بهترین سایت های خرید بلیط قطار

3 ترفند برای گرفتن ارزان ترین بلیط قطار

معمولا بلیط های قطار، تنوع قیمتی بسیار خوبی دارند. ما در این مقاله با ذکر یک سری نکات کمک تان می کنیم تا بلیط های قطار را ارزان تر تهیه کنید.

1-همیشه زودتر بلیط رزرو کنید

اپراتور های فروش بلیط قطار معمولا قبل از سفر این بلیط ها را عرضه می کنند. زمان عرضه حدودا از 12 هفته قبل شروع می شود زیرا جدول زمانی هر روز خاص معمولا 12 هفته قبل تأیید می شود. البته برخی هم از 6 هفته قبل این کار می کنند.

در مواردی که امکان رزرو بلیط از 12 هفته قبل وجود ندارد، باز هم اپراتور های بلیط قطار در همان محدوده بلیط های تخفیف دار را ارائه می دهند ؛ منتهی بعدا قابل خریداری هستند.

بلیط ها به طور منظم مطابق با تقاضا مدیریت می شوند. این گاهی اوقات می تواند به معنای افزایش یا کاهش سهمیه قطار ها باشد که می تواند باعث افزایش قیمت بلیط شود. اگر تاریخ سفرتان را می دانید، بهتر است در اسرع وقت پیدا کردن بلیط را شروع کنید تا ببینید چه مواردی در دسترس اند. فقط یادتان باشد که هر چه مدت زمان بیشتری را تا زمان رزرو بلیط قطار تلف کنید ، گران تر می شوند.

2- انعطاف پذیر باشید

در صورت امکان، بلیط قطار ارزان ‌تر را در تاریخ‌ ها و زمان‌ های مختلف جستجو کنید. شاید بلیط های ارزان ‌تری در تاریخ ‌و زمانی به جز آن روزی که شما مد نظر دارید، وجود داشته باشد، بنابراین همیشه ارزشش را دارد تا با انتخاب بلیط یکی دو ساعت دیر یا زودتر از زمان دلخواه تان، در هزینه ها صرفه جویی کنید.

3- مسیر های جایگزین را بررسی کنید

اپراتور ها برای برخی از سفر ها با هم در رقابت هستند، به این معناست که گاهی اوقات برای برخی مسیر ها یا جاهایی که قطار خیلی به آن جا سفر نمی کند، بلیط ارزانتی ارائه می دهند. با استفاده از قابلیت جستجوی بلیط قطار در سایت اپراتور مورد نظرتان، می توانید همه مسیر ها را بررسی کنید.