خرید ملک، آسان ترین روش دریافت اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه راه های زیادی وجود دارد اما یکی از آسان ترین و بهترین شیوه ها در زمینه دریافت اقامت ترکیه، خرید ملک می باشد که موجب سرعت بخشی به پروسه دریافت شهروندی و سرمایه گذاری شما نیز می شود.

اما در فرآیند خرید ملک در ترکیه به دلیل پیچیدگی هایی که دارد؛ افراد زیادی با مشکلاتی رو به رو می شوند. به همین دلیل در این مقاله به شیوه و قوانین خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت می پردازیم.

 

Image for post
Image for post

انواع روش های دریافت اقامت ترکیه

کشور ترکیه به دلیل شباهت فرهنگی و نزدیکی به ایران، جزء کشورهای مورد علاقه ایرانیان محسوب می شود و علاوه بر آن، به دلیل عدم نیاز به ویزا برای ورود به ترکیه، می توان به راحتی اقامت ترکیه را دریافت نمود.

برای اخد اقامت ترکیه به صورت موقت و یا دائمی روش های زیادی وجود دارد که عبارت اند از:

اجاره خانه

خرید ملک

ثبت شرکت

تحصیل

ازدواج

اجازه کار

سپرده گذاری

بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه

اگر به دنبال دریافت اقامت ترکیه هستید؛ تکنیکو گروپ به شما خرید ملک را به عنوان بهترین، سریع ترین و امن ترین شیوه معرفی می کند.

خرید ملک در ترکیه دو نوع متفاوت دستاورد برای افراد می تواند داشته باشد.

دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه

دریافت شهروندی ترکیه با خرید ملک

دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه

روشی که می توانید از طریق خرید ملک، اقامت ترکیه را دریافت نمایید؛ خرید خانه ای به ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار می باشد. در این صورت به شما اقامت یک ساله کشور ترکیه اعطا می شود و می توانید به صورت سالانه آن را تمدید نمایید. و پس از گذشت۵الی۸ سال شما قادر به اخذ پاسپورت ترکیه نیز می‌باشید.

دریافت شهروندی ترکیه با خرید ملک

طبق قوانین سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه، اگر فردی بالای ۲۵۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده و ملکی را خریداری نماید؛ می تواند در بازه زمانی ۳ الی۴ ماهه اقدام به دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور نماید. برای این منظور می تواند با خرید چند ملک که مجموع آنها ۲۵۰ هزار دلار باشد نیز اقدام نماید.

قوانین خرید ملک در ترکیه

برای آنکه بتوانید سرمایه گذاری مناسبی را در کشور ترکیه تجریه نمایید؛ باید قبل از هر اقدامی ابتدا با قوانین آن آشنا شوید تا بتوانید از بروز مشکلات جلوگیری کنید. قوانین خرید ملک در ترکیه موضوع وسیع و گسترده ای می باشد اما به صورت مختصر و کلی به برخی از موارد آن اشاره می کنیم.

در ابتدا دقت نمایید که به دلیل علاقه ایرانیان به مهاجرت به کشور ترکیه، افراد زیادی در زمینه دریافت اقامت و خرید ملک آغاز به فعالیت کرده اند که متاسفانه با قوانین آشنا نبوده و موجب پدیدار شدن مشکلات زیادی برای هموطنان‌مان شده اند و برخی از ایرانیان به همین دلیل سرمایه خودشان را از دست داده اند.

پس در ابتدا به فردی مطمئن بابت دریافت اخد اقامت ترکیه مراجعه نمایید. سپس دقت کنید که ملک خریداری شده تا ۳ دست توسط فرد خارجی خریداری نشده باشد و همچنین باید بدانید که در صورت دریافت پاسپورت تا ۳ سال حق فروش ملک‌تان را ندارید.

اگر می خواهید ملکی کمتر از ۲۵۰ هزار دلار خریداری کنید؛ بهتر است در مناطق خوب و خانه های مدرن سرمایه‌گذاری نمایید تا در هنگام فروش با مشکل مواجه نشوید.

قبل از پرداخت وجه، حتما سند خانه را رویت کرده و استعلام بگیرید تا ملک مورد نظر، بدهی و مشکلات مالی نداشته باشد.

همچنین، اگر می خواهید برای دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام نمایید؛ باید به صورت ۵ سال متوالی در این کشور اقامت داشته و یا به صورت ۸ سال پراکنده در ترکیه حضور داشته باشید. علاوه بر آن باید در ۳ سال گذشته سوءپیشینه نداشته و از کمک های اجتماعی نیز استفاده نکرده باشید.

سخن اخر

در این مقاله به بررسی اقامت ترکیه از طریق خرید ملک پرداختیم تا قبل از هر اقدامی برای اخذ اقامت و یا شهروندی ترکیه با شرایط و روش های آن آشنا شوید. امیدواریم بتوانید تجربه سرمایه گذاری مطلوبی را در کشور ترکیه داشته باشید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم ابتدا سفری تفریحی به این کشور داشته و با آنالیز کامل شرایط و یا حتی با دریافت اقامت توریستی یک ساله شرایط را بررسی نمایید و سپس اقدام به خرید ملک و دریافت شهروندی ترکیه کنید.

منبع:

https://farnet.io/1400/09/300662/buying-a-property-is-the-easiest-way-to-get-a-residence-permit-in-turkey/