چگونه نوع پردازشگر گوشی خود را پیدا کنیم؟

با شروع کار Android Lollipop ، روند نصب Xposed Framework کمی پیچیده تر شد. نه تنها برای هر نسخهاز اندروید نصب کننده های جداگانه ای وجود داشت، بلکه اکنون باید دقیقاً بدانید که چه نوع پردازنده ای در دستگاه شما قرار دارد تا مطمئن شوید که پوشه های صحیح را بارگیری و دانلود می کنید. در حقیقت، معماری CPU این روزها به عاملی بسیار مهم در سناریوهای مختلف تبدیل شده است، از جمله برخی از به روزرسانی های برنامه های جانبی و البته رم های سفارشی.

سه معماری اصلی CPU وجود دارد که در تلفن همراه های اندرویدی امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید ARM رایج ترین میان آن ها باشد، زیرا برای مصرف باتری بهینه شده است. ARM64 تحولی از معماری اصلی ARM است که از پردازش ۶۴ بیتی برای محاسبات قدرتمندتر پشتیبانی می کند و به سرعت در دستگاه های جدیدتر به استاندارد مورد نظر تبدیل می شود.

قدم اول: برنامه Droid Hardware Info را نصب کنید

ساده ترین روش برای پیدا کردن نوع CPU گوشی موبایلتان، نصب برنامه ای است که در مورد سخت افزار موبایل شما، به شما اطلاعات خوبی را ارئه دهد. برنامه ای که به نظر ما بسیار مناسب است Droid Hardware Info نام دارد و در فروشگاه Google Play بصورت رایگان برای دانلود در دسترس است. برای شروع، برنامه را با همین نامی که نوشتیم جستجو کرده و نصب کنید یا مستقیماً به صفحه نصب که در این پایین لینکش را گذاشته ایم بروید و آن را دانلود کنید.