بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

کارشناسان کریپتو بهترین انتخاب های خود را برای سرمایه گذاری در توکن های دیجیتال در حال حاضر و در سال جدید از جمله اتریوم، ریپل، کاردانو و موارد دیگر به اشتراک می گذارند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در حال حاضر و در سال 2022 کدامند؟ ما با برخی از کارشناسان رمزنگاری صحبت کردیم تا بفهمیم کدام توکن‌های دیجیتال احتمالاً عملکرد خوبی خواهند داشت و چرا. نام‌های آشنا و چند آلت‌کوین امیدوارکننده را خواهید دید که ممکن است برای شما جدید باشد. چه یک سرمایه گذار باتجربه در ارزهای دیجیتال باشید و چه فقط کنجکاو ارزهای دیجیتال، ایده هایی برای سبد خود پیدا خواهید کرد. (همه ارزش ها و قیمت ها از تاریخ 25 نوامبر 2021 است.)

خلاصه ای از سال 2021: 

بازار کریپتو امسال بسیار هیجان انگیز بوده است. از افزایش پذیرش نهادی و خرده‌فروشی گرفته تا سرکوب تراکنش‌های کریپتو در چین، هیچ طبقه دارایی سرمایه‌گذاری دیگری توجه بازار را به خود جلب نکرده است.

با تمام این موارد، بیت کوین همچنان به بالاترین حد خود ادامه می‌دهد و همچنان با ارزش‌ترین و پرمخاطب‌ترین ارز دیجیتال باقی می‌ماند. با این حال، بر اساس سال تا به امروز، برخی از ارزهای دیجیتال با عملکرد برتر آلتکوین مانند اتریوم با افزایش 500 درصدی و کاردانو با افزایش 1000 درصدی بوده اند.

سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازده‌های بادآورده مشابه هستند، باید هزاران ارز دیجیتال با تخصص‌های مختلف و درجات مختلف سودمندی، پذیرش و وعده را بررسی کنند. در چنین بازار متنوعی - به ارزش بیش از 2.6 تریلیون دلار - سرمایه گذاران چگونه می‌توانند رمزگشایی کنند که در کدام ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند؟ در اینجا چیزی است که کارشناسان انتخاب کردند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سال 2022

اتریوم (ETH) - استاد همه چیز

اتریوم
اتریوم
اتریوم 

اتریوم یا اتر در سال جاری تاکنون به خوبی از بیت کوین بهتر عمل کرده است، روندی که کارشناسان می گویند احتمالا ادامه خواهد داشت. ویجی والچا، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت مشاوره مالی Century Financial، می گوید که عملکرد قوی اتریوم توسط دو عامل کلیدی پشتیبانی می شود.

اول، اتر دارای سطح بالایی از پتانسیل استفاده واقعی است. این ارز رمزنگاری شده بومی بلاک چین اتریوم است که پلتفرم اصلی قراردادهای هوشمند است، بخش با رشد سریعی از حوزه رمزارز.

قراردادهای هوشمند، قراردادهایی خوداجرا هستند که بر روی بلاک چین زندگی می کنند و از اتر به عنوان ارز معاملاتی خود استفاده می کنند. پیش‌بینی می‌شود اتریوم همچنان بیشترین سهم بازار قراردادهای هوشمند را به خود اختصاص دهد که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۶ به ۳۴۵ میلیون دلار برسد.

دوم، ارتقای اخیر اتریوم که به ارتقای Altair معروف است، مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است، زیرا شبکه را مقیاس پذیرتر و ایمن تر می کند. این ارتقاء علاوه بر اجرای موفقیت‌آمیز «هارد فورک لندن» اتریوم در چند ماه پیش است.  ویجی والچا می گوید، این تغییر در کد اساسی اتریوم منجر به ثبت علاقه به برنامه پاداش سهام آن شد.

ارتقای لندن گام مهمی در انتقال اتریوم از یک مدل اثبات کار (POW) پر انرژی تر به یک مدل اثبات سهام (PoS) با انرژی کارآمد است که برای تکمیل در سال 2022 برنامه ریزی شده است.
استفاده از بلاک چین در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز به افزایش قیمت اتر کمک می کند.  ویجی والچا می‌گوید: «موارد استفاده از اتریوم طیف گسترده‌ای دارند، [از جمله] ارائه برنامه‌های نوآورانه در امور مالی غیرمتمرکز، توکن‌های غیرقابل تعویض و بازی‌ها».

قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان تا کنون بیش از 500 درصد در سال جاری رشد داشته است و به 4498 دلار آمریکا رسیده است و از رقیب بیت کوین 103 درصدی در مدت مشابه پیشی گرفته است.

کاردانو (ADA) - همه عشق ها از دست نمی روند

کاردانو
کاردانو
کاردانو 

ششمین ارز رمزنگاری شده بزرگ از نظر ارزش بازار، ADA یکی از آلتکوین های سال 2021 است که در مورد آن صحبت شده است. سکه بومی بلاک چین کاردانو، ADA تاکنون بیش از 1000 درصد در سال جاری به دست آورده است تا به یکی از دارایی های با بهترین عملکرد در حوزه رمزنگاری تبدیل شود.

 ویجی والچا می‌گوید: 

«ADA که اغلب توسط حامیان اصلی آن به عنوان «قاتل اتریوم» شناخته می‌شود، در حال حاضر نفسی می‌کشد زیرا معامله‌گران از سطوح بالای 3 دلار آمریکا [در سپتامبر] برای ثبت سود استفاده کردند.

ADA سال را با هیاهوی زیادی پیرامون راه اندازی ارتقاء هارد فورک آلونزو خود آغاز کرد که در ماه سپتامبر انجام شد و عملکرد توکن را به طرز چشمگیری گسترش داد.

 ویجی والچا  خاطرنشان می کند که علیرغم پیش بینی شکاکان تاخیر طولانی، "بنیاد توسعه دهنده IOHK یک انتقال موفقیت آمیز به یک پلتفرم قراردادی نوآورانه و هوشمند تمام عیار بر اساس بلاک چین ADA را اعلام کرد." (IOHK شرکتی است که برای طراحی، ساخت و نگهداری پلت فرم کاردانو قرارداد دارد.)

علاوه بر این، معرفی اسکریپت‌های کاردانو پلوتوس، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکز را در اکوسیستم بسازند. پلوتوس یک زبان برنامه نویسی برای نوشتن قراردادهای هوشمند در بلاک چین کاردانو است.  

ویجی والچا می گوید: «در حالی که عملکرد کامل آن ممکن است زمان ببرد، ADA توجه و علاقه بیشتر سرمایه گذاران را به خود جلب خواهد کرد.

این پیشرفت‌های فنی و محبوبیت فزاینده و پذیرش DeFi و قراردادهای هوشمند، نویدبخش تقاضای فعلی و مستمر ADA است، که می‌تواند مزاحمت بیشتری داشته باشد. 

آوالانچ(AVAX) - تغییر بازی انقلابی

آوالانچ
آوالانچ
آوالانچ

آوالانچ به معنای بهمن یکی دیگر از ستاره های در حال ظهور در عرصه قراردادهای هوشمند است. مارکوس سوتیریو، تاجر در GlobalBlock، مستقر در بریتانیا، می‌گوید:

 «بلاک چین آوالانچ رقیبی برای اتریوم است، زیرا بستری برای ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فراهم می‌کند و سریع‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در صنعت با کارمزدهای بسیار پایین است. کارگزار دارایی سکه AVAX بومی آن هم به عنوان بخشی از مکانیزم اجماع بهمن (روشی برای تأیید تراکنش ها) و هم برای پرداخت هزینه تراکنش های شبکه استفاده می شود.

در آگوست 2021، بنیاد Avalanche برنامه Avalanche Rush را اعلام کرد و 180 میلیون دلار برای تشویق برنامه‌های کاربردی بیشتر به سمت اکوسیستم بهمن اختصاص داد.

 سوتیریو خاطرنشان می کند که این برنامه قبلاً پروژه های رمزنگاری معتبر مانند Aave و Curve را جذب کرده است. از زمان اعلام بهمن راش، ارزش کل قفل شده (TVL) - ارزش انباشته دارایی‌هایی که در پروتکل بهمن گذاشته شده است - از 250 میلیون دلار به 13 میلیارد دلار افزایش یافته است.

با تکیه بر موفقیت این برنامه، بنیاد صندوق سرمایه گذاری بلیزارد را اعلام کرد و 200 میلیون دلار دیگر را برای جذب توسعه دهندگان متمرکز بر DeFi، برنامه های کاربردی سازمانی و NFT به بلاک چین بهمن اختصاص داد.

سوتیریو می‌گوید: «Avalanche یک رمزنگاری جدیدتر نسبت به پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند شناخته‌شده‌تر است، اما برنامه‌های تشویقی آن و علاقه سازمانی فزاینده آن به این معنی است که «AVAX به زودی می‌تواند به یک ارز دیجیتال با چیپ آبی تبدیل شود».

در سال جاری، توکن AVAX با رشد خیره کننده 3800 درصدی از 3.17 دلار به 122.65 دلار آمریکا رسیده است. با انتقال برنامه های بیشتر به اکوسیستم آن، افزایش قیمت در سال 2022 ادامه خواهد داشت.

Cosmos (ATOM) - گسترش جهان بلاک چین

Cosmos
Cosmos
Cosmos 

Cosmos یکی دیگر از رقبای اتریوم است، اما با یک عملکرد منحصر به فرد. هدف آن دستیابی به قابلیت همکاری – توانایی اتصال بلاک چین های مختلف به یکدیگر است. سوتیریو می‌گوید: «کازموس دارای یک اکوسیستم به‌سرعت در حال رشد از بلاک‌چین‌های به هم پیوسته است و می‌خواهد اینترنت بلاک چین باشد.

شبکه بزرگ و در حال گسترش Cosmos که اکنون حدود 179 میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت دارد، بر اساس پروتکل اثبات سهام (PoS) کارآمد انرژی اجرا می‌کند.

این بلاک چین توسط ارز رمزنگاری شده بومی خود ATOM، سی و چهارمین دارایی بزرگ رمزنگاری، با بیش از 400 درصد افزایش قیمت YTD، از 5.90 دلار به 30.56 دلار آمریکا، نیرو می گیرد.

سوتیریو با بیان اینکه در حال حاضر 250 بلاک چین، اپلیکیشن و سرویس در اکوسیستم کیهان وجود دارد، اظهار داشت: «کازموس شرط امن‌تری است، زیرا یکی از پذیرفته‌شده‌ترین پلت‌فرم‌های قراردادهای هوشمند است که بعد از اتریوم در رده دوم قرار دارد».

رشد ATOM بر خلاف سایر ارزهای رمزپایه با بودجه بازاریابی بزرگ تا حد زیادی ارگانیک بوده است. سوتیریو می‌گوید: «رشد قیمت دارایی عمدتاً به دلیل پیشرفت‌های فناوری آن بوده است تا تبلیغات خرده‌فروشی.

با طوفان DeFi دنیای بلاک چین، انتظار می‌رود که شبکه Cosmos در سال 2022 به رشد خود ادامه دهد، همانطور که قیمت و محبوبیت توکن ATOM آن نیز افزایش می‌یابد.

سولانا - بچه جدید در بلاک چین

سولانا
سولانا
سولانا 

سولانا در سال 2021 بهترین عملکرد را داشته است و نردبان ارزهای دیجیتال را برای تبدیل شدن به پنجمین ارز دیجیتال با ارزش در جهان با ارزش بازار 65 میلیارد دلار از 3 دسامبر افزایش داده است. سولانا به عنوان یک رقیب برای اتریوم به طور گسترده ای تبلیغ می شود. بازدهی خیره کننده از سال تا به امروز بیش از 13000 درصد داشته است که از 1.61 دلار آمریکا به 214 دلار آمریکا رسیده است که بیشترین سود در هر ارز دیجیتال تا کنون در سال جاری است. در همین دوره، اتریوم 543 درصد افزایش یافته است.

سولانا برای کمک به تامین منابع مالی غیرمتمرکز، برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند توسعه داده شد. این مدل بر روی هر دو مدل اثبات سهام و اثبات تاریخ اجرا می شود که پردازش سریع و ایمن تراکنش ها را امکان پذیر می کند. SOL، توکن بومی سولانا، پلتفرم را نیرو می‌دهد.

این ارز دیجیتال دارای جامعه در حال رشدی از سرمایه‌گذاران است که فناوری سولانا را به فناوری‌های سنگین وزنی مانند بیت‌کوین و اتریوم تشبیه می‌کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که solana نسبتاً تازه وارد است - در سال 2020 راه اندازی شد - بنابراین هنوز اثبات نشده است و می تواند کاملاً فرار باشد، که آن را در این مرحله به یک شرط بندی گمانه زنی پرخطر تبدیل می کند. سرمایه گذاران باید ریسک ها را درک کنند و فقط پولی را سرمایه گذاری کنند که می توانند از دست بدهند.

ریپل (XRP) چطور؟

هفتمین ارز دیجیتال بزرگ، XRP یکی از درخشان‌ترین توکن‌هایی است که در راس هرم آلت‌کوین قرار دارد – این ارز بیش از 377 درصد ، از 0.22 دلار به 1.05 دلار آمریکا افزایش یافته است. سکه اصلی زنجیره بلوکی ریپل، XRP دارای زمان‌های تراکنش فوق‌العاده سریع در کمتر از یک ثانیه و بدون هیچ هزینه‌ای است که تسویه حساب‌های بین‌المللی را بسیار کارآمد می‌کند.

با این حال، اخیراً برخی از درخشش XRP از بین رفته است. این یکی از معدود توکن‌های اصلی است که امسال به بالاترین حد خود در سال 2018 نرسیده است - و در مورد XRP، می‌توان آن را تا حد زیادی به شکایتی نسبت داد که در دسامبر 2020 توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) راه‌اندازی شد، که ادعا می‌کند ریپل آزمایشگاه ها باید XRP را به عنوان یک امنیت ثبت می کردند، نه یک ارز. پرونده هنوز قبل است و دادگاه ها تا زمان حصول حکم، سرمایه‌گذاران عاقلانه هستند که از توصیه‌های حکیمانه پیروی کنند که بیش از حدی که می‌توانند از دست بدهند، سرمایه‌گذاری نکنند.

هشدار

این ارزیابی‌ها و پیش‌بینی‌های کریپتو بر اساس جدیدترین اطلاعات موجود است. با این حال، همه چیز می تواند به سرعت و به طور چشمگیری تغییر کند، زیرا خطرات غیرقابل پیش بینی ممکن است در کریپتوسفر ظاهر شود. همچنین، فناوری‌های مخرب، روندهای جدید و حرکت‌های نظارتی می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر ثروت سکه‌های دیجیتال خاص و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند.