راهنمای خرید انواع اسپیکر و باند ماشین

موسیقی زبان مشترکی است که برای ما آرامش یا هیجان به ارمغان می آورد. فرقی نمی کند چه موسیقی دارید یا چقدر زمان صرف گوش دادن به موسیقی می کنید. داخل ماشین و زمانی که در ماشین وقت می گذرانیم بهترین فرصت برای شادابی روحی شما با چند دقیقه موسیقی است.

انتخاب موسیقی مناسب برای تغییر روحیه کافی نیست. این یک تجربه خوب و به یاد ماندنی در هنگام گوش دادن به موسیقی با پخش کننده مناسب در ماشین است. پخش کننده ای که لذت گوش دادن به موسیقی، پادکست و فایل های صوتی را دوچندان می کند. با این اوصاف، همه ما به یک راهنمای خرید بلندگو و نوار ماشین نیاز داریم.

شما در انتخاب بهترین سیستم بازی برای ماشین خود تنها نیستید. انواع روبان و اسپیکر خودرو در بازار موجود است که با توجه به رنج قیمتی که انتخاب می کنید نباید آن ها را در حوله بیندازید. راهنمای خرید امروز با توجه به نظر خاص شما گردآوری و تدوین شده است. با ما بمان.

Image for post
Image for post

انواع اسپیکر و باند ماشین

بسته به مدل خودرو، سیستم صوتی به کار رفته در آن ممکن است راضی کننده نباشد. محدودیت های پورت، بلندگوهای استاندارد که با افزایش صدا بدتر می شوند و فرمت های پشتیبانی محدود از جمله عواملی هستند که ما را به تغییر سیستم پیش فرض خودرو وادار می کنند.

نوارها و بلندگوهای خودرو بخشی از سیستم صوتی هستند که به صورت جداگانه یا ضبط به فروش می رسند. چیزی که سیستم صوتی خودرو را گران می کند، نوارها و بلندگوهایی هستند که صدای خروجی را تقویت می کنند. به این ترتیب صدای واقعی یک آهنگ را با کیفیت بهتر، قدرت خروجی بالاتر و عمق بهتر احساس می کنیم.

سیستم صوتی خودرو

بزرگترین قسمتی که در سیستم صوتی خودرو می بینیم بلندگو، نوار یا بلندگو است. بلندگوهای موجود در بازار به دو دسته پیوسته یا ترکیبی (کامپوننت) تقسیم می شوند. مدل های پیوسته تک خط هستند که در قسمتی از خودرو قرار می دهیم. در حالی که مدل های چند جزئی یا هیبریدی دارای اجزای مختلفی هستند و از طریق این اجزا صداها را به صورت پراکنده و برنامه ریزی شده تولید می کنند.

ابعاد و شکل باند ماشین

مدل های بیضی و گرد در بازار محبوبیت بیشتری دارند. اگر به دنبال تقویت صدا در کنار پخش هستید، مدل های بیضوی معمولا دارای تقویت کننده های صدا هستند که اساساً در دستگاه استفاده می شود یا می توانید آنها را با تقویت کننده تقویت کنید.مدل های بازار گرد به دلیل سایز کوچکتر معمولا حالت قطعه ای یا جزء دارند و در جلوی خودرو و کنار درب راننده و دستیار راننده قرار دارند. این باندها ظاهری گرد دارند و بازار صدا را تقویت می کنند و بهتر از گروه های معمولی پخش می شوند. البته هزینه خرید، نصب و راه اندازی نوارها نسبت به نمونه های معمولی بیشتر است.

میدرنج ماشین

بلندگوی میان رده درایور بلندگوی است که صدایی در محدوده فرکانس 250 تا 2000 هرتز تولید می کند. میدرنج نوعی کمربند است که صداها را به طور جداگانه منتشر می کند. به همین دلیل است که می توانید دقیق ترین قطعات موسیقی را با مدل های متوسط ​​بشنوید.

به طور کلی باندهای میان رده به دلیل بازتولید صدای مجزا صدای بازتری دارند. اکثر طبقات متوسط ​​بازار در مدل گرد تولید می شوند. از سوی دیگر، مدل های فول رنج، کل محدوده صدا را بدون تفکیک بازسازی و بازتولید می کنند.

اکثر خودروها مجموعه کاملی از نوارهای پارچه ای دارند و معمولا تعداد نوارها از دو تا بیشتر نیست. این بلندگوها طیف وسیعی از صداها را دریافت و بازتولید می کنند. ناگفته نماند که این تفکیک صدا کامل نیست و زمانی که میدرنج با ساب ووفر و بلندگو باشد جداسازی کامل داریم.

ساب ووفر

بسته به سبک موسیقی که گوش می دهید، گروه ها نیز می توانند تجربه شنیداری متفاوتی را برای شما فراهم کنند. ساب ووفر یک نوار یا بلندگو است که با تقویت کننده به سیستم صوتی خودرو متصل می شود. ساب ووفر کمک می کند تا صدا با صدای آهسته و کامل شنیده شود. اکثر مردم برای شنیدن صدای بیس ساب ووفر می خرند. اما برای نصب آنها به تقویت کننده نیاز داریم.

خرید انواع باند و اسپیکر

اکثر دستگاه های صوتی قابل حمل، مانند بلندگوهای بلوتوث قابل حمل، ویژگی هایی دارند که ممکن است در نگاه اول متوجه آن نشوید. هنگام خرید کمربند، شرایط و آمار زیر به عنوان مشخصات محصول درج شده است که قبل از خرید باید به آنها توجه کنید:

بیشینه صدا

این ضریب همان ولوم است که صدا را روی بالاترین میزان ممکن تنظیم کنید. در نگاه اول، صدای زیاد ممکن است به این معنی باشد که نوار تمام شده است. اما کیفیت و وضوح صدا عواملی هستند که تحت تاثیر عوامل دیگری قرار دارند.

امپدانس اسپیکر

امپدانس به مقاومت یک نوار یا پشتیبانی جریان اشاره دارد. این فاکتور هنگام اتصال نوارها به سیستم صوتی خودرو اهمیت دارد و اندازه آن باید با مقاومت آمپلی فایر خودرو مطابقت داشته باشد. این عامل اطلاعات مفیدی در مورد نحوه نصب و همگام سازی تسمه خودرو ارائه می دهد.

فرکانس صدا

فرکانس صوتی نوارها در اکثر دستگاه ها و سیستم های صوتی استاندارد است و در محدوده شنوایی انسان است. گوش انسان به محدوده فرکانسی 20 تا 20 کیلوهرتز حساس است و اکثر تولیدکنندگان این آمار را در مشخصات محصول خود لحاظ می کنند.

سخن پایانی

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، بالاتر بودن بیشینه صدا در خرید اسپیکر و باند ماشین کافی نیست. باندها انواع و اقسام ساب ووفر، تیتنر، فول رنج و میدرنج دارند و خیلی از افراد ترکیبی از این باندها را برای تفکیک و شنیدن بازه مختلف صداها نصب می‌کنند.

کدام یک از محصولات معرفی شده را برای جایگزینی مدل فول رنج فابریک خودروها ترجیح می‌دهید؟ کدام یک از باندهای معرفی شده را روی سیستم صوتی خودرو خود سوار کرده‌اید؟ تجربه خود را از کیفیت پخش صدای آن با ما در میان بگذارید.

منبع