آخرین شرایط اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه

منظور از اقامت توریستی ترکیه چیست؟

این اقامت برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند بیش از 90 روز در ترکیه بمانند و از مزایای اقامت در این کشور نیز در این مدت بهره مند شوند. از آنجایی که این روش معمولاً به منظور مقاصد توریستی انتخاب می‌شود، لذا به این نوع اقامت، اقامت توریستی ترکیه نیز گفته می‌شود.

 

افرادی که به دنبال اخذ اقامت ترکیه هستند و مایلند که از مزایای زندگی در ترکیه بهره ببرند، از راه‌های مختلفی می‌توانند اقدام به اخذ اقامت ترکیه کنند. یکی از ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین این راه‌ها اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه است.

 

Image for post
Image for post

آیا با اقامت توریستی ترکیه می‌توان کار کرد؟

بله. اما برای کار در ترکیه، اولاً باید 6 ماه از تاریخ اقامت شما در ترکیه به روش اقامت ترکیه با اجاره خانه (یا هر روش دیگری) گذشته باشد و ثانیاً شما باید موفق به اخذ اجازه کار در ترکیه (Çalışma izin) شده باشید. برای دریافت اجازه کار در ترکیه، لازم است شما توسط یک کارفرمای ترک استخدام شده باشید و برای شما بیمه رد شود و ظرف فرصت تعیین شده، برای دریافت اجازه کار به اداره کار ترکیه مراجعه کنید.

 

در واقع لازمه اخذ اجازه کار در ترکیه، داشتن هر کدام از کیملیک‌های (کارت‌های اقامت) ترکیه است. دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه روش مقرون به صرفه‌تری نسبت به سایر روش هاست.

 

مزایای دریافت اقامت ترکیه از این روش چیست؟

امکان اخذ سریع وقت سفارت سایر کشورها (نظیر آلمان، اتریش، اسلواکی و…) در ترکیه (به علت آنکه شما یک مقیم ترک محسوب می‌شوید.)

آسان‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه (به این دلیل که اقامت توریستی ترکیه برای این کشور ارز آوری و درآمدزایی دارد.)

ارزان‌ترین راه دریافت اقامت ترکیه

امکان درخواست اقامت کاری ترکیه با داشتن کارت اقامت

امکان حضور در ترکیه برای بررسی سرمایه گذاری و سایر روش‌های اقامتی ترکیه

محدودیت‌ها و مشکلات اقامت ترکیه با اجاره خانه چیست؟

با دریافت این اقامت، حق تحصیل در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت، اجازه درخواست آن را به راحتی در اختیار دارید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت یکساله ترکیه کدامند؟

اجاره نامه محضری در ترکیه

بیمه درمانی یکساله معتبر (افراد زیر 18 سال و بالای 65 سال از ارائه این مدرک معاف هستند)

شماره مالیاتی (برای تمامی افراد)

فرم راندوو (درخواست مصاحبه)

نسخه اصلی و فتوکپی گذرنامه

چهار قطعه عکس بیومتریک (احراز هویت) تمام رخ – رنگی – 4×3

ترجمه شناسنامه به ترکی یا انگلیسی

ترجمه قباله ازدواج (برای افراد متأهل)

ترجمه شناسنامه فرزندان یا گواهی کفالت

فیش پرداختی هزینه‌های واریزی اداره مهاجرت (پول خاک و…)

توجه داشته باشید که علاوه بر موارد فوق، ممکن است مستندات اضافی (مانند گواهی سوء پیشینه، قباله ازدواج و …) توسط مقامات ترکیه از شما خواسته شود.

 

منبع:

 

https://eurolife.ir/%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%84%DA%A9/