روش دریافت پاسپورت دومینیکا

اخذ شهروندی دوم گزینه‌ای مطلوب برای سرمایه‌گذارانی‌ست که می‌خواهند از موانع متعدد در کشور خود رها شوند و به دنبال راهکاری مطمئن و دارای مزایای متحول کننده برای زندگی خود هستند پس اگر به دنبال روشی مناسب برای اخذ شهروندی دوم با صرف هزینه‌ای متعادل و منطقی هستید، بدانید هزینه‌های اولیه جهت اخذ پاسپورت دومینیکا نسبت به بسیاری از برنامه‌ها کمتر است.

دومینیکا که به واسطه طبیعت بکر و جنگل‌های انبوه و زیبایش به «جزیره طبیعت» معروف شده است، کشوری در منطقه کارائیب است که در سال‌های اخیر به واسطه رشد اقتصادی پایدار و برنامه‌های جذاب شهروندی خود مورد توجه سرمایه‌گذاران سراسر جهان قرار گرفته است. دومینیکا یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین و منعطف‌ترین برنامه‌های اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری را دارد. اگرچه تا قبل از سال 1993 امکان دریافت پاسپورت دومینیکا بدون اقامت در این کشور امکان‌پذیر نبود اما دولت دومینیکا با جایگزینی برنامه اقتصادی شهروندی نیاز به اقامت را غیرضروری اعلام نمود و متقاضیانی که در این برنامه مشارکت می‌کنند شهروندی کامل را برای خود و اعضای خانواده بدست می‌آورند که امکان سفر به بیش از 140 کشور از جمله انگلستان و کشورهای حوزه شنگن را نیز فراهم می‌آورد.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا اینجا کلیک کنید

مروری بر برنامه‌های پرطرفدار اخذ پاسپورت دومینیکا

برای مشارکت در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا، بطور معمول دو گزینه سرمایه‌گذاری به متقاضیان ارائه می‌شود:

گزینه 1- سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 220،000 دلار در یکی از پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا که حداقل باید برای 4 سال حفظ شود.

گزینه 2- کمک بلا عوض به صندوق توسعه اقتصادی دولت (EDF)

حداقل مبلغ کمک بلاعوض 100،000 دلار.

اگر بودجه شما کمتر است می‌توانید گزینه جدید دریافت پاسپورت دومینیکا را مورد توجه قرار دهید:

گزینه 3 - برنامه ویزای کارآفرینی دومینیکا

گزینه سوم سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت و سپس شهروندی دومینیکا، که به برنامه ویزای کارآفرینی دومینیکا مشهور است، در اوایل سپتامبر سال 2020 معرفی شد. از آن زمان تاکنون، فعالان این صنعت و سرمایه‌گذاران منتظر دریافت اطلاعات بیشتری در ارتباط با آن بوده‌اند. سرانجام، روزولت اسکریت، نخست وزیر دومینیکا، اطلاعات مختصری را درباره این روش اظهار داشت و تأکید کرد که برنامه ویزای کارآفرینی جدید منتظر تصویب هیئت دولت است و قرار است در سال 2021 راه‌اندازی شود. وی همچنین گفت این برنامه انرژی و نشاط جدیدی به اقتصاد کشور می‌بخشد و در ازای سرمایه‌گذاری قابل‌ توجه در بخش خصوصی کشور، مسیردریافت شهروندی دومینیکا را برای متقاضیان آسان‌تر می‌کند.

هدف از طرح ویزای کارآفرینی، تأمین درآمد اضافی برای دولت دومینیکا و همچنین ارائه جایگزینی برای برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری بوده است.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری در برنامه ویزای کارآفرینی دومینیکا

این برنامه 3 گزینه سرمایه‌گذاری را به متقاضیان ارائه می‌دهد:

 • سرمایه‌گذاری با حداقل مبلغ 50 هزار دلار در یکی از شرکت‎های مورد تایید دولت از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری.
 • سرمایه‌گذاری با حداقل مبلغ 100هزار دلار برای راه‌اندازی کسب و کار (به شرط ثبت در دومینیکا و استخدام حداقل 3 کارمند تمام وقت بومی).
 • سرمایه‌گذاری در سهام در بخش دولتی مورد تأیید دولت یا در بخش خصوصی (حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری به زودی اعلام می‌شود).

با توجه به اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است، پس از تایید پرونده در این روش، پس از 45 روز برای متقاضیان اجازه اقامت دومینیکا برای یک بازه دو ساله صادر می‌شود. اگر متقاضیان حداقل شرایط اقامت را در طول این دو سال رعایت کنند، می‌توانند برای شهروندی دومینیکا درخواست دهند.

 

Image for post
Image for post

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

فرآیند اخذ شهروندی دومینیکا در 8 مرحله ساده و طی 4 الی 6 ماه صورت می‌گیرد:

مرحله اول – آماده شدن

با مشاورین ما صحبت کنید. ما شرایط شما را بررسی خواهیم کرد و شما را در انتخاب بهترین گزینه مناسب سرمایه‌گذاری و مطابق با معیارهای مورد نیاز به شیوه‌ای راهنمایی می‌نماییم که احتمال پذیرش درخواست شما به حداکثر برسد.

مرحله دوم – انتخاب گزینه سرمایه‌گذاری برای شما

در این مرحله یکی از دو روش فوق را برای دریافت پاسپورت دومینیکا انتخاب می‌نمایید. روش «پرداخت کمک بلاعوض به صندوق دولت» حداقل از 100 هزار دلار شروع می‌شود و این مبلغ که اهدایی و برای کمک به صندوق توسعه اقتصادی (EDF) است غیرقابل برگشت می‌باشد. میزان مبلغ اهدا شده بسته به تعداد افراد وابسته در پرونده متقاضی اصلی متغیر است. روش دوم « سرمایه‌گذاری در املاک» است که  از 220 هزار دلار شروع می‌شود. تمامی گزینه‌های املاک توسط دولت دومینیکا مورد تایید قرار گرفته‌اند. پس از گذشت سه سال ملک مورد نظر قابل فروش خواهد بود و می‌توانید سرمایه خود را دوباره به دست آورید بدون اینکه امتیاز شهروندی شما تحت تاثیر قرار بگیرد.

مرحله سوم – جمع‌آوری مدارک

در مرحله جمع‌آوری مدارک با ارائه یک فهرست دقیق و بررسی مدارک گرد‌آوری شده شما را همراهی خواهیم کرد. مشاوران با تجربه ما کلیه مدارک مورد نظر را به دقت بازبینی نموده و از تطبیق آنها با معیارهای تعیین شده و صحت ترجمه‌ مطالب اطمینان حاصل خواهند کرد.

مرحله چهارم – ثبت درخواست شما

هنگامی که تمامی مدارک جمع‌آوری و برای ما ارسال شوند، تیم متخصصان شرکت مدارک مورد نیاز را منظم کرده و پرونده شما را بررسی نهایی و برای ثبت در سیستم دومینیکا آماده خواهند نمود. پرونده تکمیل شده طبق قانون دومینیکا از طریق یک مسئول محلی دارای مجوز به دولت دومینیکا تحویل داده خواهد شد.

مرحله پنجم – بررسی پرونده

بررسی صحت اطلاعات هر درخواست به دقت و طی یک فرآیند همه‌جانبه صورت می‌گیرد. درحال حاضر، نیازی به انجام مصاحبه با متقاضیان نیست.

مرحله ششم – دریافت پذیرش اولیه

پس از اینکه درخواست توسط دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصمیم نهایی اتخاذ شده و نتیجه بررسی از طریق یک نامه به متقاضی اطلاع داده می‌شود.

مرحله هفتم – تکمیل سرمایه‌گذاری

درصورتی که درخواست شما مورد پذیرش واقع گردد، از شما خواسته می‌شود که مبلغ نهایی مربوط به گزینه منتخب خود (کمک مالی بلاعوض و یا سرمایه‌گذاری در ملک) را به دولت دومینیکا بپردازید.

مرحله هشتم – تکمیل درخواست شهروندی دومینیکا

پس از تکمیل پرداخت مبلغ سرمایه‌گذاری، گواهی/گواهی‌های شهروندی برای شما صادر می‌شوند و درخواست صدور پاسپورت برای شما ثبت می‌گردد. شما حتی مجبور نیستید به دومینیکا سفر کنید، زیرا پاسپورت‌ها از طریق یک پست معتبر برای شما ارسال خواهند شد.

با دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری از مزایای زیر برخوردار می‌شوید:

 • آزادی سفر به بیش از 140 کشور بدون نیاز به ویزا،
 • فرآیند سریع دریافت شهروندی در کمتر از 6 ماه،
 • امکان همراه کردن همسر، فرزندان، والدین و خواهر و برادر،
 • عدم نیاز به اقامت در دومینیکا،
 • اجازه داشتن تابعیت چندگانه،
 • عدم نیاز به اثبات کسب و کار، منبع درآمد، تحصیلات، زبان انگلیسی و شرکت در مصاحبه،
 • بهره مندی از مزایای مالیاتی بسیار رقابتی نسبت به سایر برنامه‌ها،
 • محرمانه بودن سیستم بانکی،
 • امکان زندگی، تحصیل و تجارت آزادانه در منطقه کارائیب.

منبع:

https://www.ilna.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-206/1174908-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86