چرا نظافت راه پله و مشاعات ساختمان مهم است؟

اولین جایی که به محض ورود به ساختمان دیده می شود، مشاعات و راه پله هاست؛ بنابراین نظافت راه پله و مشاعات ساختمان بسیار ضروری است که نباید آن را نادیده گرفت.

شرکت مهرگان با تکیه بر یک دهه تجربه خود و به کارگیری نیروهای قابل اعتماد و تمیزکار آماده نظافت راه پله تهران میباشد.

با استفاده از آسانسور شاید با خودتان بگویید چه نیازی به تمیزی راه پله‌ها هست؟
راه‌پله جزو مشاهای یک مجموعه مسکونی است، و باید بدانید زیبایی و هماهنگی راه‌پله‌ها یکی از مهمترین نکاتی است که باید حتما رعایت شود. مثلا یک دست بودن جاکفشی ها، پادری‌ها، از آنها مهمتر نظافت راه‌پله‌ها به زیبایی و شیکی کل مجموعه کمک خواهد کرد.

Image for post
Image for post

 

نظافت راه پله و مشاعات شامل موارد زیر است:

نظافت کف راه پله ,نظافت نرده ها , نظافت کلید پریزها, نظافت آسانسور, شیشه های لابی ها , قرنیزها , پنجره ها,  شستشوی پارکینگ و حیاط, شستشوی در ورودی  و …

مراحل نظافت راه پله در تهران و مشاعات

نظافت راه پله ها فقط شامل پله و نرده نمی شود بلکه تمام اجزای راه پله می بایست نظافت شود که این اجزاء معمولا شامل جاکفشی ، کلید و پریز، گلدان های موجود و… می باشد. لذا باید دقت بسیار زیادی انجام شود. متاسفانه خیلی از افراد نظافتچی این مقوله را مورد توجه قرار نمی دهند.

ابتدا راه پله را از بالا تا پایین جارو میزنیم سپس شروع به تمیز کردن نرده ها میکنیم ، بعد از نرده ها قرنیز ها رو تمیز کرده بعد به سراغ پنجره ها می رویم . برای تمیز کردن پنجره ها اول باید با یه دستمال تمیز دور پنجره ها رو تمیز کرده سپس با شیشه پاک کن و رزنامه شیشه ها رو تمیز میکنیم .بعد از تمیز کردن شیشه کلید پریزها رو از بالا از هرطبقه نظافت میکنیم و بعد با یه طی نخی تمیز و شسته شده از بالا تا پیین راه پله ها را طی میزنیم( چند بار باید طی شسته شود) بعد از آن حیاط و پارکینگ را شسته و در آخر در ورودی را با آب کف میشوریم سپس وسایل نظافت را تمیز شسته به مدیر ساختمان تحویل می دهیم.

یک فکر خوب ، برای داشتن یک مجتمع زیبا و تمیز

شاید بگوید خب هر کس مسئول راه‌پله منتهی به آپارتمان خود است. قطعا در این هم شکی نیست همه افراد ساکن یک مجموعه مسکونی ساعات بیکاری یکسانی ندارند و تمیزی تکه تکه راه‌پله‌ها هیچ فایده‌ای ندارد. مثلا یک خانواده در طبقه چهارم بخواهد راه‌پله‌های خود را بشوید آب تا طبقه‌ای پایین‌تر خواهد آمد و این طبقات پایینی را دچار مشکل می‌کند.
قرارداد دوره‌ای با نیروهای آموزش دیده و متخصص به شما کمک خواهند کرد یک راه‌پله زیبا و تمیز داشته باشید و دیگر درگیر مشکلاتی چون هماهنگی برای تمیزی راه‌پله با همسایه‌ها نشوید. در زمان مشخص نیروی خدماتی به محل خواهد آمد و کار خود را انجام خواهد داد.

منبع:

https://mehrehgan.com/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%D9%87