مدیریت اجازه دسترسی اپلیکیشن ها 

توضیح

از همه سنسورها و نرم افزارهای موجود در دستگاه سیستم عامل اندروید شما می توانید برای تعیین تعداد زیادی از اطلاعات مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، تراشه GPS به دستگاه شما اجازه می دهد که موقعیت مکانی خود را پیدا کنید و بدانید که کجا هستید و بخش Wi-Fi به دستگاه شما اجازه می دهد تا به اینترنت متصل شود.

برنامه ها گاهی اوقات نیاز به دسترسی به این اطلاعات را دارند.به عنوان مثال، Google Maps به وضعیت مکانیGPS دستگاه شما نیاز دارد تا بتواند آن نقطه آبی را روی نقشه قرار دهد. پیش از این، سیستم عامل اندروید به توسعه دهندگان برنامه هایی را ارائه می داد و به سادگی می توانست هر زمان که می خواست، به این داده ها دسترسی پیدا کند.

اما اکنون، به جای اینکه به راحتی اجازه دسترسی به این اطلاعات را صادر کنید، سیستم عامل اندروید نیاز دارد که برنامه ها را قبل از استفاده از موارد خاص با شما بررسی کند و تایید شما را بگیرد. بنابراین این کاملاً به عهده شماست که آیا نمی خواهید فیس بوک از موقعیت مکانی شما اطلاع داشته باشد؟ شما می توانید هنگام درخواست اجازه دسترسی به داده های GPS ، “Deny” یا “رد” را بزنید.

این فرض اساسی در مورد مجوزهای برنامه های اندروید است و همانطور که می توانید تصور کنید، این یک تجربه بسیار امن تر را برای شما ایجاد می کند. در این صورت، شما دیگر نمی‌توانید به تمام اطلاعاتی که دستگاه شما جمع می‌کند دسترسی داشته باشید، مگر اینکه به صراحت “Allow” یا “اجازه” را دهید.