ضایعات فلزی را دور نریزید!

با سلام در اینجا قصد دارم اهمیت ضایعات فلزی را مطرح کنم و همچنین یک خریدار ضایعات فلزی را به شما معرفی کنم.

با ضایعات فلزی که در خانه یا محل کار خود انباشه شده چکار می کنید؟ در قرن 21 دیگر کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به دنبال محیط زیست پاک و ایمن نباشد. اما هیچگاه نگذارید این تفکر در حد شعار باقی بماند. سهم زیادی از زباله های وارد شده به محیط زیست را ضایعات فلزی به خود اختصاص داده است. این در حالی است که تمام این ضایعات فلزات را می توان بازیافت و تفکیک کرد و دوباره وارد چرخه صنعت کرد.

با وارد کردن ضایعات فلزی به چرخه صنعت متعاقبا سبب خواهید شد که :

1. اشتغال زایی ایجاد شود

2. از ورود مواد فلزات مختلف و غیرفلزی به محیط زیست جلوگیری شود

3. با تفکیک آنها، بتوان اقلام جدید را به صورت تولید داخلی موثر عرضه کرد.

Image for post
Image for post

هدف از خرید ضایعات فلزی در تهران

بله، ضایعات فلزی برای شما کاربردی ندارد و تنها محیط زندگی و سیمای بصری دید شما را زشت و نامناسب ساخته است. اما همین ضایعات فلزات به درد نخور، پتانسیل زیادی برای مصرف شدن در دیگر بخش ها دارند. از جمله کاربردهای ضایعات فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد: کارهای هنری: هنرمندان از قشرهای خلاق و پرانرژی‌اند که به دنبال زیباتر کردن هر آنچه در اطراف وجود دارد، هستند. حتما شما هم مجسمه های با ارزشی که بسیار از هنرمندان داخلی و خارجی با ضایعات فلزات درست کرده اند را دیده اید. المان های شهری، مجسمه های خانگی، آثار هنری مختلف از جمله اینها هستند. پس یکی از کاربردهای جالب ضایعات فلزی پس از بازیافت به مصرف رسیدن آنها در کارهای هنری است.

رونق اقتصادی: فکرش را بکنید که ضایعات فلزی مختلف خود را به دپوچی سپرده اید. این ضایعات مورد کارشناسی و بازیافت قرار می گیرد. به صورت بسته ها و شمش های قابل استفاده مجدد درمی آید. بخش تولید کارخانه های مختلف از جمله حمل و نقل هوایی، صنعت برق یا تولیدکنندگان باتری از این مواد برای ساخت کالاها و محصولات خود استفاده می کنند. در این راستا شغل های جدید ایجاد می شود. تمام اینها به خاطر این است که شما اعتماد کرده و ضایعات فلزات خود را به شیوه صحیح تسلیم کرده اید. به همین سادگی!

کمتر شدن اثرات مخرب زیست محیطی: جالب است بدانید که بازیافت ضایعات فلزات مختلف در حالت کلی به کاهش 50 درصدی آلودگی های محیط زیست منجر خواهد شد. درست است، همه ما از آلودگی های زیست محیط خود ناراضی هستیم، اما واقعا چقدر برای کم شدن میزان این آلودگی قدم برداشته ایم؟

با ضایعات فلزی چکار کنیم؟

بسیاری از افرادی که به ما مراجعه می کنند، درمورد نحوه تشخیص و برخورد با ضایعات فلزی و غیرفلزی خود در محیط خانه و یا محل کار می پرسند. البته که شما به سه روش می توانید از شر فلزات مختلف از جمله ضایعات آهن، مس و ... خلاص شوید.

1. ضایعات فلزات را به کسانی که خریدار آن هستند بسپارید: افرادی که خریدار محلی هستند و بعضی اوقات با چرخ یا وانت مشغول خرید ضایعات مختلف هستند. مهمترین ایراد وارد بر این روش این است که اطمینانی از جهت بازیافت و وارد شدن دوباره آن به چرخه صنعت مطابق با استراتژی های جدید بازیافت ضایعات فلزی وجود ندارد.

2. آن را داخل سطل زباله های شهری کنید تا با دیگر زباله ها ترکیب شود. اما قبل این همیشه به یاد داشته باشید که تمام ضایعات فلزات، آشغال محسوب نمی شود و شما می توانید خیلی راحت تر از این کار آنها را بفروشید.

3. راه سوم اینکه ضایعات خود را به خریداران خبره در این زمینه بسپارید. کسانی که انرژی و وقت خود را بر روی جمع آوری و خرید ضایعات فلزی متمرکز ساخته اند تا بتوانند به کمک شما دنیایی زیباتر و با ارزش تر خلق کنند.

حال اگر شما هم درب و پنجره آهنی، میز و صندلی آهنی قراضه، کابل های مسی، ورق های مسی به درد نخور، وسایل آهنی، شیرآلات فلزی و ... دارید، می توانید با کارشناسان سایت دپوچی تماس بگیرید.

بیایید همین الان گامی در جهت زیباتر کردن محیط زندگی و محیط زیست خود برداریم.

برای خواندن ادامه مطلب به سایت دپوچی مراجعه کنید.