری می شوند و دوم محیطی است که قصد دارید محصول را در آن نگهداری کنید.

در این صورت بهتر است ابتدا فهرستی از اقلامی که باید در گاوصندوق نگهداری شوند بنویسید. این ممکن است بیهوده به نظر برسد، اما در انتخاب گاوصندوق به شما کمک زیادی می کند. از انتخاب اندازه گاوصندوق گرفته تا سطح امنیتی مناسب شما.

در این مرحله از انتخاب گاوصندوق می توانید وسایلی را که در گاوصندوق نگهداری می شوند ترتیب دهید تا ابعاد مورد نیاز خود را بدست آورید. به یاد داشته باشید که هنگام تعیین اندازه گاوصندوق، محدودیت های محیطی گاوصندوق را در نظر بگیرید.

اگر به دنبال گاوصندوق اداری هستید، انتخاب سایز و اندازه گاوصندوق باید با توجه به پارامترهای دیگر مشخص شود. گاوصندوق های اداری معمولاً بزرگتر از محصولات خانگی هستند و همچنین وزن بیشتری نیز دارند. در این بخش، تمام پیش نیازها و فرضیاتی را که باید قبل از انتخاب گاوصندوق اداری در نظر بگیرید، بررسی کرده ایم.

جمع کنید تا بالاخره انتخاب بهتری داشته باشید. پیشنهاد می کنم اگر گاوصندوق اداری را انتخاب می کنید، قبل از مطالعه این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید با توجه به نیاز و دغدغه خود به مطالعه ادامه دهید (ادامه مطلب)

گاوصندوق صندوق ایران کاوه مدل 75k

امنیت گاو صندوق

هنگامی که کاربرد محصول و اندازه محصول را مشخص کردید، مهمترین مرحله در راهنمای خرید مطمئن، انتخاب سطوح امنیتی در یک محصول است که همان انتخاب یک شرکت بیمه معتبر برای دارایی های شما است. ایمنی گاوصندوق در شرایط مختلف مانند آتش سوزی و سرقت مهمترین بخش انتخاب گاوصندوق است.

امنیت در برابر سرقت

معمولا مردم هنگام خرید گاوصندوق به امنیت گاوصندوق خود در برابر سرقت فکر می کنند، اما این مشکل در بازاری است که گاوصندوق های زیادی وجود دارد که ضمانت امنیتی ندارند.

آنچه شما باید بدانید این است که چگونه گاوصندوق را بشناسید که در این بخش از راهنمای خرید ایمن به طور کامل به آن پرداخته شده است. قبل از ورود به مباحث تخصصی باید بگوییم که ارزیابی امنیت گاوصندوق با توجه به یک سری تست ها و تست های مختلف انجام می شود که با مراجعه به آن می توان به آن پی برد.

رتبه امنیتی گاوصندوق چیست؟ اما اگر گاوصندوق شما استاندارد امنیتی ندارد، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید تا تا حدودی از سطح امنیتی آن مطلع شوید. اما دریافت رتبه امنیتی از یک سازمان معتبر قطعا از هر چیز دیگری قابل اعتمادتر است.

وزن گاوصندوق

تصمیم گیری در مورد وزن گاوصندوق به اندازه محصول و شرایط مالکیت خانه یا محل کار بستگی دارد. اگر خانه یا محل کار ندارید و هر سال نیاز به جابجایی دارید، گاوصندوق های سنگین توصیه نمی شود.

و بهتر است گاوصندوق سنگین انتخاب نکنید. بهتر است از گاوصندوق های زیر 100 کیلوگرم استفاده شود که با پیچ و مهره های فولادی به زمین متصل می شوند. در صورتی که حجم اقلامی که قصد نگهداری در گاوصندوق را دارید زیاد باشد و نتوانید محصولاتی با اندازه و وزن متعادل خریداری کنید توصیه می شود.

برای سهولت در حمل و نقل از گاوصندوق های چرخدار استفاده کنید و اگر در جای خود هستند، چرخ ها را باز کرده و گاوصندوق کامل را روی زمین قرار دهید.

ساده یا دکوراتیو

پاسخ به این سوال در انتخاب ظاهر تزئینی یا ساده محصول موثر است. اگر قصد دارید در اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود فضایی را برای قرار دادن محصول خود در نظر بگیرید، انتخاب گاوصندوق های تزئینی از نظر زیبایی و هماهنگی با طراحی محیط می تواند انتخاب خوبی باشد.

و کمترین توجه را به آن داشته باشید. اما اگر فضایی کاملا مبدل مانند کمد یا فضاهای از پیش تعیین شده دارید، دکوراتیو بودن محصول تنها بار مالی برای شما به همراه دارد و نیازی به خرید گاوصندوق دکوری ندارید.