آزمون یوس در تهران


آزمون یوس در تهران
یکی از راه‌­های ورودی برای تحصیل در دانشگاه‌­های ترکیه شرکت در آزمون چالشی یوس است. متقاضیان تحصیل کارشناسی در ترکیه از سراسر دنیا می­‌توانند در این آزمون شرکت کنند. از دلایل محبوبیت شرکت در آزمون یوس، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و در عین حال مقرون به صرفه ترکیه است.
هرکدام از دانشگاه‌­های ترکیه که اقدام به پذیرش دانشجو از طریق آزمون یوس مستقل می­‌کنند؛ بنا به سیاست دانشگاه حوزه آزمون خود را در ترکیه یا سایر کشورها از جمله ایران انتخاب می‌کنند. در ادامه به بررسی شرایط آزمون یوس در تهران می‌­پردازیم.
آزمون یوس در ایران
تقاضای بالای داوطلبان ایرانی برای شرکت در آزمون یوس، باعث شد تا برخی از دانشگاه‌­های ترکیه در ایران هم آزمون یوس را برگزار کنند. دانشگاه‌­هایی که در ایران حوزه مشخص می‌­کنند معمولا شهرهای تهران و تبریز را انتخاب می­‌کنند.
آزمون یوس در ایران به­‌صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌­شود. معمولا برای شرکت در آزمون یوس از ایران باید هزینه بیشتری نسبت به شرکت در آزمون یوس از ترکیه بپردازید.
اگر به زبان ترکی تسلط کافی ندارید، نگران نباشید؛ زمان ثبت­‌نام در آزمون یوس از طریق سایت دانشگاه می­‌توانید زبان دفترچه سوالات خود را انتخاب کنید.
آزمون یوس در تهران

باتوجه به سیاست­‌های متفاوت هر دانشگاه در زمان اعلام تاریخ و حوزه­‌های برگزاری آزمون یوس، معمولا باید برای مشخص شدن لیست دانشگاه­‌هایی که در تهران حوزه دارند تا پایان فروردین صبر کنید. با این­که هزینه ثبت­نام در آزمون یوس برای حوزه‌­های ایران بیشتر است اما شرکت در آزمون یوس در تهران موجب کاهش هزینه­‌های تمام شده برای شما می­شود؛ زیرا نیازی به پرداخت هزینه­‌های تور یوس و سفر به ترکیه نخواهید داشت. اما از آن­جایی که دانشگاه­‌های محدودی در تهران حوزه دارند برای بالابردن شانس قبولی در آزمون یوس پیشنهاد می­‌کنیم به ترکیه سفر کنید و در آزمون دانشگاه‌­های بیشتری ثبت­نام کنید.