آیا بیت کوین می تواند جهان را به سمت تورم فوق العاده سوق دهد؟

 اقتصاددان بریتانیایی، برنارد کانلی مقاله‌ای تحت عنوان "چگونه یک حباب در بیت کوین می تواند منجر به تورم فوق العاده شود" را منتشر کرده است.  در آن ، نویسنده ادعا می کند که رمزارزها می توانند بر اقتصاد جهانی تأثیر منفی بگذارند اگر اقتدار بانک های مرکزی تضعیف شود.  نویسنده معتقد است که این موسسات باید "حباب رمزارزها" را متوقف کنند قبل از اینکه خیلی دیر شود. کانلی گفت، اقتصاد جهانی قبلاً توانسته است خود را به یک وضعیت پیچیده بکشاند.  در پایان هزاره گذشته، بانک مرکزی ایالات متحده به رهبری آلن گرینسپن مرتکب اشتباه شد و عدم تعادل در اقتصاد را به پیش برد. در آن زمان، گرینسپن: 110USDT پاداش آینده را به صورت رایگان دریافت کنید.

چگونه یک حباب در بیت کوین می تواند منجر به تورم فوق العاده شود
چگونه یک حباب در بیت کوین می تواند منجر به تورم فوق العاده شود
چگونه یک حباب در بیت کوین می تواند منجر به تورم فوق العاده شود" 

 بنابراین در طول این دهه‌ها "تخصیص نادرست" سرمایه وجود داشت که باعث کسری هزینه در مصرف شد.  به عبارت دیگر، مردم برای ایجاد تقاضا برای "اقتصاد جدید" که پایه و اساس دوران ظهور است بیش از حد بدون پس انداز باقی ماندند. در دهه‌های بعدی، بسیاری از دارایی‌ها وارد مرحله "حباب" می شوند. نویسنده ادعا می کند در برخی مانند سهام حباب می تواند "کاملا منطقی" باشد. دلیل این امر این است که این کلاس دارایی فاقد تاریخ بلوغ است.  قیمت آنها می‌تواند برای همیشه افزایش یابد. با داشتن اوراق قرضه و دارایی با بازده منفی منطقی تر کردن یک حباب دشوارتر است. با این حال کانلی معتقد است "حباب رمزارزها" ناشی از بیت کوین و دارایی های دیجیتال می تواند "تغییرات فاجعه بار در توزیع ثروت" داشته باشد.  مشابه ارزش سهام رمزارز تاریخ بلوغ ندارد.  بنابراین قیمت آن می تواند بی توجهی به یک بازه زمانی مشخص را ارزیابی کند.

بیت کوین مقصر فقر آینده و ویرانی در جهان است؟

 کانلی با ماهیت تورمی ارزهای فیات یک نکته معتبر را بیان می کند: بیت کوین ارزشمند خواهد شد یا خیر؟.  هیچ راه میانه ای وجود ندارد. نویسنده معتقد است که قیمت BTC سرانجام روند نزولی پیدا می کند یا توسط نهادهای بزرگ مانند خود بانک های مرکزی پشتیبانی می شود.

بیت کوین مقصر فقر آینده و ویرانی در جهان است؟
بیت کوین مقصر فقر آینده و ویرانی در جهان است؟
بیت کوین مقصر فقر آینده و ویرانی در جهان است؟

 برعکس اگر قیمت BTC به بی نهایت متمایل شود ، رمزارز می تواند سرمایه ای باشد که "تمام توان تولیدی جهان را از بین می‌برد".  بنابراین ، یک درگیری می تواند در میان دارندگان برای بدست آوردن BTC بیشتر ، ثروت بیشتر ایجاد شود و در این روند ، آنها می توانند "دیگران را فقیر کنند". کانلی ، با ماهیت تورمی ارزهای فیات ، یک نکته معتبر را بیان می کند: بیت کوین تا بی نهایت قدردانی خواهد کرد ، یا نه.  هیچ راه میانه ای وجود ندارد.  اگر مورد دوم درست باشد ، نویسنده معتقد است که قیمت BTC سرانجام روند نزولی پیدا می کند یا توسط نهادهای بزرگ مانند خود بانک های مرکزی پشتیبانی می شود.  بنابراین، کانلی خواستار مداخله فوری دولت‌های بین المللی شد.  او ادعا کرد که "حباب رمزارزها" باید اکنون متوقف شود. در غیر این صورت اگر بانک های مرکزی رمزارزها را بکشند در صورت موفقیت اقتصاد جهانی می تواند ضربه بزرگی ببیند.

نویسنده گفت: اما اگر حباب مدام در حال رشد باشد، آنها باید کنترل را به چنگ آورند و ضررهای زیادی را متحمل شوند یا با یک کشمکش آینده روبرو شوند تا داراییهای رمزنگاری را به کالاها و خدمات تبدیل کنند، که تورم فوق العاده ای ایجاد می کند و جامعه را نابود می کند. انجمن رمزنگاری پاسخ منفی به مقاله کانلی داده است.  کاربران و کارشناسان تأکید کردند که این نشریه نتوانست به مسئولیت بانکهای مرکزی و دولتها در چشم انداز اقتصادی فعلی اشاره کند. پرستون نویسنده و مدافع بیت کوین با اظهارات زیر پاسخ داد:

 خود را برای حرکت عنوان رو به جلو این رسانه های غلط آماده کنید: بیت کوین اقتصاد جهانی را نابود می کند.  اشتباه نکنید - بانک های مرکزی باعث این خرابکاری شده اند.  آنها باعث ناآرامی های اجتماعی جهانی ، تفرقه ، دو قطبی شدن ثروت و غیره شده اند.