آشنایی با شغل سمساری!

تحصیلات مورد نیاز برای راه اندازی شغل سمساری

شغل سمساری از جمله مشاغلی است که فعالان آن با هر میزان تحصیلاتی قادر به ورود به آن هستند.

سمساری دپوچی یک سمساری در شمال تهران است که برای خرید اجناس دست دوم شما عزیزان آماده خدمت رسانی می باشد.

در یک کلام می تونم این رو بهتون بگم که برای تبدیل شدن به یه سمساری پولساز و سودآور موارد مهم تری از تحصیلات وجود دارد که اگر آن ها را رعایت کنید نداشتن تحصیلات زیادی هم به چشم نخواهد آمد.

البته همنطور که همیشه گفتم تحصیلات توی هر زمینه ای برای ورود به بازار کسب و کار تاثیر گذار خواهد بود چون باعث ایجاد نگرش متفاوت به مسائل خواهد شد و در نهایت باعث اتخاذ تصمیمات بهتر برای شماست.

 

Image for post
Image for post

مشاغل مرتبط با شغل سمساری

به مشاغلی که در راستای تهیه , تولید و خدمات یک شغل به آن مرتبط میشوند مشاغل مرتبط آن گفته می شود که عملا نقش مهمی هم در موفقیت کسب و کار خواهند داشت , این مشاغل در حوزه شیرینی و شکلات از قرار زیر است:

انواع سمساری:

سمساری فیزیکی (مغازه‌داری)

سمساری اینترنتی

سمساری اینستاگرامی

مغازه سمساری :

مرسوم‌ترین نوع سمساری در کشور مغازه‌های سمساری هست که معمولاً در بازارها و اماکن پرتردد شهرها راه‌اندازی می‌شوند

سمساری اینترنتی:

کسب درآمد با شغل سمساری اینترنتی است که اتفاقاً خیلی پردرآمد و رو به رشد است. خریدوفروش وسایل کهنه یا دست‌دوم در بازار واقعی و بیرونی همیشه مشتریان خاص خود را داشته و با توسعه اینترنت در ایران هم در حال رشد می‌باشد و افراد زیادی هستند که از این راه درآمد کلانی دارند.

شغلی جالب، کم دردسر و همه از همه مهم‌تر پردرآمد اینترنتی می‌باشد.

شغل سمساری آنلاین در حوزه وسیع‌تری از سمساری مغازه قرار دارد و این وسعت جغرافیایی، می‌تواند کسب درآمد از آن را متنوع‌تر کند ضمن اینکه بازار قوی برای کار ایجاد می‌کند

سمساری اینستاگرامی :

اینستاگرام فضایی است که حدود 40 میلیون ایرانی در آن حضور دارند. روزانه چندین میلیون ایرانی از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. اگر کمی در اینستاگرام بگردید قطعا چندین پیج فروشگاهی می‌بینید.

تعداد پیج‌های فروشگاهی اینستاگرام آن‌قدر زیاد شده است که تقریبا هر محصولی را می‌توان از این شبکه اجتماعی خریداری کرد.

تفاوت شغل آنتیک‌فروشی و سمساری چیست؟

آنتیک‌فروشان (یا عتیقه‌فروشان) غالباً افراد تحصیل‌کرده و باتجربه هستند که اطلاعات نسبتاً کاملی از تاریخ باستان و میراث فرهنگی کشور دارند و با ارائه اطلاعات تاریخی درفروش لوازم آنتیک به افزایش سطح دانش مشتریان و متقاضیان کالاهای قدیمی کمک می‌کنند،

ولی سمساری‌ها غالباً تنها لوازم دست‌دومی را که از یک فرد خریداری کرده، به فرد دیگری باقیمت‌های بالاتری می‌فروشند و درواقع فقط نقش واسطه را بازی کرده و فعالیتشان، شغل محسوب نمی‌شود.

بورس سمساری‌ها در تهران

هر شغلی محل مشخصی برای فعالیت خود دارد. سمساری‌ها هم از این قاعده مستثنا نیستند.

تقریباً سه منطقه معروف بر فعالان این صنف راداریم. نعمت‌آباد که قبلاً سید اسماعیل بود، میدان امام حسین (ع)، خیابان نظام‌آباد جنوبی و سومی هم خیابان آبان است. اینها بورس سمساری‌هاست که اجناس در آنجا طبقه‌بندی‌شده فروخته می‌شود.

در خیابان آبان وسایل ریز فروخته می‌شود. در امام حسین (ع) بیشتر مبل خریدوفروش می‌شود.

محل‌های اصلی صنف سمساران میدان سیداسماعیل بود و کوچه‌های منتهی به این میدان که این محل‌ها در حال حاضر جزو بازار تهران شده که معمولاً ظروف کریستال و فرش در آن مناطق به فروش می‌رسند این دسته از واحدهای صنفی ناگزیر به خروج از این صنف هستند

واحدهای صنفی جدید سمساری حتی در پاساژها تأسیس‌شده است در حال حاضر ۴۰ درصد از پاساژ الرضا عضو اتحادیه سمساران هستند و به‌کار سمساری مبادرت می‌کنند و فرش‌های دستی و ماشینی دست‌دوم می‌فروشند.

گروهی هم هستند که در نعمت‌آباد فعالیت می‌کردند و همگی آنها اتحادیه گریز بودند که با تلاش اداره اماکن آنها هم در حال عضو شدن در اتحادیه هستند.

منبع:https://jobsacademy.ir/junk-shop/