آیا تا به حال به اهمیت آهن قراضه فکر کرده اید؟

شگفت آور است، این که خرید آهن قراضه و بازیافت ضایعات فلزی می‌تواند تا 97 درصد در استفاده از منابع، صرفه جویی به همراه داشته باشد. اگر شما نیز در محل زندگی یا کار خود با حجمی از آهن قراضه یا ضایعات آهن سروکار دارید، آنها را به چرخه بازیافت برگردانید.

خریدار آهن قراضه در تهران

مسئله بازیافت به اصلی‌ترین دغدغه جوامع پیشرفته و مردم کشورهای در حال توسعه تبدیل شده است. خوشبختانه ما در دپوچی تا به امروز شاهد مردمی در داخل کشور بوده ایم که خرید آهن قراضه و ضایعات خود را در حجم های کم و زیاد به ما سپرده و آن را به چرخه تولید برگشت داده اند. این خیلی خوب است، چرا که آهن قراضه و دیگر ضایعات فلزی به عنوان مواد اولیه در کوره‌های کارخانجات به مصرف می رسد و همین مسئله استفاده از منابع خام مفید و مصرف انرژی را کمتر می کند.

با آهن قراضه و ضایعات فلزی چکار باید کرد؟

شاید برای شما سوال باشد که منظور از آهن قراضه چیست؟ به تمام ضایعات و مانده های فولادی کم کربن، آهن قراضه گفته می شود. از خصوصیات مهم آهن که آن را برای بازیافت مناسب ساخته است، برگشت پذیر بودن آن است. بدین معنی که آهن را پس از مصرف، میتوان مجددا ذوب کرد و به کار برد. پس هیچگاه ضایعات فلزی و آهنی خود را دور نریزید. خرید آهن قراضه از منابع مختلف صورت می گیرد. یکی از منابع تامین کننده ضایعات فلزی و آهن قراضه، منابع خانگی است. لوازم خانه‌سازی، ضایعات ناشی از ساختمان سازی و نوسازی در این دسته قرار می گیرد. گاهی اوقات افراد احساس می کنند که حجم کم ضایعات فلزی را نمی توانند بفروشند، اشتباه نکنید. ما در هر حجم و مقداری، خرید قراضه آهن را انجام می دهیم. این یک گام کوچک در جهت پایدارسازی و ایجاد شهرهای سبز خواهد بود

 

Image for post
Image for post

کاربرد آهن قراضه

خرید آهن قراضه در سطح گسترده تر به بازیافت و برگشت به خطوط تولید صنعت منجر خواهد شد. تمام ضایعاتی که ما در دپوچی از شما خریداری می کنیم، توسط تیم کارشناس و متخصص تفکیک و طبقه بندی خواهد شد. عموما این ضایعات در دسته بندی های مختلف پودر می شوند و سپس با افزودنی های خاصی در صنعت، مجددا به کار می روند. آهن قراضه های پرس شده را برای شارژ کوره در صنایع مختلف استفاده می شود. حدود یک سوم کوره را با آهن قراضه پرسی پر می کنند، بعد که این نوع آهن قراضه ذوب شدند و کوره حرارت اولیه را بدست آورد، دیگر انواع آهن قراضه کلفت تر را وارد کوره می کنند.

 

چرا که ورقه‌ها زودتر ذوب می شوند و برای گرم کردن کوره تا حرارت مطلوب بسیار مناسب هستند. ضایعات آهنی کلفت تر نیز در زمان کوتاهتر از مواد خام ذوب خواهند شد و بدین ترتیب کوره صنایع مختلف آماده خواهد شد. خرید آهن قراضه و روانه کردن آنها به صنایع مختلف، مدت زمان ذوب را به 2 ساعت کاهش خواهد داد. منظور ما از صنایع مختلف:

 

صنایع ریخته گری

صنایع فولادسازی

صنایع سنتی

اگر به ادامه مقاله علاقه مند هستید به وب سایت دپوچی مراجعه کنید.با تشکر