کیف پول گرم چیست؟

مدتی هست که ارزهای دیجیتال به دنیای واقعی راه پیدا کرده‌اند و روز به روز در حال رشد و توسعه هستند. برای ذخیره این ارزها شما باید از کیف پول‌های مجازی استفاده کنید. این مطلب که کیف‌های پول مجازی هم انواع متفاوتی دارند برای بنده که تازه با این ارزها آشنا شدم جالب بود. به خاطر همین تصمیم گرفتم مطلبی رو راجع به این کیف پول‌ها با شما دوستان به اشتراک بگذارم. 

کیف پول گرم چیست؟

کیف پول‌های رمزارزها در حال حاضر دو نوع سرد و گرم دارند. کیف پول گرم ابزاری است که به صاحب رمزارز امکان دریافت و ارسال را می‌دهد. برخلاف ارزهای سنتی، که هیچ بانک یا کیف پول فیزیکی اختصاصی برای آنها وجود ندارد که بتوان آنها را ایمن نگهداری کرد، کیف پول‌های مجازی ابزاری هستند که معمولاً برای ذخیره و محافظت از رمز ارزها استفاده می‌شوند و انواع و اقسام مختلف دارند.
یکی از محبوب ترین انواع کیف پول‌های مجازی، کیف پول گرم نامیده می‌شود. تفاوت کیف پول گرم و کیف سرد در اتصال کیف پول گرم به اینترنت است در حالی که کیف پول سرد اینگونه نیست. 

Image for post
Image for post

نکات کلیدی مربوط به کیف پول گرم

  • کیف پول گرم ابزاری است که به کاربران رمز ارز امکان ذخیره، ارسال و دریافت توکن را می دهد
  • کیف پول های گرم با کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط هستند که به تسهیل معاملات کمک می‌کنند و همچنین به عنوان یک مانع امنیتی عمل می‌کنند.
  • از آنجا که کیف پول‌های گرم به اینترنت متصل هستند، نسبت به روش‌های ذخیره سازی سرد در معرض هک و سرقت نسبتاً آسیب پذیرتر هستند.
    درک کیف پول داغ

دلایل مختلفی وجود دارد که یک سرمایه گذار بخواهد دارایی‌های رمزنگاری شده او به اینترنت متصل یا قطع شود. به همین دلیل، دارندگان ارزهای دیجیتال اغلب دارای چند کیف پول گرم و سرد هستند.

بزرگترین مزیت نگه داشتن رمز ارز در کیف پول گرم این است که می‌تواند برای کمک به تسهیل معاملات مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که قصد دارند با دارایی‌های رمزنگاری شده خود خرید کنند ممکن است استفاده از کیف پول داغ را انتخاب کنند زیرا دارایی های موجود در آن کیف پول از طریق اینترنت قابل انتقال است.

Image for post
Image for post

از طرف دیگر، کیف پول‌های گرم بیشتر از روش‌های ذخیره سازی سرد برای مقابله با مسائل امنیتی و هک استفاده می‌کنند. با این حال، کیف پول داغ راهی غیر ایمن برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شما نیست. در مقایسه با روش ذخیره سازی سرد که به طور کامل از اکوسیستم اینترنت حذف شده است، کیف پول داغ خطر بیشتری را برای دارنده ایجاد می‌کند زیرا می‌تواند به سایر قسمت‌های اینترنت دسترسی پیدا کند.

کیف پول گرم چگونه کار می‌کند

پس از اینکه یک سرمایه گذار تصمیم به خرید یا استخراج ارز دیجیتال گرفت، باید تعیین کند که ارزهای خود را در کجا و چگونه ذخیره کنند. اگرچه همه موارد ذخیره را کیف پول می‌نامند، اما این نام تا حدودی گمراه کننده است زیرا کیف پول های گرم در واقع ارز رمزنگاری شده را به روشی که کیف پول‌های سنتی در آن ذخیره می‌شود، ذخیره نمی‌کنند. نقش کیف پول گرم کمک به تسهیل در معاملات ذخیره شده در دفتر بلاکچین غیرمتمرکز برای هر ارز رمزنگاری شده است.

برای سرمایه گذار رمزارز، کلیدهای رمزنگاری عمومی و کلیدهای خصوصی مهمترین عناصر کیف پول رمز ارز هستند. کلیدهای عمومی مانند نام‌های کاربری حساب هستند. آنها کیف پول را شناسایی می کنند تا کاربر بدون نشان دادن هویت خود، نشانه هایی را دریافت کند. کلیدهای خصوصی شبیه شماره های پین هستندو به کاربر اجازه می دهند به کیف پول دسترسی پیدا کند و حسابش را بررسی کند، معامله کند و یا موارد دیگری را از طریق کیف پول خود انجام دهد. بدون هیچ یک از این کلیدها، کیف پول در واقع بی‌فایده است.

امنیت کیف پول گرم

ایمنی و امنیت کیف پول گرم تا حد زیادی به رفتار کاربر بستگی دارد. هر موردی که در کیف پول داغ ذخیره شده باشد، در معرض حمله قرار دارد زیرا کلیدهای عمومی و خصوصی در اینترنت ذخیره می‌شوند.

سرمایه گذاران با تجربه ارزهای دیجیتال تنها بخش کوچکی از دارایی خود را در کیف پول گرم خود نگه می‌دارند زیرا احتمال اینکه هکر برای تعداد کمی از رمز ارز به یک کیف پول گرم نفوذ کند کمتر است. به عنوان مثال ، آنها ممکن است فقط مبلغی را که قصد دارند در آینده نزدیک هزینه کنند در کیف پول داغ خود نگه دارند. دارایی های باقیمانده آنها تا زمانی که برای انجام معاملات خاص مورد نیاز نباشد در کیف پول سرد می‌مانند.

برخی از سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند رمزارزهای خود را در حساب‌های مرتبط با صرافی‌های معروف مانند Bitstamp یا Poloniex نگهداری کنند. این شرکت‌ها وجوه شما را در زیرساخت‌های خود ذخیره می‌کنند و می‌توانند ارائه دهندگان کیف پول داغ محسوب شوند. اگر یک سرمایه گذار توکن های خود را در یک حساب Bitstamp یا Poloniex نگه دارد ، و یک مهاجم به یکی از سرورهای این شرکت دسترسی پیدا کند، اگر هکر بتواند به حساب‌های مشتری آنها نفوذ کند‌، ممکن است متحمل ضرر شود.

Image for post
Image for post

از آنجا که بسیاری از برترین صرافی های ارز دیجیتال به کاربران امکان انتقال بین انواع ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه را می‌دهند، معمولاً کاربران می توانند مقادیر کمی از ارزهای مختلف را در حساب های خود نگه دارند. اگر آنها تعادل قابل توجهی از هر ارز را حفظ کنند‌، خطر جلب توجه هکرها یا از دست دادن قسمت قابل توجهی از دارایی آنها بیشتر است.

Image for post
Image for post

انواع کیف پول گرم

انواع کیف پول گرم برای سرمایه گذاران در دسترس است و افتتاح بسیاری از آنها رایگان است. برخی از کیف پول‌ها به طور خاص طراحی شده‌اند تا در مشارکت با برنامه‌های تلفن همراه یا حتی با ارزهای رمزپایه خاص مورد استفاده قرار گیرند.

یک سرمایه گذار باید قبل از افتتاح حساب و استفاده از خدمات کیف پول، باید در مورد آن کیف پول تحقیق کند. توسعه دهندگان این کیف پول‌ها  دارای درجات مختلف تخصص، تعهدات مختلف در مورد امنیت و حفظ حریم خصوصی هستند، و در کارکرد با هم متفاوت هستند. اولویت های اصلی را هنگام ایجاد کیف پول در ذهن داشته باشید.

Image for post
Image for post

توسعه دهندگان کیف‌های پول مجازی همچنین در مورد به روزرسانی محصولات خود، استراتژی های مختلفی را اتخاذ می کنند. در حالت ایده آل ، یک ارائه دهنده کیف پول گرم باید به طور مداوم محصول خود را در پاسخ به راه هایی که امکان هک را کاهش می‌دهد، به روز کند.

نرم افزار کیف پول گرم

نرم افزار  کیف پول گرم برنامه های قابل بارگیری هستند که به مبادلات خاصی مرتبط نیستند. شما کنترل کلیدهای خصوصی خود را حفظ می‌کنید ، بنابراین دارایی‌های شما در کیف پول تحت کنترل شما باقی می‌مانند. با این حال، رمزارزهای شما هنوز در معرض هک شدن است زیرا هکری که به رایانه شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند کیف پول شما را از طریق برنامه نرم افزاری تخلیه کند.

Image for post
Image for post

برخی از کاربران ارزهای رمزپایه ترجیح میدهند دارایی‌های خود را در کیف پول فیزیکی نگهداری کنند. این کیف پول‌های فیزیکی دستگاههایی هستند که شبیه یک فلش USB هستند. این کیف پول‌های گرم نیستند زیرا فقط با اتصال مستقیم به کامپیوتر می‌توان به آنها دسترسی داشت و کاربر  برای دسترسی به وجوه نیازی به اتصال به اینترنت ندارد.