درباره تحصیل در دانشگاه غیرحضوری


قبل از شیوع بیماری های کرونا ، دانشگاه هایی وجود داشت با عنوان دانشگاه های مجازی و غیر حضوری . دانشگاه های غیرحضوری برای کسانی است که به علت مشغله های کاری یا دلایلی دیگر، فرصت شرکت در کلاس های دانشگاه را ندارند ولی در عین حال علاقه به ادامه تحصیل دارند در این زمان در دانشگاه های غیرحضوری ثبت نام به عمل می آورند.

موسسه آموزشی مشاوران برتر  شرايط اخذ فوق دیپلم در کارشناسی  را فراهم كرده است.شما میتوانید به صورت غیر حضوری تحصیل کنید و مدارک مورد نظر خودتان را دریافت کنید.

مدرک دانشگاه‌های مجازی مورد تأیید وزارت علوم بوده و در سطح جهانی نیز موردقبول است. دانش‌آموختگان این دوره‌ها می‌توانند با استفاده از مدرکشان ادامه تحصیل داده و یا در مراکز مختلف استخدام شوند.

 

Image for post
Image for post

 

 

در دانشگاه مجازی یا الکترونیکی آموزش با استفاده از کامپیوتر، اینترنت، سی‌دی، نشریه‌های الکترونیکی، خبرنامه‌های مجازی و … صورت می‌گیرد. از همین رو شرکت در این کلاس‌ها وابسته به زمان و مکان خاصی نیست. دانشجویان می‌توانند هر زمان که مایل بودند از مطالب درسی استفاده کنند.

در این روش تدریس، امکان پرسش از استاد نیز وجود دارد. برای پرسش از استاد نیز نیازی به آنلاین بودن استاد نبوده و دانشجو می‌تواند سؤال خود را بپرسد و استاد درزمانی دیگر پاسخ وی را خواهد داد.

مزایای آموزش غیر حضوری

گذراندن آموزش های غیر حضوری برای دانشجویان مزایای زیادی را به همراه دارد که عبارت اند از:

زمان آموزش

اولین مزیت آموزش آنلاین نسبت به دوره های حضوری در میزان زمان لازم برای اتمام دوره است. به عنوان مثال شما برای گذراندن و دریافت مدرک کارشناسی نیاز به طی 4 سال دارید. اما اگر به جای آن از دوره لیسانس غیر حضوری استفاده نمایید؛ در زمان بسیار کوتاهی قادر به اتمام مقطع کارشناسی هستید که این موضوع برای افرادی که با کمبود زمان برای دریافت مدرک مواجه شده اند بسیار راه گشا خواهد بود.

دسترسی راحت به مطالب

از دیگر ویژگی هایی که دوره های غیر حضوری دارند این است که شما بدون محدودیت، به مطالب دروس مختلف دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این موضوع، در اکثر دوره ها نیاز به آنلاین بودن همزمان شما با استاد وجود ندارد و هر زمانی که آنلاین شوید، می توانید به مطالعه مطالب بپردازید.

اما ویژگی مهمی که این نوع آموزش ها دارند این است که حجم مطالب کمتری را در برمی گیرد و به دلیل آموزش از راه دور، اساتید فقط موضوعات مهم و کاربردی را مطرح کرده و مطالبی که حائز اهمیت نیستند را بازگو نمی کنند که این امر باعث می شود شما در بازه امتحانی حجم کمتری را برای امتحان مطالعه کرده و نتیجه مطلوب تری را نیز دریافت نمایید.

صرفه جویی در هزینه

دوره های آموزش از راه دور همیشه هزینه کمتری نسبت به سایر دوره های حضوری دارند. از همین رو باعث صرفه جویی مالی برای دانشجویان می شود.

به طور کلی دوره های آموزش غیر حضوری برای افراد کارمند و یا کسانی که از نظر زمانی وقت محدود و کمی دارند، بسیار کاربردی و مفید است.

در نهایت نیز این نکته را متذکر می شویم که دانشگاه غیرحضوری و یا سایر گواهینامه ها و مدارک به معنی خرید مدرک نیست. بلکه شما صرفا به جای حضور و صرف ساعت های طولانی در دانشگاه و کلاس ها، می توانید به صورت آنلاین و در زمان کوتاهی مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های معتبر صنعتگران بگیرید. همچنین از ویژگی های این دانشگاه می توان به شهریه اقساطی کلاس ها، دریافت مدرک معتبر از وزارت علوم و امکان ثبت نام بدون کنکور اشاره کرد.

 

منبع:https://vrgl.ir/dDu86

 

https://vrgl.ir/HsiLy