رنگ ترافیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ ترافیکی چیست ؟

رنگهای مورد استفاده در مقاصد ترافیکی رنگهای مورد استفاده در مشخص کردن مسیرها و عالئم زمینی ترافیکی عبارتند از الیه ای نازک از مواد ترکیب شده. این فصل به توضیح رنگهای ترافیکی محلول در آب و محلول در حالل خواهد پرداخت. مهره های صیقلی در حین استفاده به سطح رنگ اضافه میشوند تا به هنگام شب باز تابندگی داشته باشند.

 

برای خرید رنگ ترافیکی در تهران فقط کافی است به وب سایت جمیل مراجعه کنید

 

Image for post
Image for post

خرید رنگ ترافیکی در تهران

 

 

رنگهای ترافیکی :

نکاتی در مورد محوطه های پارکینگ با استفاده از نوع صحیح رنگ ترافیکی، نمای محوطه پارکینگ خود را حرفه‌ای کنید. استفاده از ابزار صحیح از جمله استنسیل بتن و دستگاه خط کشی ، باعث میشود کار شما همانگونه که میخواهید حرفه‌ای و ماهرانه به نظر برسد. شما میتوانید تجربه مشتریان خود را با ایجاد پارکینگهایی بهبود بخشید که محل‌های توقف در آن به وضوح مشخص شده‌اند.

 

از ماشین محاسب رنگ ما استفاده کنید. میتوانید هزینه رنگ را با پاسخ دادن به چند سؤال در مورد نیازهای خط کشی خود مشخص نمایید. آنچه در مورد تمامی تجهیزات از اهمیت برخوردار است این است که نیازی به استخدام فردی ندارید که این کار را برای شما انجام دهد. شما میتوانید این کار را خود انجام داده و به نتیجه ای دست یابید که گویی کار توسط یک متخصص انجام شده است.

 

مواد تشکیل دهنده رنگ ترافیکی:

 

طراحی رنگ ترافیکی بر پایه رزین های اکریلیک، ترموپالست، کلرو کائوچو و وینیلی میباشد رنگ ترافیکی دارای مقاومت بالای سایشی و مقاومت های خوب مکانیکی و ضربه پذیری وبا انعطاف پذیری بالا میباشد.

 

انواع رنگ ترافیکی :

 

1 .رنگ های ترافیکی سرد رنگ های ترافیکی گرم

 

2 . رنگ های ترافیکی سرد رنگهای سرد ترافیکی

 

نسبت به رنگهای ترافیکی گرم و دوجزئی:

 

به دلیل قیمت مناسب تر از رنگهای سرد ترافیکی (رنگهای تک جزیی) بیشتر در معابر فرعی و با تردد کمتر استفاده میشود.

 

رنگهای سرد ترافیکی:

 

طبق استانداردهای سازمان ترافیک استان ها و وزارت راه باید بعد از گذشت 9ماه از اجرای کار(یا تحویل موقت پروژه) حداقل ماندگاری 50درصد رنگ راداشته باشد. قابل ذکر است که در پروژه های خط کشی پارکینگهای شخصی استفاده از رنگهای سرد ترافیکی به دلیل مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی و همچنین بدلیل سهولت اجرا،نسبت به رنگهای ترافیکی گرم و چند جزیی پیشنهاد میشود .

 

رنگ های ترافیکی گرم :

 

از رنگ های ترافیکی گرم در پروژه های پرتردد که ماندگاری بیشتری موردنیاز هست استفاده میشود. در پروژه های بزرگ و پارکینگ‌های عمومی و مجتمع های تجاری و اداری با حجم تردد بالای ترافیکی، اجرای خط کشی پارکینگ عمومی با رنگ های دوجزیی یا سه جزیی اجرا میشود.همچنین در محل های پرتردد و ترافیک بالا

 

مانند خط کشی های عابر پیاده در سرتقاطع های پرترافیک، و یا رنگ آمیزی سرعتگیرهای با حجم بالای تردد خودروها، باید از رنگ های دو جزیی ویا سه جزیی دارای ماندگاری بالای 18ماه استفاده شود.

 

آماده سازی سطح :

 

به یاد داشته باشید که سطح پارکینگ خود را آماده کنید تا پیوستگی یکپارچه و هموار رنگ تضمین گردد. ( بتون جدید باید برای حداقل 30 روز قبل از رنگ زدن در معرض هوا استحکام یابد).

 

تعمیر ترک‌ها تعمیر:

 

ترک‌ها گامی ضروری در آماده سازی سطح است. برای سطح آسفالت، با استفاده از برس استیل یا ماشین تمیز کننده شکافها ، ترکها را از مواد اضافی تمیز کنید.

 

استفاده از رنگ ترافیکی بر روی سطوح دارای ترک و شکاف که تعمیر نشده باشند، از نمای حرفه‌ای محوطه پارکینگ شما خواهد کاست.

 

پس از آماده سازی شکافها، آنها را با مایع یا مواد داغ پر کننده شکاف اضافه کنید.

 

تمیز کردن آسفالت، لکه های روغن و گریس را برطرف سازید. این لکه‌ها روکار آسفالت را از بین برده و سطح پارکینگ را در معرض عناصر مختلف قرار میدهند. ماده پاک کننده و برطرف کننده گریس Universal AK تولید ما ، در محیط زیست تجزیه پذیر بوده و مخرب آن نیست.

 

روکاری:

 

روکاری گامی ساده و سریع است که عمر محوطه پارکینگ شما را افزایش میدهد. این مرحله قبل از استفاده از خطوط رنگ ترافیکی، آخرین مرحله محسوب میگردد. آمادگی برای استفاده از رنگ با استفاده از شابلون به صورت دستی خطوط را با غلتک مشخص نمایید. میتوانید با صرف هزینه ای اندک بدهید لبه خطوط را صاف کنند. این کار وقت گیرتر و اجرای آن دشوار تر است. یا میتوانید یکی از دستگاههای خط کشی ما را مورد استفاده قرار دهید. قوطیهای رنگ با سایزهای مختلف متناسب با نیاز شما بر روی این دستگاه‌ها قابل نصب است. پیشنهاد ما دستگاههایی است که با اندازه محوطه شما و انواع پروژههایی که در دست اقدام دارید همخوان باشند. این روش خط کشی، راهی ساده است و نیاز به فعالیت زیاد ندارد.

 

منبع : شرکت رنگ آریا پارس . مجموعه فرت