تفاوت توالت فرنگی وال هنگ با توالت فرنگی معمولی

در سال‌های اخیر ورود انواع توالت فرنگی وال هنگ به بازار باعث شده تا افراد زیادی بخواهند با ویژگی‌های آن آشنا شوند و تفاوت آن با توالت فرنگی‌های معمولی را متوجه شوند.

اولین تفاوت وال هنگ با توالت فرنگی معمولی این است که تجهیزات وال هنگ بدون به‌کارگیری پایه روی دیوار نصب می‌شوند.

توالت فرنگی معمولی روی زمین نصب‌ می‌شود و به دو شکل یک تکه و دو تکه طراحی و ساخته شده‌ است. توالت فرنگی یک تکه به‌صورت یک سره بوده و همچنین نشیمن و مخزن به هم متصل هستند. در توالت فرنگی دوتکه نشیمن و مخزن از هم جدا هستند و به همین علت وزن سنگین‌تری دارد.

توالت فرنگی وال هنگ به دیوار نصب می‌شود و فضای کمی را اشغال می‌کند. در توالت فرنگی وال هنگ هیچ‌کدام از اتصالات بیرون کار دیده نمی‌شوند و در داخل دیوار قرار می‌گیرند. مخزنی که در داخل دیوار نصب‌شده از جنس پلاستیک و پلی‌استایرن بوده و چارچوب آن فولادی یا چدنی است.

تفاوت توالت فرنگی وال هنگ با توالت فرنگی معمولی به صورت زیر است:

Image for post
Image for post

1) جنبه ظاهری

امروزه طراحی زیبا و چشم‌نواز در خصوصی‌ترین مکان‌ها نیز اهمیت دارد. بی‌شک استفاده از توالت فرنگی وال هنگ با وجود طراحی بی‌نظیر خود، سرویس بهداشتی خانه شما را لوکس و شیک خواهد کرد. در نگاه نخست به این توالت تنها قسمت کاربردی آن را می‌بینید و اتصالات آن اصلا در دید نیستند. درصورتی‌که در توالت فرنگی معمولی یک توالت با پایه بزرگ متصل به زمین، مخزن و شیرآلات کاملا مشخص است.

2) قیمت

توالت فرنگی وال هنگ به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌تر، قیمت بالاتری نسبت به توالت فرنگی معمولی دارد و از طرفی مخارج نصب، سرویس و تعمیرات آن نیز بیشتر است.

3) نوع نصب

نصب توالت فرنگی معمولی خیلی پیچیدگی خاصی ندارد اما برای راه‌اندازی یک سرویس وال هنگ باید کار را به کارشناسان خبره و نمایندگی برند مدنظر بسپارید.

4) مکان قرارگیری

امکان نصب توالت فرنگی معمولی در هر مکان مناسبی وجود دارد، اما توالت وال هنگ را نمی‌توان روی هر دیواری نصب کرد.

5) ایجاد سروصدا

در توالت فرنگی معمولی به علت وجود فلاش تانک، دستگاه تخلیه و سیفون بیرون کار سروصدا بیش‌تری هنگام استفاده ایجاد خواهد شد که برای افراد زیادی خوشایند نیست. درعین‌حال به دلیل توکار بودن تمامی تجهیزات توالت فرنگی وال هنگ، از این سروصداها خبری نیست.

6) قابلیت تنظیم ارتفاع

نصاب در نصب سرویس وال هنگ می‌تواند به ارتفاع مناسب کاربر دقت کرده و ارتفاع مناسب را تنظیم کند. درصورتی‌که توالت فرنگی معمولی این قابلیت را ندارد و ارتفاع آن با توجه به پایه ثابت است.

Image for post
Image for post

7) اشغال فضای قرارگیری

اصولا تمامی لوازم وال هنگ برای مکان‌های نقلی و متراژ کم طراحی می‌شود؛ در حالی که توالت فرنگی معمولی به فضای بزرگ‌تری برای نصب نیاز دارد.

8) نظافت

در توالت‌ فرنگی ‌های معمولی نقاط کوری که قابل‌دسترس نیستند زیاد است؛ بنابراین نظافت این نوع توالت نسبت به توالت وال هنگ کار دشواری است.

9) تعمیر راحت‌تر

عیب‌یابی و تعمیر سرویس‌های وال هنگ به خاطر توکار بودن تجهیزات با سختی بیش‌تری انجام خواهد گرفت اما این‌کار برای توالت فرنگی معمولی به‌آسانی انجام می‌شود.

سخن پایانی

حالا که با تفاوت‌های توالت فرنگی وال هنگ و معمولی آشنا شدید باید بدانید که هرکدام از توالت فرنگی‌های وال هنگ و معمولی دارای ویژگی، مدل، طرح و رنگ مختلفی هستند. برای آشنایی بیش‌تر با این لوازم بهداشتی ساختمانی و دریافت مشاوره خرید به فروشگاه آنلاین سرام پخش مراجعه کنید.