منتورینگ یا کوچینگ کدام یک بهتر است؟

کلیدهای موفقیت در کسب و کار

همانطور که در تجارت خود پیشرفت می کنید، ممکن است متوجه شوید که آیا داشتن یک کوچ یا منتور مفید است یا خیر. هر دو می توانند راهنمایی و پشتیبانی ارزشمندی ارائه دهند، اما تمرکز و رویکرد آنها متفاوت است. در اینجا یک مرور مختصر از کوچینگ در مقابل منتورینگ وجود دارد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

 

منتورها معمولاً با تجربه‌تر از منتی‌های خود هستند و می‌توانند بر اساس سفرهای شغلی خود مشاوره و راهنمایی ارائه دهند. همچنین منتورها می توانند به شما کمک کنند تا در موقعیت های دشوار حرکت کنید، ارتباطات ضروری را ایجاد کنید و مجموعه مهارت های خود را گسترش دهید.

 

از سوی دیگر، کوچ ها برروی کمک به شما برای رسیدن به اهداف خاص خود تمرکز می کنند. آنها با شما همکاری می کنند تا برنامه های عملی ایجاد کنند و شما را برای رسیدن به اهدافتان مسئول می دانند. اگر به دنبال کمک برای دستیابی به یک هدف خاص هستید، ممکن است کوچینگ بهترین گزینه برای شما باشد.

 

هم کوچینگ و هم منتورینگ می توانند نقش مهمی در پیشرفت شغلی شما داشته باشند. هنگام انتخاب بین این دو، اهداف خود و نوع حمایتی که برای رسیدن به آنها نیاز دارید را حتما در نظر بگیرید.

بیزینس کوچینگ در مقابل منتورینگ

کوچینگ کسب و کار معمولاً بیشتر بر حال و آینده متمرکز است، در حالی که منتورینگ اغلب برای راهنمایی به گذشته نگاه می کند.

کوچینگ کسب و کار کمک به افراد برای رسیدن به اهدافشان است، در حالی که منتورینگ به اشتراک گذاری دانش و تجربه است.

بیزینس کوچینگ اغلب بیشتر به عنوان یک رابطه حرفه ای در نظر گرفته می شود، در حالی که منتورینگ اغلب شخصی تر است.

کوچینگ اغلب بیشتر به عنوان یک رابطه حرفه ای در نظر گرفته می شود، در حالی که منتورینگ اغلب شخصی تر است. این به این دلیل است که کوچینگ معمولاً بر حال و آینده تمرکز می کند در حالی که منتورینگ برای راهنمایی به گذشته نگاه می کند. کوچ ها بر این باورند که مشتریان آنها پاسخ ها را در درون خود دارند - آنها برای کشف آنها به کمک نیاز دارند. از سوی دیگر، منتورها اغلب تجربیات و دانش خود را به اشتراک می گذارند تا به در رسیدن به اهدافشان کمک کنند.

 

این تفاوت را می توان در نحوه نگاه به روابط کوچینگ و منتورینگ نیز مشاهده کرد. کوچینگ اغلب بیشتر به عنوان یک رابطه حرفه ای در نظر گرفته می شود، در حالی که منتورینگ اغلب شخصی تر است.