مزایا و معایب نمای سرامیکی در ساختمان

امروزه استفاده از نمای سرامیک ساختمان، در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و ادرای با استقبال کم نظیری مواجه شده است. البته مطمئنا مقاومت و دوام بالایی سرامیک در برابر گرما، سرما و باد تاثیر بسیار زیادی در استفاده از آن در نمای ساختمان دارد.

در حالت کلی سرامیک را باید در گروه جذاب‌ترین، زیبا‌ترین و مقاوم‌ترین مصالح ساختمانی قرار داد. در صورت استفاده از طرح، مدل و رنگ‌بندی‌های متنوع سرامیک در نمای خارجی و داخلی ساختمان، نقش بسیار بزرگی در افزایش جذابیت و زیبایی آن ایفا خواهد کرد.

Image for post
Image for post

نکات مهم برای اجرا نمای سرامیکی

اولین بخش از ساختمان که نگاه‌ها را به سوی خود جلب خواهد کرد، نمای ساختمان است. بنابراین برای زیبا‌تر نشان دادن ساختمان، می‌توان از سرامیک در نمای آن استفاده کرد. جهت نصب سرامیک در این بخش از ساختمان، باید به چند نکته مهم توجه نشان داد:

·        مقاومت بالا و مناسب چارچوب برای اجرای نمای سرامیک در ساختمان

·        اندازه دقیق و درست فاصله بین بست‌ها

·        ایجاد اتصالات مقاوم در برابر گرما، سرما و آلودگی‌های هوا

·        انجام مراحل درزبندی در پنجره و در‌ها

·        انتخاب مصالح زیرسازی مناسب از نظر شیمیایی با نوع سرامیک

·        استفاده از واشر پلاستیکی بین بست‌ها برای ایجاد مقاومت در برابر فشار و ضربه

·        به کار گیری پنل‌های سرامیکی تمیز و سالم

مزایایی استفاده از سرامیک در نمای ساختمان

استفاده از نمای سرامیکی در یک ساختمان علاوه بر افزایش جذابیت و زیبایی ظاهر آن، مزیت‌هایی با خود به همراه دارد. این مزیت‌ها، عبارت هستند از:

1)     نصب آسان

2)     تنوع در طرح، رنگ و مدل سرامیک

3)     اجرای سریع

4)     مقاومت بالا سرامیک در برابر زلزله، ضربه و یخ زدگی

5)     انعطاف‌پذیر بودن سرامیک هنگام اجرای طرح مد نظر طراحان ساختمان

6)      امکان استفاده از آن در ساختمان‌های با ارتفاع بسیار

7)     قابلیت سازگاری سرامیک با شرایط آب و هوایی مختلف

معایب استفاده از سرامیک در نما یک ساختمان

هنگام انتخاب سرامیک به عنوان نمای ساختمان در کنار مزایای بسیار زیاد آن، باید به معایبی که با خود به همراه دارد با دقت و وسواس خاصی توجه شود. شاید مهم‌ترین و اصلی‌ترین اشکالی که چنین نمای در ساختمان ایجاد کند؛ عدم عایق صوت و حرارات سرامیک باشد.

همچنین پس از نصب سرامیک‌های بی‌کیفیت و نا مرغوب در نما یک ساختمان، احتمال سقوط آن‌ها بسیار خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب و خرید سرامیک، توجه به کیفیت آن بسیار با اهمیت خواهد بود. از دیگر معایب استفاده از سرامیک در نما یک ساختمان، شامل موارد زیر است:

·        عایق سرما و گرما پایین

·        بازتاب دهنده نور

·        عدم مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط آب و هوایی سخت مانند طوفان

فروشگاهی آنلاین با بیش‌ترین تنوع سرامیک‌ها

اگر شما هم می‌خواهید نمای ساختمان خود را سرامیک کنید ولی هیچ جایی را برای خرید نمی‌شناسید؛ بهتر است سری به فروشگاه اینترنتی سرام پخش بزنید. تمامی مصالح مورد نیاز برای نمای سرامیکی ساختمان مانند کاشی، سرامیک و ابزار آلات نصب آن‌ها برای فروش موجود است. تمامی این محصولات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و خریدار در صورت انتخاب محصولات این مجموعه، از خدمات پس از فروش نیز  بهره‌مند خواهد شد.