برای اقامت در ترکیه چه شرایطی باید داشته باشیم؟

ترکیه یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت و اقامت است. این کشور علاوه بر اینکه از نظر فرهنگی و مذهبی به ایران شباهت دارد، از طبیعت و مناطق توریستی جذاب و بی نظیری نیز برخوردار است، که هر بیننده ای را مجذوب می کند. کشور ترکیه دروازه ورود به اروپا است و یکی از بیست کشور ثروتمند جهان است. افراد درصورت داشتن شرایط اقامت در ترکیه یا همان شهروندی کشور ترکیه، می توانند به راحتی و بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنند. اگر به دنبال جدیدترین اطلاعات درباره شرایط و نحوه گرفتن اقامت در ترکیه هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.
 

دلایل و انگیزه افراد برای مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه با جذب سالانه میلیون ها گردشگر، ششمین مقصد توریستی گردشگران در سطح جهان است. موقعیت جغرافیایی خاص و قرار گرفتن بخشی از خاک این کشور در اروپا و بخشی دیگر در آسیا، آب و هوای متنوع و بی نظیر و امکانات متنوع برای جذب توریست، این کشور را به یکی از محبوب ترین مقاصد علاقه مندان به مهاجرت مبدل کرده است. اما برای مهاجرت با اقامت در ترکیه دلایل مهم تر نیز وجود دارد؛ از جمله:

  1. امکان سرمایه گذاری تجاری در ترکیه

از عوامل مهم مهاجرت به ترکیه به عنوان مقصدی برای مهاجران ایرانی، شرایط مساعد بازرگانی و سرمایه گذاری تجاری در این کشور است. بسیاری از کسب و کارهای ایرانی به دلیل درگیری با تحریم های جهانی دچار رکود شده اند، که با مهاجرت به ترکیه یا تاسیس شعبه در این کشور می توانند در ترکیه به راحتی معاملات خود را با سرتاسر جهان انجام دهند، و از خدمات بانکی ترکیه نیز استفاده کنند. جالب است بدانید، تکینکوگروپ در زمینه ارائه انواع خدمات اقامتی و مهاجرتی به ترکیه آماده ارائه مشاوره رایگان به علاقع مندان است.

 

  1. امکان ادامه تحصیل دانشجویان در ترکیه

دانشگاه های بین المللی و ممتاز این کشور یکی دیگر از دلایل مهاجرت به ترکیه هستند. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل ترکیه را انتخاب می کنند تا بتوانند پس از گرفتن مدرک، اقامت دائمی ترکیه را بگیرند یا به کشورهای اروپایی و آمریکایی با مدرک تحصیلی معتبر مهاجرت کنند، و به پیشرفت و ارتقاء درسی و کاری برسند.

 

  1. ترکیه بدون ویزا!

یکی دیگر از عوامل مهاجرت به ترکیه از سوی ایرانیان، نزدیکی جغرافیایی ترکیه به ایران و عدم نیاز به صدور ویزا برای ایرانیان است، که این کشور را به یک گزینه ایده آل برای مهاجرت و اقامت تبدیل کرده است. البته برای اقامت بلندمدت و دائمی حتما باید سرمایه مناسب و قابل قبولی داشته باشید.

 

  1. ترکیه پل ورود به اروپا

کشور ترکیه دروازه ورود به اروپا است، و افراد درصورت داشتن Kimlik یا همان کارت اقامت کشور ترکیه می‌توانند به راحتی و بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنند. البته فقط سفر، ونه اقامت طولانی مدت. زیرا کشورهای اروپایی برای نهاجرت شرایط خاص خود را دارند.

 

  1. آب و هوای بی نظیر ترکیه

کشور ترکیه دارای آب و هوای بسیار مساعد و معتدلی است و برای افرادی که یکی از دلایل مهاجرت از سرزمین خود را زندگی سالم تر در آب و هوای پاکیزه تر بیان می کنند، ترکیه می تواند مقصد ایده آلی برای مهاجرت باشد. سرزمینی تاریخی با خیابان هایی دوست داشتنی و سنگ فرش های دیدنی، کافه‌ها و بوی قهوه ترک که فضا را پر کرده و گل های صورتی که از دیوارها آویزان شده و طبیعت را در بافت شهری خود جای داده است. علاوه بر آب و هوای پاکیزه، باید گفت که کیفیت غذا نیز در ترکیه بسیار بالاست و هزینه خوراک نسبت به بسیاری از کشورهای جهان با این کیفیت عالی بالا نیست.

شرایط اخد اقامت ترکیه

مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور با شرایط مختلفی امکان پذیر است و به دو روش اقامت کوتاه مدت و بلند مدت انجام می شود. راه های گرفتن اقامت ترکیه نیز از نظر هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با هم متفاوت است. اقامت کوتاه مدت معمولا برای فعالیت های مختلفی چون کار، تحصیل و گردشگری صادر می شود، که برای گرفتن آن برای شرایط زیر را داشته باشید:

  • راه اندازی کسب و کار و برقراری ارتباطات تجاری
  • اقامت توریستی یا اقامت ترکیه با اجاره خانه
  • حضور در برنامه ها و کارگاه های آموزشی شرکت های محلی ترکیه
  • اقامت تحصیلی یا شرکت در برنامه های بین المللی آموزشی ترکیه
  • اخذ اقامت به منظور استفاده از برنامه های درمانی

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید.