بازگشت دوجکوین در سایه حمایت میلیاردر معروف

قیمت دوجکوین به دنبال حمایت میلیاردر معروف ایلان ماسک و اعلامیه صرافی Coinbase در روز جمعه، تقریباً 30٪ افزایش یافت، افزایشی که به دارایی بی ثبات اجازه داده است جایگاه خود را به عنوان چهارمین ارز رمزنگاری شده در بازار غیرمنتظره پس بگیرد. وقتی ماسک  گفت که تسلا دیگر بیت کوین را به عنوان پرداخت قبول نمی‌کند، دوجکوین هنوز هم از سقوط 300 میلیارد دلاری رنج می برد.

Image for post
Image for post

حقایق کلیدی

دوجکوین صبح جمعه به بالای 56 سنت افزایش یافت که در طی 24 ساعت گذشته حدود 30 درصد افزایش داشت. ارزش آن هنوز بیش از 73 سنت در هفته گذشته است که با هیجان از حضور ماسک در SNL افزایش یافته است.  اما این روند با حرکات متوسط ​​بازار رمز ارز در مقایسه با  سقوط 300 میلیاردی دلاری در تضاد است.

ماسک گفت تسلا به دلیل حفظ محیط زیست، دیگر بیت کوین را قبول نمی‌کند یا نمی فروشد،  او روز پنجشنبه گفت که به رمز ارزها شدیداً اعتقاد داشت اما نه به استفاده گسترده از سوخت فسیلی برای تولید آنها.
این میلیاردر گفت که با توسعه دهندگان دوجکوین برای بهبود کارایی سیستم کار می‌کند و آن را "به طور بالقوه امیدوار کننده" توصیف می کند.

دوجکوین همچنین با اخباری مبنی بر پشتیبانی بزرگترین صرافی رمز ارزها Coinbase به رمز محبوب ایالات متحده تبدیل شد.

 

سابقه دوجکوین

دوجکوین، که در ابتدا به عنوان یک شوخی با مخلوط کردن ارز رمزنگاری شده و الگوهای رفتاری معروف Shiba Inu doge ایجاد شد، حتی در کلاس دارایی های ناپایدار مشهور نیز بی ثبات است. قله ها و کرست‌ها معمولاً از حمایت میلیاردرها، افراد مشهور از جمله ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ پیروی می کنند و وضعیت دوگانه آن را غیر قابل پیش بینی می کند. وقتی معامله گران خرده فروشی با اخبار Reddit وارد سهام GameStop شدند، بسیاری دیدند که Doge فرصتی برای انجام همان کار است و دوجکوین را به "ماه" یا یک دلار سکه می برد. هفته گذشته با پیش بینی عملکرد SNK ماسک، ارزش آن به بالاترین زمان رسید و 40٪ سقوط کرد. ماسک به مردم هشدار داد که "با احتیاط سرمایه گذاری کنند" پیش از نمایش، این دارایی را حدس و گمان توصیف کرد اما روز سه شنبه هنگامی که وی تصور کرد تسلا داود پرداخت را بپذیرد، باعث جهش دیگری شد.

بیت کوین در مارس پس از آنکه الون ماسک فاش کرد رمز ارز برای خرید وسایل نقلیه تسلا قابل استفاده است، به بالاترین قیمت خود رسیده است. بیت کوین را به استفاده از جریان اصلی نزدیک کنید. پس از سالها تردید، موسسات مهم اکنون ارزهای رمزپایه ای را تنها برای برآوردن تقاضای مشتری پذیرفته اند. بنا به تصمیم تسلا برای متوقف کردن پذیرش بیت کوین، به دلایل زیست محیطی، حدود 300 میلیارد دلار از بازار رمزنگاری خارج شد، گرچه اشتیاق زیادی برای رمزنگاری‌های سازگار با محیط زیست مانند Cardano's ada ایجاد کرد، که به طور موقت به چهارمین ارز رمزپایه ارزنده تبدیل شد.