نكاتي اساسي در خصوص راه اندازي يك سمساري

 

سمساري مكاني است براي خريد و فروش لوازم دست دوم كه اين روزها سمساري ها رونق زيادي پيدا كرده اند و بسياري از افراد علاقمند هستند تا در حوزه خريد و فروش اجناس دست دوم ورود و سعي كنند از آن كسب درآمد داشته باشند.

براي فروش لوازم دست دوم خانه‌ي خودتان ميتوانيد به يك خریدار ضایعات در غرب تهران مراجعه كنيد. اطلاعات بيشتر

به طور كلي زماني يك سمساري مورد توجه قرار ميگيرد كه در ابتدا از انواع مختلف كالاي دست دوم بهره مند باشد و آنها را براي فروش به مشتريان خود ارائه دهد.در مرحله بعد قيمت هاي يك سمساري ارتباط بسيار مستقيمي با تعداد مشتريان آن دارد.به طوري كه وقتي قيمت ها منصفانه و با حاشيه سود پايين باشد يك سمساري ميتواند با تعداد فروش بالاتر مشتري زياد تري را جذب كند.

از موارد ديگري كه يك سمساري همواره بايد رعايت كنيد.مسئله دسترسي آسان خريداران به يك سمساري است.زماني كه شما بتوانيد امكاني را فراهم كنيد تا بوسيله آن مشتري شما بتواند به صورت غير حضوري و از طريق سمساري آنلاين از شما خريد كند.شما ميتوانيد مشتريان بيشتري را براي سمساري خود جذب كنيد.

ما در اين مقاله سعي داريم به صورتي دقيق و البته كوتاه نكات بسيار مهمي را كه براي راه اندازي يك سمساري بايد در نظر بگيريد را خدمت شما عزيزان ارائه دهيم.

 

نكته اول:برنامه تجاري تهييه كنيد(business plan)

در ابتدا شما براي راه اندازي هر كسب و كاري نيازمند اين هستيد كه براي كار خود يك برنامه تجاري تهييه كنيد تا بوسيله آن سود دهي يا عدم سوددهي كسب و كار خود را بسنجيد و سپس نسبت به آن براي آينده كسب و كار خود برنامه ريزي كنيد.به طور كلي يك برنامه ريزي تجاري خوب در زمينه سمساري به شما كمك ميكند تا نقاط قوت و ضعف خودرا پيدا كنيد و به دنبال بهبود شرايط خود باشيد.

نكته دوم:نوع فروشگاه خودرا انتخاب كنيد

يك سمساري ميتواند انواع مختلفي داشته باشد.مثل فروش لوازم خانگي دست دوم يا فروش كتاب دست دوم يا… زماني كه ميخواهيد يك سمساري را راه اندازي كنيد بايد انتخاب كنيد كه دقيقا ميخواهيد در كدام زمينه فعاليت كنيد.زماني كه حوزه تخصصي فعاليت خودرا انتخاب كرديد ميتوانيد برنامه ريزي دقيق خود را برمبناي آن انجام داده و پيش برويد.دقت داشته باشيد كه اگر ميخواهيد در زمينه هاي متنوعي از فروش لوازم دست دوم وارد بازار بشويد.بايد زير ساخت هايي بسيار قوي براي فروشگاه خود طراحي كنيد كه نيازمند فعاليت خيلي بيشتر و سرمايه بيشتر است.

نكته سوم:برنامه بازاريابي داشته باشيد!!

مهم ترين قسمت در هر كسب و كاري بدون شك بازاريابي در آن كسب و كار است.سمساري هم از اين قاعده مستثنا نيست.اگر ميخواهيد سمساري موفقي داشته باشيد.حتما بايد در زمينه بازاريابي قوي عمل كنيد.يك عملكرد قوي در بازاريابي مستلزم داشتن برنامه اي دقيق است.توجه داشته باشيد بازاريابي در سمساري برخلاف كسب و كارهاي ديگر داراي دووجه مختلف است.شما ابتدا براي خريد لوازم دست دوم بايد بازاريابي كنيد و مشتري پيدا كنيد و سپس براي فروش همان كالا هم بايد بدنبال مشتري بگرديد و براي آن بازاريابي كنيد.

نكته چهارم:دريافت مجوز هاي موردنياز كسب و كار خود

به طور كلي زماني كه يك كسب و كار را راه اندازي ميكنيد بايد براي انجام فعاليت خود مجوز تهييه كنيد.شما زماني كه يك سمساري را راه اندازي ميكنيد بايد حتما جواز كسب داشته باشيد.و بسياري از مجوز هاي ديگر كه در مقاله اي به صورت تخصصي به آن خواهم پرداخت و در اينجا به گفتن همين كليات بسنده خواهيم كرد.

نكته پنجم:سمساري آنلاين

اين روزها بسياري از كسب و كار به سمت فروش آنلاين پيش رفته اند.با توجه به گسترش تكنولوژي و پيشرفت جوامع.دنيا به سمت زندگي ديجيتال پيش رفته و اين خود باعث اين شده كه اغلب كسب و كار ها به سمت فضاي آنلاين پيش رفته اند.

شما هم اگر ميخواهيد از اين قافله عقب نمانيد.بايد به سمت سمساري آنلاين پيش برويد و سعي كنيد در زمينه سمساري يك برند پيشرو باشيد.

سمساري آنلاين شما حتما نياز به يك وبسايت مركزي دارد و در ادامه بايد به فكر توسعه سمساري آنلاين خود باشيد.در مقاله اي تخصصي حتما يك سمساري آنلاين را به طور دقيق و روشن بررسي و تشريح خواهيم كرد تا شما بتوانيد با مفاهيم اصلي آن آشنا بشويد.

 

نكته ششم:تبليغات

يكي از نكات مهمي كه بايد در زمينه هر كسب و كاري به آن توجه كنيد بحث تبليغات است.مقوله تبليغات مقوله اي ساده به نظر ميايد ولي در عمل اينگونه نيست.اگرميخواهيد تبليغات موفقي داشته باشيد.بايد به اين نكته توجه كنيد كه بايد در مكان و زمان مناسب تبليغات خود را انجام بدهيد و سعي كنيد كه تبليغات بهينه كسب و كار خود را پيدا كنيد.مثلا در زمينه سمساري تبليغات آگهي در روزنامه در قبل يكي از بهترين راه ها براي تبليغ بود ولي امروز ديگر راه خيلي خوبي براي تبليغ به شمار نميرود.

نكته هفتم:از كارشناسان سمساري استفاده كنيد

زماني كه ميخواهيد يك سمساري راه اندازي كنيد.اگر ميخواهيد در زمينه سمساري پيشرو باشيد بايد حتما در هر زمينه تخصصي در سمساري از كارشناسان خبره و باتجربه استفاده كنيد.اين كارشناسان به شما كمك ميكنند تا در زمينه خود پيشرفت كنيد و حس اطمينان را به مشتريان شما منتقل ميكنند.

منبع:

https://semsarivanak.com/2021/07/13/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%b