نرم افزار تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک سامان

با وجود اینکه در حال حاضر روش های مختلفی برای پرداخت پول به وجود آمده است، ولی در برخی مواقع نیاز به داشتن شماره حساب برای واریز پول می باشد. برای مثال برای ثبت نام در بورس و سجام، سازمان خصوصی سازی و یا ثبت نام در سامانه تهران من برای پرداخت سود نیاز به شماره حساب یا شماره شبای بانکی است. البته با وجود کارت های بانکی بسیاری از افراد تصور می کنند فقط به یاد داشتن شماره کارت به منظور واریز و برداشت پول کافی است و نیازی نیست شماره حساب خود را حفظ کرد. در این مقاله با نحوه کار نرم افزار تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک سامان آشنا می شویم.

Image for post
Image for post

چگونه از طریق نرم افزار شماره کارت را به شماره حساب تبدیل کنیم؟

همان طور که گفتیم برای ثبت نام در بعضی از سازمان ها شماره حساب شخصی نیز مورد نیاز است. البته حفظ کردن شماره شبا نیز به دلیل طولانی بودن کمی مشکل است و اکثر افراد معمولا به خاطر سپردن شماره کارت بانکی را کافی می دانند. در حال حاضر با وجود اینترنت و انواع اپلیکیشن های تحت وب بدون داشتن کمترین اطلاعات و بدون وجود دفترچه حساب می توانید مشخصات حساب های بانکی خود را به دست آورید.

نرم افزار تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک سامان

سریع ترین و بهترین راه حل استفاده از نرم افزار تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک سامان و خدمات سایت های معتبر آنلاین مثل شبایاب است. از جمله ویژگی های این گونه سایت ها موارد زیر هستند:

۱- دارای نماد اعتماد الکترونیک

۲- پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته

۳- رابط کاربری خوب که سهولت کار را بالا می برد

۴- داشتن حسن سابقه در حوزه ارائه دهنده خدمات

 

Image for post
Image for post

روش های تبدیل شماره کارت به شماره حساب

روش های زیادی برای تبدیل شماره کارت به حساب و بالعکس وجود دارد برخی از این روش ها مثل مراجعه به بانک یا عابر بانک زمان بر هستند و برخی دیگر مثل استفاده از نرم افزارها یا سایت های انلاین کمترین نیاز به دانش و وقت زیاد را دارد. در ادامه به شرح برخی از این روش ها می پردازیم.

1.مراجعه به خودپرداز بانک برای تبدیل شماره کارت به شماره حساب

برای اینکه بتوانید از طریق دستگاه خودپرداز شماره کارت خود را به شماره حساب تبدیل کنید بایستی به خودپرداز کارت بانکی خود مراجعه نمایید. برای مثال اگر کارت عابر بانک شما از بانک ملت صادر شده باید با استفاده از خودپردازهای بانک ملت این کار انجام دهید. در مرحله بعد کارت را وارد کرده و مانده حساب خود را بگیرید؛ با این کار شماره حساب قابل مشاهده است. روی تمام رسید های مانده حساب اطلاعات حساب بانکی از جمله شماره حساب وجود دارد.

2.تبدیل شماره کارت به شماره حساب با تلفن بانک

یک راهکار دیگر استفاده از تلفن بانک است که ساده تر از استفاده نرم افزار تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک سامان و یا مراجعه به خودپرداز بانک مورد نظر می باشد. نکته جالب در مورد این روش دریافت راحت شماره حساب از تمام شعب به صورت تلفنی و اعلام شماره کارت است. سریع ترین و کاربردی ترین کار برای دریافت شماره حساب نیز تماس با اپراتور بانک و دریافت راهنمایی از آن می باشد.

نکته مهم : در صورتی که از سایت ها برای استعلام و تبدیل شماره کارت به شماره حساب استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که صفحه درگاه  این سایت ها اصلی باشند و سپس اطلاعات خود را وارد کنید تا در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار نشوید.

۳- استفاده از خدمات سایت های معتبر در این زمینه

یکی از راحت ترین و سریع ترین روش ها برای تبدیل شماره شبا، کارت یا شماره حساب به موارد مورد نظرتان استفاده از خدمات سایت های آنلاین است. از جمله معتبرترین سایت هایی که در این زمینه وجود دارند و تمام ویژگی های یاد شده را دارا هستند می توان به سایت های تبدیل 24، شبایاب، سلام بانک، صیادبانک و … اشاره کرد.

جمع بندی

در این مطلب به معرفی سه روش استفاده از سایت های معتبر برای دریافت شبا بانکی، مراجعه به دستگاه های خودپرداز و استفاده از تلفن بانک پرداختیم. در هر یک از این سه روش باید نکات مهم امنیتی را رعایت کنید تا با دقت تمام و بدون مشکل شماره حساب خود را به دست آورید. شما از کدام روش برای دریافت شماره شبا بانکی استفاده می کنید؟ راهکارهای خود را با ما و سایر همراهان سایت در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.