دلایل بافرینگ در اشتراک IPTV

اگرچه Buffering به معنای تعاریف متنوع در انواع مختلف فناوری ها است، اما در اینجا به توضیح آن در زمینه اشتراک IPTV می پردازیم. به طور کلی، به این معنی است که زمانی که شما در حال تماشای یک پخش زنده هستید، گاهی اوقات تصویر متوقف می شود و از سر گرفته می شود. از این موضوع به عنوان بافر یاد می شود. بافر کردن کارهای مختلف را در رایانه شما سرعت می بخشد.

بافر می‌تواند از تاخیر زمانی که در حال پخش ویدیو هستید جلوگیری کند یا از عملکرد کند هنگام اجرای یک بازی ویدیویی با گرافیک فشرده در رایانه رومیزی خود جلوگیری کند. بافر شامل از پیش بارگذاری داده ها در ناحیه خاصی از حافظه است که به عنوان "بافر" شناخته می شود، بنابراین می توان به داده ها با سرعت بیشتری در GPU یا CPU دسترسی پیدا کرد.

اگرچه تشخیص دلیل اصلی بافر کردن کار دشواری است، عوامل بالقوه ای که باعث ایجاد بافر می شوند در این مقاله توضیح داده شده اند.
 

سرعت اینترنت

بسته به کیفیت پخش، حداقل سرعت مورد نیازی وجود دارد که اتصال اینترنت شما باید برآورده شود. در غیر این صورت، به احتمال زیاد با وقفه های بی کیفیت و مکرر مواجه خواهید شد.

شبکه خانگی

روترهای بی سیم معمولاً هنگامی که تعدادی دستگاه به طور همزمان به آن متصل می شوند، به سرعت بارگذاری می شوند. این باعث کاهش پهنای باند مورد نیاز برای استریم و ایجاد وقفه می شود. در این مورد، شما نیاز به یک روتر دارید که بتواند بارهای ترافیکی سنگین را تحمل کند.

میزان استفاده از پردازنده

یکی از جنبه هایی که اغلب نادیده گرفته می شود، فعالیتی است که در دستگاه متصل به اینترنت شما اتفاق می افتد. تماشای ویدیوها از طریق اینترنت از منابع محاسباتی استفاده می کند. بنابراین، اگر برنامه‌های زیادی در پس‌زمینه سیستم شما اجرا می‌شود، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در پخش صحیح ویدیوی شما شود. اگر در پخش ویدیو مشکل دارید، یکی دیگر از روش‌های خوب بستن صفحات وب و برنامه‌هایی است که استفاده نمی‌کنید.


بارگیری بیش از حد ارائه دهنده استریم IPTV

اگر درخواست‌های پخش جریانی روی سرورهای ارائه‌دهندگان بالاتر از حد توان آنها باشد، انتقال ویدیو به دستگاه شما را به تأخیر می‌اندازد و در نهایت جریان را به توقف یا بافر سوق می‌دهد. در این صورت، هیچ کاری نمی‌تواند توسط کاربران انجام شود، جز اینکه منتظر بمانند تا درخواست‌ها به محتوای ارائه‌دهندگان کاهش یابد.


چگونه از بافرینگ آیپی تیوی جلوگیری کنیم

دلایل اصلی بافر را می توان در 3 بخش اصلی دسته بندی کرد: سرعت اینترنت، پردازنده سخت افزاری و سروری که IPTV از طریق آن پخش می شود. نوسان سرعت دانلود اینترنت منجر به بافر می شود. همچنین، اگر تلویزیون یا جعبه رسانه شما قادر به مدیریت جریان های ورودی با کیفیت بالا (به عنوان مثال کانال های HD) نباشد، می تواند باعث بافر شود.

در نهایت، هنگامی که سرورهای ارائه دهندگان IPTV چون sibiptv در نتیجه جریان بیش از حد توسط کاربران بارگذاری می شوند، این باعث بافر نیز می شود. علاوه بر این، اگر از VLC، پخش‌کننده‌های رسانه KODI یا یک برنامه تلویزیون هوشمند استفاده می‌کنید، ممکن است راه‌هایی را جستجو کنید که از طریق آنها می‌توانید اتصال خود را برای کاهش میزان بافر تغییر دهید.

اگر هنوز در تماشای فیلم ها مشکل دارید، چند کار وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن تأثیر لکنت انجام دهید.

با برخی از ارائه دهندگان ویدیو، می توانید ویدیو را شروع کنید، آن را مکث کنید و منتظر بمانید.

این به ویدیو اجازه می‌دهد تا کمی زودتر از موعد بارگیری شود تا بتوانید به آن اجازه دهید به مدت طولانی‌تری بی‌وقفه آن را تماشا کند. غیرفعال کردن IGMP Snooping گاهی اوقات به کاهش بافر کمک می کند .

لطفاً توجه داشته باشید، 99٪ از تمام مشکلات بافر مربوط به سرعت اینترنت و از دست رفتن بسته های اطلاعاتی است، چیزی که ما نمی توانیم در مورد آن به جز تغییر ISP کاری انجام دهیم.

همچنین می توانید کیفیت فیلم را کاهش دهید. این امر تقاضای پهنای باند را کاهش می دهد و احتمال عدم لکنت ویدیو در حین پخش را افزایش می دهد.

روش اختیاری دیگر این است که ابتدا کل ویدیو را قبل از پخش دانلود کنید. این ممکن است بیشتر طول بکشد، اما به احتمال زیاد تضمین می کند که بتوانید کل ویدیو را بدون وقفه تماشا کنید.

منبع : https://sibiptv.com