سردترین مکان های ایتالیا

 

coldest places in italy
coldest places in italy
coldest places in italy

ایتالیا به هوای گرم مدیترانه ای خود معروف است، اما برخی از سردترین مکان های اروپا را نیز دارد. این مکان های سرد معمولا در آلپ قرار دارند که در امتداد مرز شمالی ایتالیا قرار دارند. آلپ یک رشته کوه است که بلندترین قله های اروپا در آن قرار دارد و آب و هوا در آلپ بسیار سردتر از بقیه ایتالیا است.

چرا آلپ اینقدر سرد است؟

چند دلیل وجود دارد که چرا آلپ اینقدر سرد است. اول، آلپ در ارتفاع بالایی قرار دارد. با افزایش ارتفاع، دما کاهش می یابد. این به این دلیل است که هوای ارتفاعات بالاتر رقیق تر است و اکسیژن کمتری دارد. دوم، آلپ برای بخش اعظمی از سال پوشیده از برف و یخ است. برف و یخ نور خورشید را به جو منعکس می کنند که به خنک نگه داشتن آلپ کمک می کند. سوم، آلپ در محاصره کوه هاست که مانع از رسیدن هوای گرم به منطقه می شود.

سردترین مکان های ایتالیا کدامند؟

سردترین مکان های ایتالیا معمولا در آلپ قرار دارند. برخی از سردترین مکان های ایتالیا عبارتند از:

 • Busa Fradusta: این یک گذرگاه کوهستانی مرتفع در دولومیت ها است. Busa Fradusta با دمای -49.6 درجه سانتیگراد (-57.3 درجه فارنهایت) در سال 2013 رکورد پایین ترین دمای ثبت شده در ایتالیا را در اختیار دارد.
 • Livigno: این شهر در منطقه لومباردی ایتالیا قرار دارد. Livigno در ارتفاع 1816 متری (5958 فوتی) قرار دارد و آب و هوای سردی دارد. دمای متوسط ​​در Livigno در ژانویه -3 درجه سانتیگراد (26.6 درجه فارنهایت) است.
 • Bardonecchia: این شهر در منطقه Piedmont ایتالیا قرار دارد. Bardonecchia در ارتفاع 1312 متری (4304 فوتی) قرار دارد و آب و هوای سردی دارد. دمای متوسط ​​در Bardonecchia در ژانویه -2 درجه سانتیگراد (28.4 درجه فارنهایت) است.
 • Sestriere: این شهر در منطقه Piedmont ایتالیا قرار دارد. Sestriere در ارتفاع 2035 متری (6677 فوتی) قرار دارد و آب و هوای سردی دارد. دمای متوسط ​​در Sestriere در ژانویه -4 درجه سانتیگراد (24.8 درجه فارنهایت) است.
 • Roccaraso: این شهر در منطقه آبروتزو ایتالیا قرار دارد. Roccaraso در ارتفاع 1236 متری (4055 فوتی) قرار دارد و آب و هوای سردی دارد. دمای متوسط ​​در Roccaraso در ژانویه -1 درجه سانتیگراد (30.2 درجه فارنهایت) است.
 • Cervinia: این شهر در منطقه Aosta Valley ایتالیا قرار دارد. Cervinia در ارتفاع 2050 متری (6726 فوتی) قرار دارد و آب و هوای سردی دارد. دمای متوسط ​​در Cervinia در ژانویه -5 درجه سانتیگراد (23 درجه فارنهایت) است.

سردترین ماه ها در ایتالیا کدامند؟

سردترین ماه های ایتالیا دسامبر، ژانویه و فوریه هستند. در طول این ماه ها، دمای متوسط ​​در سردترین مکان های ایتالیا می تواند به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد.

اگر به یک مکان سرد در ایتالیا سفر می کنید چه کاری باید انجام دهید؟

اگر قصد سفر به یک مکان سرد در ایتالیا را دارید، مهم است که برای هوای سرد آماده باشید. در اینجا چند نکته آورده شده است:

 • در چند لایه لباس گرم بپوشید. به این ترتیب می توانید در صورت نیاز لباس اضافه کنید یا کم کنید.
 • برای محافظت از خود در برابر باد سرد، کلاه، دستکش و شال بپوشید.
 • در صورت باران یا برف، کفش یا چکمه ضد آب بپوشید.
 • یک نوشیدنی گرم، مانند قهوه یا چای، همراه خود بیاورید تا به گرم ماندن کمک کند.
 • اگر قصد انجام فعالیت های در فضای باز مانند پیاده روی یا اسکی را دارید، حتما پیش از موعد پیش بینی آب و هوا را بررسی کنید و لباس مناسب بپوشید.

نتیجه گیری

سردترین مکان های ایتالیا در آلپ قرار دارند. این مکان ها معمولا دارای آب و هوای سردی با دمایی هستند که می تواند در ماه های زمستان به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سردترین مکان های ایتالیا، به وب سایت مراجعه کنید: 

]