7 بهترین سایت خرید اینترنتی مبل

ترفند های خرید مبل

  1. برای اینکه مبلمان مناسبی خریداری کنید ابندا لازم است به سبک مورد نظر را انتخاب کنید. انتخاب سبک به عوامل زیای از جمله کوچکی و بزرگی، دیزاین و … بستگی دارد.
  2. رنگ مناسبی برای مبلمانتان انتخاب کنید. برای فضاهای کوچک از رنگ روشن استفاده کنید تا فضا بزرگتر به نظر برسد. علاوه برا این اگر بچه کوچک یا حیوان خانگی دارید رنگ هایی انتخاب کنید که دیر تر کثیف می شوند.
  3. جنس رویه مبلمان فاکتور مهمی در انتخاب مبل است. جنس مبل لازم است با کیفت و قابل شست­و­شو باشد و باتوجه به مکانی که مبل در آن قرار میگیرد انتخاب شود. برای مثال برای مبلمان ادارات و مکان های پر رفت آمد بهتراست از جنس چرم یا نانو استفاده کرد که شست­­و­شو آن راحت تر باشد.
  4. توجه به کیفیت و استحکام چوب مبل یکی دیگر از عوامل مهم و تأثیر گذار در جلوه و دوام مبلمان است. توجه داشته باشید که مبلمانی را انتخاب کنید که چوب با کیفت داشته باشد.
  5. به تعداد مبلمان توجه کنید. اصولا این تعداد فرد است برای مثال: مبلمان برای تعداد کم یک مبل سه نفر و دو یک نفره کافی است و همین طور با افزایش تعداد به تعداد مبل تک نغره را اضافه کرد.
  6. احتمالا در زمان خرید مبل اصطلاح فوم گرم و سرد را شنیده اید، فوم گرم فوم سفت تری نسبت به فوم سرد بوده اما فوم سرد به این علت که با حرارت غیر مستقیم و کمتری ساخته می شود، حالت ارتجاعی بهتری داشته و برای مبلمان مناسب تر است. مبل هایی هم که با اسفنج ساخته شده اند، اسفنج به کار رفته در آنان 30 کیلویی یا اسفنج یورتان است.
  7. هنگام خرید مبل توجه داشته باشید که زمانی که روی مبل نشسته اید پاهای شما به زمین برسد گودی کمر با پشتی مبل کاملا پوشیده شود و نشیمنگاه مبل نباید زیادی فرو رود.
  8. مبلی مناسب با دکور خانه انتخاب کنید. اگر دکور خانه ی شما سنتی است انتخاب مبلمان کاملا مدرن پیشنهاد نمی شود.