مدت زمان اخذ پاسپورت کشور های مختلف

دریافت پاسپورت جزء مهم ترین اهداف افراد در مهاجرت به سایر کشورها می باشد. اما مدت زمان دریافت پاسپورت کشورها متفاوت است که باید افراد قبل از مهاجرت، با قوانین اخذ پاسپورت کشورها آشنا شوند تا بتوانند مقصدی را با توجه به شرایط شان انتخاب نمایند.

مزایای داشتن پاسپورت دوم

داشتن پاسپورت دوم برای ایرانیان می تواند آپشن مهم و کاربردی محسوب شود. زیرا با توجه به تحریم ایران، سفر به سایر کشورها سختی هایی دارد که اگر شما پاسپورت کشور دیگری را داشته باشید؛ امکان سفر به سایر کشورها را می توانید به آسانی تجربه نمایید.

 

علاوه بر آن، با داشتن پاسپورت کشور دوم می توانید از خدمات شهروندی آن کشور نیز بهره مند شوید.

 

به عنوان مثال، یکی از مزایای داشتن پاسپورت دوم این است که قادر خواهید بود به راحتی حساب بانکی افتتاح نمایید و برای همسر و فرزندان تان نیز اقامت آن کشور را اخذ کنید.

 

ارزان ترین کشورها برای دریافت پاسپورت

راحت ترین و ارزان ترین کشورها برای گرفتن پاسپورت عبارت اند از:

 

گرفتن پاسپورت از کشور مکزیک

اولین کشوری که می توان با دریافت پاسپورت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکا سفر کرد؛ پاسپورت کشور مکزیک می باشد.

 

برای دریافت پاسپورت کشور مکزیک راه های زیادی وجود دارد اما به طور کلی تقریبا 5 سال زمان میبرد تا بتوانید به پاسپورت این کشور دست پیدا نمایید و با آن می توان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن، بدون داشتن ویزا سفر نمایید.

 

اخذ پاسپورت ترکیه

 

 

 

 

دریافت شهروندی ترکیه یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه های دریافت پاسپورت دوم می باشد. شما با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار می توانید در مدت زمان 3 ماه پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

 

با اخذ پاسپورت ترکیه می توانید به 70 کشور دنیا بدون داشتن ویزا سفر نمایید.

 

دریافت پاسپورت کشور گرجستان

سومین کشوری که می توان به عنوان ارزان ترین کشور برای دریافت پاسپورت از آن یاد کرد؛ کشور گرجستان می باشد. شما با 125 هزار یورو می توانید شهروندی کشور گرجستان را دریافت نمایید. مدت زمان دریافت پاسپورت گرجستان نهایتاً 6 ماه می باشد.

 

دریافت پاسپورت قبرس

از دیگر کشورهایی که می توانید پاسپورت دوم آن را دریافت نمایید؛ قبرس می باشد. شما با 2 میلیون یورو قادر خواهید بود 14 امین پاسپورت قوی دنیا را دریافت کرده و با آن به راحتی به سایر کشورها سفر نمایید.

 

دریافت پاسپورت گرانادا

برای پاسپورت گرانادا نیز می توانید با خرید ملکی به مبلغ 350 هزار دلار، آن را اخذ نمایید که البته دقت کنید با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار، می توانید در کشور ترکیه سرمایه گذاری کرده و تابعیت ترکیه را کسب نمایید.

 

دریافت پاسپورت یونان

یکی دیگر از کشورهایی که می توانید از طریق آن به راحتی به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر نمایید، پاسپورت کشور یونان می باشد که با خرید ملکی به ارزش 250 هزار یورو می­توانید آن را به دست آورید.

 

بهترین کشور برای گرفتن پاسپورت دوم

از بین کشورهایی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم؛ می توانیم اخذ پاسپورت ترکیه را به عنوان ارزان ترین کشور به شما پیشنهاد دهیم. زیرا با سرمایه گذاری با مبلغی مناسب، می توانید ملکی ایده آل را تهیه کنید. علاوه بر آن، با توجه به نزدیکی کشور ترکیه به ایران، قادر خواهید بود تا به راحتی بین 2 کشور در رفت و آمد باشید.

 

طبق توافق آتاتورک و رضا شاه، تمامی ایرانیان می توانند بدون داشتن ویزا به کشور ترکیه سفر نمایند و همین موضوع به عنوان آپشنی منحصر به فرد برای دریافت شهروندی ترکیه محسوب می­شود. زیرا شما بدون ویزا می­توانید به مدت 89 روز در این کشور سکونت داشته باشید.

 

همچنین یکی از راه های اقامتی، اقامت با اجاره خانه است. شما می توانید برای یک سال خانه ای را اجاره کرده و بعد از بررسی کامل شرایط این کشور، اقدام به خرید ملک و اخد پاسپورت ترکیه نمایید.

منبع: