مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

در سالهای اخیر با توجه به افزایش نرخ بیکاری و بالارفتن هزنیه های زندگی در کشورمان و همینطور فشارهای اجتماعی، هر روز شاهد افزایش میزان مهاجرت هموطنانمان به سایر کشورها هستیم، چرا که غالبا افراد با وجود سختی هایی که مهاجرت به دلیل تغییر شرایط افراد به همراه خود خواهد داشت، باز هم زندگی در شرایط اجتماعی بهتر به همراه آزادی های انسانی بالاتر را گاها ترجیح می دهند و دست به اقدامی شجاعانه برای تغییر مسیر زندگی خود و برآورده کردن آرزوهایشان می زنند. در این مسیر ما در مجموعه تکینکوگروپ به دلیل طی کردن این مسیر و دارا بودن تجربه در این زمینه، تلاش میکنیم تا با به اشتراک گذاشتن تجاربمان شاید خدمت هرچند کوچکی به عزیزانی که قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در ترکیه را دارند، کنیم.

از جمله دغدغه‌های افراد قبل و یا پس از مهاجرت کسب درآمد و یا سرمایه گذاری در سایر کشورها، به دلیل ثبات اقتصادی بالاتر می باشید، در این مقاله کوتاه به بررسی مزایای سرمایه گذاری در ترکیه می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

مزایای سرمایه‌گذاری ترکیه

موقعیت جغرافیایی

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که نسبت به کشور عزیزمان ایران و همینطور هم مرزبودن دارد، می تواند یکی از انتخاب های افراد بسیاری برای مهاجرت، اخذ اقامت، زندگی، دریافت شهروندی و حتی سرمایه گذاری باشد.

غالبا افراد به دلایل احساسی و عدم تحمل حس تنهایی و غربت، علارغم تمایلات درونی، شاید ناخودآگاه تصمیم به مهاجرت را به تعوق بیندازند، اما زندگی و یا مهاجرت به کشور همسایه یعنی کشور ترکیه شاید از نظر مسافتی تفاوتی با زندگی در یکی از شهرهای کشورمان نداشته باشد، تصور کنید شما ساکن شهر تهران باشید و به مهاجرت به شهر اصفهان فکر می کنید، شهر اصفهان در فاصله‌ی۴ ساعتی شهر تهران قرار دارد با این وجود شما برای رسیدن به شهر استانبول نیز به همین میزان زمان احتیاج خواهید داشت، با این تفاوت که سطح زندگی بسیار مطلوب تر خواهد بود، بنابراین همسایگی کشور ترکیه با کشور عزیزمان یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت و یا سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

ثبات اقتصادی

ثبات اقتصادی در کشور ترکیه به مراتب نسبت به کشورمان بیشتر و قوانین برای فعالیت و سرمایه گذاری به مراتب مطلوب تر می باشد، بنابراین این موضوع نیز می تواند یکی دیگر از امتیازات مثبت سرمایه گذاری در کشور ترکیه به حساب می آید که بسیار هم حائز اهمیت می باشد.

امنیت و رفاه زندگی

Image for post
Image for post

این کشور سالانه مورد توجه میلیون ها نفر گردشگر از سراسر دنیا می باشد، بنابرای یکی از سیاست های مهم دولت مردان کشور ترکیه افزایش و بهبود هر روزه‌ی امکانات رفاهی و آسایش افراد و از آن مهم تر امنیت شهروندان و مهاجران و گردشگران می باشد، چرا که صنعت گردشگری این کشور سالانه در آمدزایی بسیاری عاید این کشور می کند بنابراین قطعا بهبود شرایط زندگی و رفاهی  یکی از اولیت های این کشور می باشد.

کشور ترکیه به دلیل هم مرزی با کشور های زیادی از جمله کشورهای آسیایی و اروپایی از نظر موقعیت در جایگاه بسیار مطلوبی قرار دارد و قطعا این کشور آینده بسیار خوبی خواهد داشت، که این هم یکی دیگر از نکاتی می باشد که قطعا مورد توجه هر سرمایه گذار آینده‌نگر خواد بود.

تشابهات فرهنگی

فرهنگ مردم این کشور نسبت به فرهنگ کشور ما تفاوت های زیادی ندارد، فقط در بعضی موارد  بدلیل هم مرز بودن آنه با کشور های اروپایی و همینطور حضور همه‌روزه‌ی گردشگران در شهرهای مختلف این کشور، قوانین و روابط سطح بالاتر و مطلوب تری را در این کشور شاهید هستیم که این موضوع خود نیز بسیار برای افراد با سطح اقتصادی بالا مطرح و مهم می باشد، چرا که اغلب سرمایه‌گذاران با توجه به سطح اقتصادی بالاتری که نسبت به سایر اقشار جامعه دارند، توجه ویژه ای به این دست مسائل نشان می دهند.

قدرت کشور ترکیه در صنعت پوشاک و گردشگری

کشور ترکیه در صنعت های مختلفی از جمله صنعت پوشاک و گردشگری جزو کشورهای تراز بالا محسوب می‌شود که سرمایه گذاران به راحتی می توانند در هر کدام از این حرفه ها وارد شوند و از شرایط و موقعیت این کشور به سود خود استفاده کنند.

تشابهات زبان ترکی

بخش زیادی از هموطنانمان به دلیل قومیت آذری بودنشان، در هنگام مهاجرت به کشور ترکیه با میزان کمی تلاش قادر به تسلط یافتن به زبان ترکی استانبول هستند که این موضوع نیز یکی از مسائل حیاتی می باشد و گویی بخش زیادی از دغدغه های مهاجرت از بین می رود، همچنین کلمات مشترک زیادی بین زبان ترکی و فارسی وجود دارد.

برای خواندن ادامه مقاله اینجا کلیک کنید.