نكاتي براي نظافت سريع منزل

در اين مقاله نكاتي براي راحتي نظافت منزل به شما بانوان عزيز بيان شده است

در صورتي كه در كار نظافت منزل خود به كمك نياز داشتيد شركت خدماتي مهرگان اماده نظافت منزل اميرآباد مي باشد. فقط با يك تماس نيرو هاي متخصص ما به كمك شما مي آيند.

Image for post
Image for post

1-استفاده كردن از دستكش ظرفشويي خيس جهت تميز كردن موي حيوانات خانگي:

اين روش بسيار راحت و بدون هزينه است كه مي توانيد دستكش تميز و خيس را روي چيزهايي مثل كاناپه و پرده ها و يا حتي لباسه بكشيد و آنها را تميز كنيد.

2. استفاده از دمپايي لاستيكي يا پلاستيكي براي تميز كزدن موي حيوان خانگي:

حتي به جاي استفاده از دستكش خيس ميتوانيد از يك دمپايي لاستيكي تميز براي تميز كردن موي حيوانات و نظافت وسايل استفاده كنيد.

3. استفاده از فيلتر قهوه جهت تميز كردن راحت و عالي شيشه و آينه:

بدون استفاده از مواد شوينده و شيميايي، مي توانيد به راحتي شيشه ها و آينه ها را فقط با يك جاروب و يك صافي قهوه تميز كرد.

نكات ريز و طلايي خانه داري راحت

4.استفاده از جوراب براي كشيده نشدن وسايل كوچك به داخل جاروبرقي :

ميتوانيد با بستن جوراب بر سر لوله جارو برقي از كشيده شدن پول و اشيا كوچك با ارزش به درون جارو برقي جلوگيري كنيد.

5. تمير كردن راحت ماكروويو با يك فنجان آب و آب ليمو:

مشكل اصلي استفاده از مايكروويو كثيف شدن آن بوده كه با انفجارهاي غذايي كه داخلش اتفاق مي افتد به شدت آلوده مي شود. اما اين مسئله يك راهكار ساده داشته كه مي توان در يك چشم به هم زدن آن را به طور كامل با يك فنجان آب و عصاره يك نصف ليمو تميز كرد. براي اين كار كافي است مخلوط آب و عصاره ليمو را به مدت 5 دقيقه در مايكروويو گذاشته تا بخار شود، بعد از آن، داخل مايكروويو به راحتي قابل پاك شدن است.

6.استرليزه كردن و از بين بردن آلودگي اسفنج هاي ظرفشويي با مايكروويو:

اسفنجهاي ظرفشويي خود مي تواند منبع بزرگي از باكتري و آلودگي باشد كه دليل آن باقي ماند مواد غذايي در ساختار آنهاست كه مي توان با قرار دادن آنها در مايكرو براي 2 دقيقه در دماي بالا اين آلودگيها را از بين برد.

7.آماده كردن يك ماده تميز كننده قوي براي كل منزل:

با مخلوط 4 قاشق غذاخوري جوش شيرين و 1 ليتر آب گرم مي توانيد يك ماده تميز كننده ارزان و غير شيميايي درست كنيد و با آن سطوح، كف و هر جاي ديگري را تميز كرده و نظافت منزل را سريع انجام دهيد.

8.استفاده از سركه در تميز كردن راحت و سريع سر دوش حمام:

يكي از مواد تميز كننده بسيار مفيد و غير شيميايي سركه است. شما مي توانيد با قرار دادن سردوش حمام در خلوطي از آب جوش و سركه ، آن را به راحتي تميز كنيد و گرفتگي روزنه هاي آن برطرف شود.

ترفندهاي بينظير و راحت در خانه داري

9.از بين بردن لكه و اثر انگشت از روي استيل با استفاده از روغن بچه:

براي تميز كردن كاپوت ماشين و هر وسيله ديگر ساخته شده از استيل ضد زنگ مي توانيد از يك تكه پارچه آغشته با روغن بچه استفاده كنيد و تمامي لكه ها را پاك كنيد.

10.استفاده از مسواك نظافت منزل:

از مسواكهاي كهنه غير قابل استفاده مي توان به عنوان برس هاي كوچك درنظافت جاهاي مختلف خانه كه جارو برقي به آنها دسترسي ندارد مانند دستشويي و روشويي و .. استفاده كرد. فقط قبل از استفاده، آن را در آب جوش بگذاريد تا بار ميكروبي آن از بين برود.

11.بهترين نكات نظافت منزل، استفاده مواد معطر براي رهايي از بوي بد سطل زباله :

هميشه بوي بد سطل زباله موجب آزار مي شود به خصوص در زمان خالي كردن آن. شما مي توانيد با قرار دادن مواد معطر ورقه هاي خشك كن لباس و يا مواد ديگر در سطل زباله به همراه يك كيسه، تا حد زيادي مانع از بوي بد سطل شويد.

12.درمان بوي بد كفش با استفاده از جوش شيرين:

واقعا جوش شيرين يك ماده­ فوق العاده در امور نظافت است. در اينجا هم ، مي توان با ريختن مقداري جوش شيرين درون كفش، خيلي راحت از شر بوي بد آن راحت شويد.

منبع:http://asayesh-gostar.ir/