دستمال میکروفایبر چیست؟ راهنمای خرید دستمال میکروفایبر

دستمال میکروفایبر چیست؟

دستمال مرطوب میکروفایبر یکی از محصولات جدیدی است که در سال های اخیر در بین ما ایرانی ها بسیار محبوب شده است. کار با این دستمال مرطوب های جهانی بسیار راحت تر از سایر دستمال های معمولی است. در این مقاله شما را با ویژگی های دستمال مرطوب میکروفایبر و نحوه استفاده از آنها آشنا می کنیم.

میکروفایبر یک فیبر مصنوعی بسیار کوچک است که حدود یک صدم قطر موی انسان است. این الیاف از ترکیب دو ماده پلی استر و پلی آمید به دست می آیند. برای تولید انواع دستمال مرطوب میکروفایبر با کاربردهای مختلف، این دو ماده به نسبت های مختلف با هم ترکیب می شوند. تفاوت دیگر این دستمال ها تراکم آنهاست. هر چه تراکم الیاف بیشتر باشد، ظرفیت جذب دستمال و همچنین قیمت آن بیشتر می شود.

Image for post
Image for post

ویژگی های دستمال میکروفایبر

مهمترین ویژگی دستمال مرطوب میکروفایبر قابلیت جذب بالای آنهاست. 99 درصد باکتری ها و جرم سطحی را جذب می کند. ساختار ستاره ای دستمال، ذرات گرد و غبار را در آن به دام می اندازد و تا زمانی که دستمال شسته نشود، بیرون نمی آید.

بسیاری از انواع دستمال ها مانند دستمال کاغذی تجزیه ناپذیرند و سال ها در طبیعت باقی می مانند. دستمال مرطوب میکروفایبر محصولاتی تجدیدپذیر هستند و در صورت استفاده صحیح مدت زمان زیادی دوام خواهند داشت. علاوه بر این، به دلیل عدم وجود مواد شوینده مورد نیاز در حین استفاده، به حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آب کمک می کنند.

نحوه عملکرد دستمال میکروفایبر

دستمال‌های میکروفایبر کاربردهای مختلفی دارند و می‌توانند برای تمیز کردن ظروف استیل، کابینت، میزهای گرانیتی و مرمری، لوازم کرومی، آینه‌ها و پنجره‌ها، وان حمام و پودر استفاده شوند.

یکی دیگر از نکات مثبت این محصول این است که استفاده از دستمال مرطوب میکروفایبر از آسیب و خط و خش روی سطوح جلوگیری می کند. در واقع حوله های میکروفیبر ذرات را مستقیما جذب می کنند و به سطح فشار نمی آورند. این آسیب و خراش را به حداقل می رساند. یکی دیگر از ویژگی های دستمال مرطوب میکروفایبر خاصیت ضد حساسیت آن است که از بروز مشکلات پوستی یا واکنش های آلرژیک جلوگیری می کند.

بسیاری از مردم بر این باورند که دستمال های میکروفیبر پاک کننده خوبی برای انواع دوربین ها و تجهیزات عکاسی هستند. اگر دقت کرده باشید، شرکت های عرضه کننده دوربین معمولا دستمال های کوچکی از این نوع را به همراه محصولات خود ارسال می کنند. این در مورد تمیز کردن عینک نیز صدق می کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های این دستمال عدم نیاز به مواد شوینده، پاک کننده و ضدعفونی کننده های شیمیایی برای نظافت است که پیشرفت بزرگی در این زمینه است. این دستمال را می توان به راحتی و فقط با آب و بدون برجای گذاشتن لکه و کثیفی شستشو داد. مواد شیمیایی پاک کننده ای که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند می توانند برای سلامتی به خصوص برای سیستم تنفسی و پوست بسیار مضر باشند و در نهایت باعث ایجاد آلرژی های مختلف شوند.

دستمال مرطوب میکروفایبر می تواند 7 تا 8 برابر وزن خود آب جذب کند. جذب آب بالا این دستمال ها را برای نظافت کف و خشک کردن سطوح و ظروف بسیار مفید کرده است. پارچه میکروفایبر تا زمانی که شسته نشود، کثیفی را که جذب کرده است برنمی‌گرداند و در هنگام تمیز کردن اثری از خود باقی نمی‌گذارد که به محبوبیت آن کمک کرده است.

بر خلاف حوله ها و حوله های نخی، دستمال های میکروفیبر پرز نمی دهند. ترک الیاف دستمال برای تمیز کردن شیشه و سطوح براق مزیت بزرگی است. دستمال مرطوب میکروفایبر را می توان حتی برای پودر خشک استفاده کرد، زیرا پودر دارای بار منفی است و موادی که دستمال میکروفایبر (پلی استر و پلی آمید) از آنها ساخته شده دارای بار مثبت هستند.

ویژگی دستمال میکروفایبر مهسان

دستمال پارچه ای میکروفایبر مهسان، با بافتی نرم و لطیف و بدون پرز. این یک گزینه خوب برای از بین بردن گرد و غبار از سطوح شیشه ای بدون ایجاد خراش و رگه های ناشی از آب است. لکه های آب روی شیشه زمانی ظاهر می شوند که از دستمال مرطوب های نامناسب برای تمیز کردن چنین سطوحی استفاده می کنید. این مشکل دیگر با استفاده از پارچه های میکروفایبر مهسان ایجاد نخواهد شد.

تمیز کردن ظروف شیشه ای همیشه بسیار مهم بوده است. به خصوص در مهمانی ها و مجالس مهم همیشه یکی از دغدغه های میزبانان وجود دستمال های نامناسب و بی کیفیت، خزه روی ظروف شیشه ای است. اما دیگر لازم نیست نگران باشید. دستمال مرطوب میکروفیبر گلاس مهسان راه حلی ماندگار برای مشکل شماست.

نظافت فقط با آب:

این دستمال از الیاف میکرو ساخته شده که 100 برابر نازکتر از موی انسان است. و تمام گرد و غبار و کثیفی را جذب می کند. این دستمال را می توانید بدون استفاده از شیشه پاک کن و فقط با خیس کردن دستمال با آب تمیز کنید. پس از پاک کردن کثیفی، پارچه تمیزکننده را می توان با دست با آب و صابون ولرم یا در ماشین لباسشویی شست تا پارچه میکروفیبر شیشه ای مهسان برای ماموریت نظافت بعدی شما آماده شود.

برای شستشوی این محصول از مواد حاوی کلر (وایتکس و سفید کننده ها) و نرم کننده ها استفاده نکنید. زیرا این مواد به بافت دستمال آسیب می زند.

استفاده از این دستمال شما را از استفاده از مواد شیمیایی بی نیاز می کند. علاوه بر سازگاری با محیط زیست، از شما در برابر اثرات مواد شیمیایی محافظت می کند. با استفاده از حوله شیشه میکروفایبر علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست، سلامت خود را نیز تضمین می کنید.

سازگار با محیط زیست و کاملا ایمن:

استفاده از دستمال های میکروفایبر شیشه ای مهسان کد 20141 بر خلاف روش های سنتی. به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی و نظافتی، فقط آب با محیط زیست سازگاری کامل دارد.

برای تهیه دستمال کاغذی علاوه بر مصرف مقدار آب در چرخه تولید. مقدار زیادی CO2 نیز تولید می شود. همچنین در طی تجزیه مقادیر زیادی متان، یک گاز گلخانه ای، منتشر می کند. استفاده از روزنامه به دلیل وجود سرب در جوهر مقالات روزنامه برای سلامت انسان و محیط زیست مضر است.

دستمال میکروفایبر ماشین

تصور کنید زمان و تلاش زیادی را صرف شستن ماشین خود می کنید. حالا وقت آن است که از یک ماشین تمیز شده لذت ببرید. اما کار هنوز تمام نشده است و یک گام بسیار مهم برای روشن کردن خودرو باقی مانده است. آخرین و مهمترین مرحله خشک کردن دستگاه با حوله مناسب است. در اینجا یک دستمال مفید برای تمیز کردن ماشین آورده شده است.

دستمال میکروفایبر خارجی

دستمال های میکروفایبر قدرت پاک کنندگی بسیار بالاتری نسبت به دستمال مرطوب های نسل قدیمی دارند و به راحتی می توانند تمام سطوح را بدون نیاز به استفاده از دستمال های زیاد و یا استفاده از مواد شوینده زیاد تمیز کنند.

پارچه میکروفیبر یک دستمال جادویی است که از میلیون ها میکروکره کوچک تشکیل شده است. در واقع یک اینچ از این دستمال‌ها از صدها هزار میکروفیلامنت تشکیل شده است که با بار الکتریکی مثبت ذرات کثیف و کثیفی را که دارای بار منفی هستند جذب می‌کنند. به همین دلیل خاصیت پاک کنندگی آن نیازی به اثر مواد شوینده ندارد.

به همین دلیل تفاوت اصلی دستمال مرطوب میکروفایبر با تکنولوژی مدرن تولید، تراکم بسیار بالای الیاف بسیار ریز آنهاست که قدرت پاک کنندگی آنها را چندین برابر کرده است. از طرفی به راحتی شسته می شوند و کثیفی را به خود جذب نمی کنند، بنابراین رنگ و ظاهر آن ها پس از مدتی تغییر می کند.

دستمال مرطوب میکروفیبر از ترکیب پلی استر و پلی آمید ساخته می شود که قطر آن 20 برابر کمتر از الیاف ابریشم دستمال مرطوب معمولی و 100 برابر کوچکتر از موی انسان است. اگر از دستمال های قبلی مانند پنبه و … استفاده کرده باشید، دیده اید که کثیفی و مایعات به سطح الیاف می چسبند و با کشیدن آنها روی سطوح دیگر، کثیفی و کثیفی دوباره منتقل می شود.

در دستمال‌های میکروفیبر، کثیفی و مایعات وارد فضای بین هر الیاف می‌شوند و تا زمانی که آن را با آب نشویید از آن خارج نمی‌شوند، بنابراین انتقال کثیفی و کثیفی بسیار کم است و از طرفی می‌تواند تا چندین برابر بیشتر آب و کثیفی را جذب کند. وزن.

برای شستن پارچه میکروفایبر از آب خیلی داغ استفاده نکنید تا به الیاف آسیب برساند. آماده سازی هایی که دارای pH خنثی هستند و حاوی کلر نیستند، گزینه پیشنهادی ما هستند. بهترین گزینه صابون و صابون مایع است.

دستمال میکروفایبر شیشه

پارچه میکرو فایبر شیشه ای ناگه برای افرادی که به دنبال پارچه ای برای نظافت سطوح مختلف به خصوص شیشه هستند بسیار مناسب است. الیاف این دستمال نظافتی ترکیبی از پلی استر و پلی آمید می باشد. در واقع اندازه و قطر این الیاف 100 برابر کوچکتر از موی انسان و 20 برابر کوچکتر از الیاف ابریشم است. خرید مواد شوینده و این محصول به دلیل عدم نیاز به مواد شوینده و صرفه جویی در هزینه بسیار سودآور است.

این پارچه میکروفایبر دارای خاصیت الکترواستاتیک در حالت خشک و خاصیت شکستن مقاومت کششی سطح مایع در حالت مرطوب است که باعث تمیز شدن سریع آن می شود. یکی از ویژگی های مهم در خرید تجهیزات نظافتی، توجه به کیفیت و جذب کثیفی در سطوح مختلف است.

این حوله تمیزکننده دارای ویژگی استثنایی است که در هنگام تمیز کردن مایعات و کثیفی به الیاف این حوله نفوذ کرده و جذب می شود و تا شستن از حوله خارج نمی شود.

بهترین مدل های دستمال میکروفایبر

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو تام کلین مدل TC-MFL450A

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو تام کلین مدل TC-MFL450A بسته ی 4 عددی

دستمال میکروفایبر کد 3 بسته 3 عددی

دستمال میکروفایبر کد 3 بسته 3 عددی

دستمال میکروفایبر مدل 101 بسته هفت عددی

دستمال میکروفایبر مدل 101 بسته هفت عددی

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص شیشه کد 01

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص شیشه کد 01

اسفنج میکروفایبر نظافت خودرو تام کلین مدل TC-WP170m

اسفنج میکروفایبر نظافت خودرو تام کلین مدل TC-WP170m

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو اینجوی هاوس مدل HW6 بسته 6 عددی

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو اینجوی هاوس مدل HW6 بسته 6 عددی

دستمال میکروفایبر شیشه مهسان مدل 20141

دستمال میکروفایبر شیشه مهسان مدل 20141

دستمال حوله ای میکروفایبر ضدخش تام کلین مدل Mfl300sx4 بسته 4 عددی

دستمال حوله ای میکروفایبر ضدخش تام کلین مدل Mfl300sx4 بسته 4 عددی

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو تام کلین مدل TC-MFL450A بسته ی 4 عددی

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو تام کلین مدل TC-MFL450A بسته ی 4 عددی

دستمال میکروفایبر ال‌ سی‌ دی مهسان مدل 20196

دستمال میکروفایبر ال‌ سی‌ دی مهسان مدل 20196

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو مدل CA بسته 6 عددی

دستمال میکروفایبر نظافت خودرو مدل CA بسته 6 عددی

دستمال میکروفایبر ناژه مدل AL بسته 3 عددی

دستمال میکروفایبر ناژه مدل AL بسته 3 عددی

دستمال آشپزخانه ناژه مدل میکروفایبر شیشه

دستمال آشپزخانه ناژه مدل میکروفایبر شیشه

 

https://biknik.ir/car-wash-pad/