ضایعات آلومینیوم چیست وچه کاربردی دارد؟

آیا می‌دانستید بعد از آهن، فلز آلومینیوم پر کاربردترین فلز دنیا است؟

فلز آلومینیوم به خاطر سبک و مقاوم بودن، مقاوم و قابل آلیاژ بودن در بیشتر صنایع استفاده می‌شود. برای صرفه‌جویی در انرژی، وقت و هزینه ضایعات آلومینیوم را بازیافت می‌کنیم.

حجم بیشتر ضایعات آلومینیوم را در و پنجره تشکیل می‌دهند. این ضایعات پس از بازیافت هیچ تفاوتی با فلز استخراج شده از معدن ندارند و می‌توان در چرخه تولید قرار بگیرند.

سایت دپوچی خریدار ضایعات آلومینیوم در تهران می باشد.

 

Image for post
Image for post

خریدار ضایعات آلومینیوم در تهران

 

فرآیند بازیافت ضایعات آلومینیوم آسان‌تر و ارزان‌تر از استخراج آلومینیوم است زیرا استخراج این فلز بسیار هزینه بردار و زمان بر است. با بازیافت ضایعات این هزینه‌ها پس انداز می‌شوند.

در طول روز وسایل و ظروف آلومینیومی به عنوان پسماند، دور انداخته می‌شوند. اگر این ضایعات آلومینیومی بازیافت نشوند، باعث آلودگی و به خطر افتادن محیط زیست می‌شوند. با بازیافت صحیح ضایعات، امکان تولید دوباره مسایل آلومینیومی وجود دارد.

ضایعات آلومینیومی به دو گروه آلومینیوم خشک و آلومینیوم نرم دسته بندی می‌شوند.

 

ضایعات آلومینیوم خشک و آلومینیوم نرم چیست؟

تفاوت این دو گروه در خلوص و کیفیت آن‌ها است. آلومینیوم نرم منعطف است و خلوص و کیفیت بالایی دارد. آلومینیوم خشک شکننده است و کیفیت پایینی دارد.

به خاطر ویژگی‌هایی که دارند، ارزش آلومینیوم نرم بیشتر است. آلومینیوم نرم انواع زیادی دارد مانند رادیاتور ماشین، کابل و سیم روکش‌دار، ظروف آلومینیومی و غیره

ظروف تفلون و چدن، رینگ و پیستون ماشین، پره شوفاژ و غیره نمونه‌ای از آلومینیوم خشک هستند.

ما در دپوچی به دنبال خرید ضایعات آلومینیومی شما از جلوی درب منزل شما هستیم. هرگاه احساس کردید که در منزلتان جایی برای ضایعات آلومینیومی و ضایعات فلزات نیست کافی ست با کارشناسان ما در تماس بگیرید.

بازیافت ضایعات آلومینیوم در تهران

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم مانند ضایعات آهن و ضایعات مس، ابتدا باید جمع آوری شوند.

ضایعات کارخانه‌ها و کارگاه‌ها به خصوص اگر درب و پنجره آلومینیومی تولید کنند، بخش بزرگی از زباله‌های آلومینیومی را تشکیل می‌دهند.

قوطی حامل مواد غذایی، قوطی نوشیدنی، ظروف آلومینیومی، ظروف تفلون و چدن و غیره نیز جز ضایعات آلومینیومی هستند.

بعد از جمع آوری، ضایعات تفکیک می‌شوند. این پسماندها فضای زیادی را اشغال می‌کنند به همین خاطر فشرده می‌شوند تا فضای کمتری را بگیرند.

بعد از فشرده سازی، به کارخانه‌هایی برای شست و شو، ذوب کردن و ریخته گری برده می‌شوند. با دستگاه‌های خیلی قوی ضایعات آلومینیوم را ذوب می‌کنند.

پس از اینکه ضایعات کاملا ذوب شدند به مواد خام یا آلیاژهای آلومینیومی تبدیل می‌شوند. شمش‌های آلومینیوم را به کارخانه‌های دیگری انتقال داده می‌شود و در آنجا برای مصرف مختلف به ورقه‌های آلومینیومی تبدیل شده و در صنایع و کارخانه‌های مختلف فروخته می‌شود.

 

بازیافت ضایعات آلومینیوم چه فوایدی دارد؟

استخراج آلومینیوم از معدن مراحل زیادی دارد و خیلی طول می‌کشد همچنین انرژی بالا و هزینه زیادی لازم دارد.

 

ذوب ضایعات آلومینیوم با دمای 660 تا 700 درجه سانتی گراد انجام می‌شود و بسیار ساده است. مراحل بازیافت اثرات مثبت و خوبی روی جامعه می‌گذارد.

ادامه مطلب در سایت دپوچی.