شیر ظرفشویی شلنگ دار یا ثابت؟ کدام بهتر است؟


همان‌طور که می‌دانید آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک ساختمان به حساب می‌آید زیرا تمام اعضای خانواده را در آشپزخانه دور هم جمع می شوند. به همین دلیل شیرآلات به کار رفته در آن اهمیت زیادی دارد. منظور از شیرآلات آشپزخانه در واقع همان شیر سینک ظرف‌شویی است که در زیبایی آشپزخانه نقش مهمی دارد. 

شیر شاوری چیست؟

شاید برایتان سوال باشد شیر شلنگدار چیست؟ شیر شاوری یا همان شیر شلنگدار یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین شیرآلات آشپزخانه، است. اگر دوست دارید به‌راحتی قابلمه‌ها و ظروف بزرگ را بشویید و نظافت سینک را انجام دهید، از شیر ظرفشویی شاوری یا شلنگ دار استفاده کنید.

Image for post
Image for post

شیرآلات سینک ظرف‌شویی با علم ثابت

یکی از ساده‌ترین مدل‌هایی که برای سینک ظرفشویی طراحی شده است شیر با علم ثابت می‎‌باشد. همان‌طور که از نام این تجهیزات ظرف‌شویی مشخص است سردوش آن ثابت است اما علم آن می‌تواند به سمت چپ و یا راست بچرخد. این مدل از تجهیزات ظرف‌شویی به دو صورت تک دسته و دو دسته در بازار موجود است.

شیرآلات ظرفشویی شیلنگ دار بهتر است یا ثابت؟

اکثر مردم در هنگام خرید شیرآلات ظرفشویی به رنگ، ظاهر، برند تولیدکننده و در آخر به کارکرد آن توجه میکنند، درصورتی که هیچکدام دلیل مناسبی برای خرید نمی باشد. مهمترین فاکتور برای یک خرید مناسب جنس و کارکرد محصول می‌باشد. 

بیرون آمدن شاوری در شیرآلات شیلنگ دار یک مزیت به حساب می‌آید. اما از طرفی به دلیل استفاده بیشتر از شیرآلات شیلنگ دار نسبت به شیرآلات ثابت ، بیشتر در معرض لق شدن و خرابی های گوناگون هستند. جنس شیلنگ ها ، گوشی های شاوری و ضخامت و دوام علم در شیرآلات شیلنگ دار بسیار مهم است.

طرف دیگر ماجرا شیرآلات ثابت می‌باشند. مدل های ثابت به دلیل ماهیتشان که ثابت هستند خود به خود کمتر در معرض استفاده هستند. تنها برخورد دست با آنها جهت باز و بسته کردن آب و چرخاندن علم آن می باشد. به همین دلیل کمتر لق می‌شوند و دیرتر خراب. با این وجود اگر شیر ظرفشویی شاوری می خرید حتما از برندهای خوب خرید کنید.

اگر قصد خرید شیرآلات منزل را دارید پیشنهاد می کنم مقاله بهترین برند شیرآلات را مطالعه کنید.