بندکشی کاشی سرامیک کف 

بدون شک سرامیک‌ها از تأثیرگذارترین عناصر در ظاهر یک ساختمان هستند و هرچه زیبا‌تر و بهتر نصب شوند، قطعاً زیبایی بیشتری نیز از خود به نمایش خواهند گذاشت. برعکس این موضوع نیز صادق است و حتی اگر سرامیک‌های زیبایی هم داشته باشید، نصب غیر اصولی و کثیف آن می‌تواند باعث نتایج نامطلوبی شود. بدون شک نصب سرامیک کار ساده‌ای نیست و نیازمند مهارت‌های خاص خود است. پس از نصب موضوع مهم دیگر بندکشی است که حتی از خود نصب هم کاری ظریف‌تر و نیازمند دقت بیشتری است!
بندکشی علاوه بر تأثیرگذاری بالا در ظاهر کار، تأثیرات فنی همچون جلوگیری از نفوذ آب، اتصال محکم‌تر سرامیک‌ها و موارد دیگری نیز دارد؛ بنابراین این به هیچ عنوان نمی‌توان از اهمیت ویژه آن چشم پوشی کرد.

نکاتی که هنگام سرامیک کردن کف خانه باید بدانید

پیش از اینکه در رابطه با بندکشی کاشی سرامیک صحبت کنیم بهتر است از کمی عقب‌تر شروع کرده و موارد مهم قبل از سرامیک کردن را در نظر بگیریم. مهم‌ترین نکات پیش از کاشی کاری عبارت است از:
• تمام ایرادات دیوار و ناهمواری‌ها را برطرف کنید
• قبل از استفاده از کاشی آن را در معرض آب زیاد قرار ندهید
• کاشی را حتما باید روی سطحی از ترکیب ماسه و سیمان نصب کنید
• در هنگام چسباندن کاشی از خیس و تازه بودن ملات پشت اطمینان حاصل کنید.
رعایت این نکات می‌تواند در نهایت باعث پیاده‌سازی یک فرآیند اصولی کاشی و سرامیک کاری شود که در آن احتمال کنده شدن سرامیک‌ها بسیار پایین است.
همانطور که در گزینه‌ها هم مشاهده کردید، موضوع ملات برای کاشی کاری اهمیت بالایی دارد. ملات‌های سنتی سال‌ها است که پاسخ خود را به خوبی پس داده‌اند و می‌توانند گزینه مناسبی باشند. اما اگر مبتدی هستید و یا به دنبال یک روش بی‌دردسر‌تر و آسان‌تر برای نصب کاشی سرامیک می‌گردید ملات‌های جایگزین جدیدی همچون چسب کاشی برای شما مناسب است.

Image for post
Image for post

پیش از بندکشی سرامیک کف خانه به این نکات توجه کنید

پس از نصب کاشی نوبت به محکم کردن و بندکشی سرامیک می‌رسد و از اینجا راهنمای کامل محکم کردن و بندکشی سرامیک کف خانه شروع می‌گردد.
در صورتی که بندکشی مناسب پس از سرامیک کردن صورت نگیرد، نباید خیلی دلخوش به ماندگاری سرامیک‌هایتان باشید! این فرایند مانند دوخت پارچه، سرامیک‌ها را محکم کنار هم نگه می‌دارد و از تخریب بین آن‌ها جلوگیری می‌کند.

همچنین در صورت نبود بندکشی آب و سایر مایعات به سادگی به زیر سرامیک‌ها نفوذ می‌کند و به مرور باعث تخریب سرامیک‌ها خواهد شد. مهم‌ترین نکاتی که در این مرحله باید توجه کنید به شرح زیر است:

  • پیش از بندکشی به خوبی سطح سرامیک‌ها را تمیز کنید
  • اگر موادی لا به لای سرامیک‌ها مانده است آن را خارج کنید.
  • همه لوازم بندکشی را از قبل حاضر کنید و ملات مد نظر را هم تهیه کنید.
  • حتما فرایند بندکشی را بعد از سفت و خشک شدن سرامیک‌ها انجام دهید

منبع:

https://vrgl.ir/H91PJ