نکات مهم و اساسی در نصب شیر توالت

Image for post
Image for post

مطمئن ترین راه برای نصب شیر توالت، تماس با نصاب حرفه ای است. اما اگر با مشکل خاصی مواجه نشدید می توانید با در اختیار داشتن ابزار لازم و مطالعه دفترچه نصب، شیر توالت خود را نصب کنید. توجه داشته باشید که در ساختمان های نوساز قبل از شروع نصب میکسر حمام و توالت، لوله های آب را برای مدت کوتاهی باز کنید تا آب تحت فشار لوله ها شود و همراه با آن مصالح ساختمانی یا سنگریزه خارج شده تا در حین نصب مشکلی پیش نیاید.

نکات نصب شیر توالت

1-    جریان اصلی آب را برای تخلیه رسوبات احتمالی در خط لوله قطع کنید. سپس شیرهای آب سرد و گرم را باز کنید و اجازه دهید آب برای لحظه ای جاری شود.

2-    دو لنگ داخل جعبه را بردارید. نوار تفلون را در قسمت کوچکتر ببندید. آنها را با یک آچار در کانال های آب سرد و گرم به همان درجه سفت کنید. به طوری که در همان افق با فاصله مناسب برای بستن شیر نصب می شود.

3-    دو درب جعبه را با دستان خود روی لولاها ببندید.

نکته: در صورتی که درب تلسکوپی باشد ابتدا به صورت تا شده روی لنگی ها بسته می شود و پس از نصب فلپ با چرخاندن قسمت تلسکوپی طول آن را افزایش داده و روی مرواریدها می پوشانند.

4-    مهره های پشت شیر ​​توالت را پس از قرار دادن واشرهای تخت در داخل مهره های پیچ، ابتدا با دست و سپس با آچار محکم کنید.

5-    شیر اصلی آب را باز کنید تا اتصالات از نظر نشتی بررسی شود و از صحت عملیات نصب مطمئن شوید.

نکته: مهره ها را آنقدر سفت نکنید که واشرهای تخت را پاره کنید. اگر پس از برقراری جریان آب از مهره ها نشتی داشتید، مهره ها را ببندید تا نشتی متوقف شود.

6-    شلنگ توالت مربوطه را در محل خود به آرامی و با دست ببندید.

 

منبع: